Projekt Avalon Extreme organizuje pokaz filmu “Kosiak”
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Już we wtorek, 28 lutego o godzinie 16.30 w Airport Hotel Okęcie ( Aviator Bar & Lounge), odbędzie się pokaz filmu “Kosiak” organizowany przez Fundację Avalon, w ramach prowadzonego przez siebie projektu Avalon Extreme. Film zdobył drugą nagrodę publiczności 2022 na 27. Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju.
Film w reżyserii Grzegorza Szczepaniaka i Jakuba Radeja, opowiada historię młodego pilota szybowcowego Stanisława Bieli i jego drogi do spełnienia marzeń – pobicia rekordu świata w locie szybowcem. Przedstawia również relację między Stanisławem a jego instruktorem – Adamem Czeladzkim. Film obrazuje przygotowania w Polsce i próby bicia rekordów w Afryce. Obserwujemy, jak zmienia się relacja między Stanisławem i Adamem oraz przypatrujemy się kolejnym etapom w drodze do spełnienia marzeń młodego sportowca, jakimi są loty szybowcem.
Film przedstawia także historię Adama Czeladzkiego – ambasadora projektu Avalon Extreme, który po wypadku, podczas Szybowcowych Mistrzostw Polski, dostosował do potrzeb osób z niepełnosprawnościami swój szybowiec i dalej rozwijał się w pasji. Obecnie posiada tytuł wicemistrza Europy, wicemistrza Polski oraz uczestniczy w Mistrzostwach Świata w szybownictwie. “Kosiak” pokazuje widzom sytuację, w której osoba z niepełnosprawnością staje się mistrzem dla osoby w pełni sprawnej.
“Ta produkcja ma za zadanie przełamać pewne wyobrażenie w głowach odbiorców. Organizując pokaz filmu “Kosiak”, chcemy pokazać między innymi to, że to osoba z niepełnosprawnością, w tym przypadku Adam, może być autorytetem dla innych sportowców, mistrzem w swoim fachu. A co najważniejsze, jak w każdym innym naszym działaniu, pragniemy udowodnić, że warto jest mieć wielkie marzenia, bo dzięki pracy, zaangażowaniu i wsparciu kilku życzliwych osób, wszystkie są możliwe do zrealizowania.” - Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme
Po projekcji filmu odbędzie się prelekcja z zaproszonymi gośćmi. Swoją obecność potwierdzili: Stanisław Biela - główny bohater filmu, Wicemistrz Polski w Szybownictwie 2021, Adam Czeladzki – ambasador projektu Avalon Extreme, pierwszy w Polsce instruktor szybowcowy z niepełnosprawnością, Wojciech Kalisz – producent filmu “Kosiak” oraz Hubert Pusek - montażysta filmowy. Podczas spotkania opowiedzą oni o pracy na planie filmowym, przygotowaniach do pobicia mistrzostwa świata, sukcesach i porażkach w sporcie jakim są loty szybowcem.
Więcej informacji na social mediach projektu Avalon Extreme. Na stronie dedykowanego wydarzenia na Facebooku znajdują się wszelkie informacje odnośnie zapisów na ten seans. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zapisać się poprzez formularz. Ilość miejsc ograniczona. Fundacja Avalon zaprasza wszystkich, którzy chcą z projektem Avalon Extreme spędzić ten wtorkowy wieczór!
Partnerami wydarzenia są: Airport Hotel Okęcie, RapidChair oraz Warsaw Flight Safety.
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.