Komunikaty PR

PREMIERY NOWYCH FILMOWYCH ADAPTACJI AGATHY CHRISTIE I ROSAMUNDE PILCHER

2021-02-17  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Kowalska
Face it

Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl

W marcu stacja Romance TV przygotowała dla widzów dużą dawkę emocji, od tajemniczych i pełnych zwrotów akcji zagadek detektywistycznych po wielkie miłości i namiętne romanse. Wśród premier filmowych znajdzie się nowy serial kryminalny „Małe morderstwa według Agathy Christie”, gdzie dwóch szarmanckich detektywów będzie rozwiązywać skomplikowane sprawy zabójstw, kolejny odcinek serii „Kryminalne zagadki Agathy Christie”, a także romantyczne adaptacje uwielbianej pisarki Rosamunde Pilcher w cyklu „Pozdrowienia z Kornwalii”.

 

W marcu Romance TV zabierze swych widzów do Francji i Kornwalii w niezwykłą podróż pełną emocji: miłości, namiętności i pasji, a także zemsty, nienawiści i zbrodni. Będą mogli je przeżywać, oglądając adaptacje filmowe jednych z najpopularniejszych pisarek na świecie: Agathy Christe i Rosamunde Pilcher. Agatha Christie to brytyjska autorka znanych na całym świecie powieści kryminalnych, które zyskały status najlepiej sprzedających się książek wszech czasów. Stworzyła kultowe postacie detektywów i dlatego w ramówce Romance TV nie może zabraknąć nowego serialu telewizyjnego "Małe morderstwa według Agathy Christie", w którym komisarz Larosière i inspektor Lampion będą tropić grasujących złoczyńców, w zdumiewający sposób rozwiązując niejedno trudne i tajemnicze morderstwo. Cykl wystartuje 14 marca o godz. 20.00. Z kolei w pierwszą niedzielę marca o godz. 20:00 Romance TV wyemituje kolejny odcinek pełnych napięcia “Kryminalnych zagadek Agathy Christie”, także powstałych na kanwie powieści słynnej autorki.

 

Kontynuacja kryminalnej serii filmowej „Kryminalne zagadki Agathy Christie”

 

Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Wskrzeszający nieboszczyk” – niedziela, 7 marca, godz. 20.00

Po upojnej nocy Alice Avril budzi się w swoim łóżku obok zamordowanego mężczyzny. Czyżby ktoś próbował wrobić ją w zabójstwo?

 

Start serialu „ Małe morderstwa według Agathy Christie”

 

A…B…C…” - niedziela, 14 marca, godz. 20.00

Dochodzi do serii morderstw, a przy ofiarach śledczy za każdym razem znajdują rozkład linii autobusowej ABC. Zabójca, wkrótce nazwany ABC, ma w zwyczaju listownie informować komisarza Larosière'a o swoich planach. Larosière stara się rozwikłać tę zagadkę, jednak prefekt policji odnosi wrażenie, że zadanie to przerasta możliwości komisarza. Postanawia go więc wesprzeć i włącza do śledztwa inspektora Duvala. Ten wkrótce aresztuje domniemaną sprawczynię - siostrę jednej z ofiar.

 

Entliczek pentliczek” - niedziela, 21 marca, godz. 20.00

Po śmierci lubianej i szanowanej kobiety, zaangażowanej w działalność dobroczynną, podejrzenia padają na jedno z wielu adoptowanych przez nią dzieci...

 

Powrót do zdrowia” - niedziela, 28 marca, godz. 20.00

Inspektor Lampion został postrzelony i potrzebuje dużo spokoju, by dojść do siebie. Wydaje się, że idealnym miejscem na odpoczynek będzie pobyt w hotelu w niewielkiej miejscowości. Okazuje się, że jej mieszkańcy mają swoje tajemnice. Gdy wychodzi na jaw, że szacowni członkowie parafii zaczynają dostawać listy, w których ktoś zarzuca im popełnienie różnych niecnych czynów, sprawą postanawia zainteresować się komisarz Larosière. Śledztwo nabiera tempa, gdy dochodzi do pierwszego morderstwa.

 

Z kolei w każdy wtorek o godzinie 20:00 Romance TV zaprezentuje cztery kompletnie nowe adaptacje filmowe powieści brytyjskiej autorki Rosamunde Pilcher, w których na początku prawdziwe uczucie wydaje się czymś niemożliwym do spełnienia. Jednak po pokonaniu wielu przeszkód niespodziewanie okazuje się, że jest ono bardzo blisko. Przepełnione miłością i namiętnością, ale też pełne niespodziewanych i dramatycznych wydarzeń filmy opowiadają wzruszające historie prosto z przepięknej Kornwalii!

 

Premiery filmowe z cyklu „Pozdrowienia z Kornwalii - z Rosamunde Pilcher”

 

Rosamunde Pilcher: Na wietrze” – wtorek, 2 marca, godz. 20.00

Kate i Dan mieszkają z Petem, synem Kate w starej wiejskiej posiadłości ziemskiej. Kate wcześnie została matką. Pete ma 15 lat, powoli zaczyna dorastać i coraz rzadziej potrzebuje matczynej opieki. Natomiast Kate ma wrażenie, że coś ważnego umknęło jej w życiu. Pragnie nadrobić stracone lata. W przeciwieństwie do Kate, którą coraz bardziej przyciągają uroki miasta i intensywny kontakt z innymi ludźmi, prawie trzydzieści lat starszy od niej Dan bardzo dobrze czuje się na wsi. Dochodzi między nimi do coraz częstszych kłótni, co powoduje też spora różnica wieku. Pewnego dnia sprzeczka, która wynikła z błahego powodu, eskaluje tak bardzo, że para postanawia się rozstać.

 

Rosamunde Pilcher: Moja kuzynka, miłość i ja”- wtorek, 9 marca, godz. 20.00

Holly Shaw pragnie udowodnić, że posiada talent pisarski. Organizuje wieczór autorski, podczas którego zamierza odczytać fragment swojej książki. Idąc do samochodu, kobieta zostaje napadnięta i porwana. Policja znajduje jej rzeczy nad brzegiem rzeki. Następnego dnia wszystkie nagłówki w prasie brzmią jednakowo: Czy Holly Shaw popełniła samobójstwo? Pytanie to zadaje sobie nie tylko dziennikarz Aaron w swoim dotyczącym Holly artykule prasowym, ale i jej rodzice, Russell i Dana.

 

Rosamunde Pilcher: O herbacie i miłości” - wtorek, 16 marca, godz. 20.00

Po śmierci narzeczonego Ella Morgan zamyka się w sobie i rezygnuje z zarządzania plantacją herbaty. Niestety jej ojciec nie radzi sobie sam ze wszystkimi obowiązkami i czuje się zmęczony pracą. Zamierza oddać ziemię w dzierżawę.Rodzinny interes ma teraz przejąć prawa ręka Jane, jej dotychczasowy pracownik. Sprawdzając umowę dzierżawy, Ella odkrywa jednak, że jej matka ma całkowicie inne plany. Jane chciałaby, żeby córka wróciła na plantację.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Face it
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film REPORTAŻ „EKSTRADYCJA JULIANA ASSANGE’A” NA ARTE.TV Biuro prasowe
2024-07-02 | 01:00

REPORTAŻ „EKSTRADYCJA JULIANA ASSANGE’A” NA ARTE.TV

Julian Assange, został zwolniony z brytyjskiego więzienia Belmarsh i opuścił Wielką Brytanię na pokładzie samolotu w poniedziałek rano. Założyciel WikiLeaks zawarł ugodę z
Film Udaj się do najbardziej romantycznych zakątków Francji z Romance TV!
2024-06-27 | 10:00

Udaj się do najbardziej romantycznych zakątków Francji z Romance TV!

Francuzi 14 lipca obchodzą swoje święto narodowe, a widzowie Romance TV w tym dniu będą mieli okazję przenieść się do tego pięknego kraju, dzięki ukochanym filmom przygotowanym przez
Film Wpadnij do centrum handlowego Targówek i odwiedź Wystawę Superbohaterów!
2024-06-25 | 12:30

Wpadnij do centrum handlowego Targówek i odwiedź Wystawę Superbohaterów!

Liczna reprezentacja postaci znanych z filmów o superbohaterach, już 2 lipca zawita do centrum handlowego Targówek w ramach Wystawy Superbohaterów, która zagości w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.