Projekt Avalon Extreme organizuje pokaz filmu “Kosiak”
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Już we wtorek, 28 lutego o godzinie 16.30 w Airport Hotel Okęcie ( Aviator Bar & Lounge), odbędzie się pokaz filmu “Kosiak” organizowany przez Fundację Avalon, w ramach prowadzonego przez siebie projektu Avalon Extreme. Film zdobył drugą nagrodę publiczności 2022 na 27. Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju.
Film w reżyserii Grzegorza Szczepaniaka i Jakuba Radeja, opowiada historię młodego pilota szybowcowego Stanisława Bieli i jego drogi do spełnienia marzeń – pobicia rekordu świata w locie szybowcem. Przedstawia również relację między Stanisławem a jego instruktorem – Adamem Czeladzkim. Film obrazuje przygotowania w Polsce i próby bicia rekordów w Afryce. Obserwujemy, jak zmienia się relacja między Stanisławem i Adamem oraz przypatrujemy się kolejnym etapom w drodze do spełnienia marzeń młodego sportowca, jakimi są loty szybowcem.
Film przedstawia także historię Adama Czeladzkiego – ambasadora projektu Avalon Extreme, który po wypadku, podczas Szybowcowych Mistrzostw Polski, dostosował do potrzeb osób z niepełnosprawnościami swój szybowiec i dalej rozwijał się w pasji. Obecnie posiada tytuł wicemistrza Europy, wicemistrza Polski oraz uczestniczy w Mistrzostwach Świata w szybownictwie. “Kosiak” pokazuje widzom sytuację, w której osoba z niepełnosprawnością staje się mistrzem dla osoby w pełni sprawnej.
“Ta produkcja ma za zadanie przełamać pewne wyobrażenie w głowach odbiorców. Organizując pokaz filmu “Kosiak”, chcemy pokazać między innymi to, że to osoba z niepełnosprawnością, w tym przypadku Adam, może być autorytetem dla innych sportowców, mistrzem w swoim fachu. A co najważniejsze, jak w każdym innym naszym działaniu, pragniemy udowodnić, że warto jest mieć wielkie marzenia, bo dzięki pracy, zaangażowaniu i wsparciu kilku życzliwych osób, wszystkie są możliwe do zrealizowania.” - Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme
Po projekcji filmu odbędzie się prelekcja z zaproszonymi gośćmi. Swoją obecność potwierdzili: Stanisław Biela - główny bohater filmu, Wicemistrz Polski w Szybownictwie 2021, Adam Czeladzki – ambasador projektu Avalon Extreme, pierwszy w Polsce instruktor szybowcowy z niepełnosprawnością, Wojciech Kalisz – producent filmu “Kosiak” oraz Hubert Pusek - montażysta filmowy. Podczas spotkania opowiedzą oni o pracy na planie filmowym, przygotowaniach do pobicia mistrzostwa świata, sukcesach i porażkach w sporcie jakim są loty szybowcem.
Więcej informacji na social mediach projektu Avalon Extreme. Na stronie dedykowanego wydarzenia na Facebooku znajdują się wszelkie informacje odnośnie zapisów na ten seans. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zapisać się poprzez formularz. Ilość miejsc ograniczona. Fundacja Avalon zaprasza wszystkich, którzy chcą z projektem Avalon Extreme spędzić ten wtorkowy wieczór!
Partnerami wydarzenia są: Airport Hotel Okęcie, RapidChair oraz Warsaw Flight Safety.
![OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_992190091,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
![Serial Udar z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia](/files/_uploaded/glownekonf_871813648,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.