ROMANCE TV celebruje Dzień Matki
Face it
Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl
Dzień Matki jest jednym z najważniejszy dni w roku do celebrowania przez całą rodzinę. Stacja Romance TV przygotowała z tej okazji wyjątkowy cykl pt. „Mama jest najlepsza”. Przez cały dzień, od rana do późnego wieczora widzowie zobaczą osiem filmów o matczynej miłości, w tym adaptacje bestsellerowych pisarek powieści romantycznych, Rosamunde Pilcher i Katie Fforde.
Matki są nie tylko bohaterkami dla swoich dzieci, ale często najlepszymi przyjaciółkami. Mimo to zdarza się, że przesadzają ze swoim oddaniem i troską. Ostatecznie jednak miłość matki - bez względu na to, w jakim wieku są dzieci - jest najpiękniejszym prezentem. To są tylko niektóre ze spostrzeżeń wypowiadanych przez tytułowe bohaterki w ośmiu filmach, które stacja Romance TV pokaże z okazji Dnia Matki podczas całodniowego maratonu filmowego pt. „Mama jest najlepsza”. Wśród propozycji do oglądania znajdą się adaptacje powieści Katie Fforde „Mama na zawsze” o Helen, która pragnie zmienić nagle i diametralnie całe swoje dotychczasowe życie, „Katie Fforde: Mama sama w domu”, w którym córka zakochuje się w chłopaku sprawiającym problemy wychowawcze, a matka, pragnąc zapobiec tej miłości, niebezpiecznie zbliża się do jego atrakcyjnego i przystojnego ojca, a także „Rosamunde Pilcher: Synowe” o kłopotach wdowy z partnerkami jej dwóch synów. Czy Lynette zniszczy życie swych dzieci?
Po południu czas na „Gang mam”, w którym 38-letnia Conny dowiaduje się, że jej małżonek Lorenz chce się z nią rozwieść. Jest załamana, gdyż ona i dzieci muszą zacząć radzić sobie sami, a zawsze dbał o nich jej mąż... W drugiej części „Gang mam: Matka chrzestna” Conny jest w trakcie rozwodu, w nowej roli samotnej matki czuje się zupełnie nieźle i straciła głowę dla Antona, taty przedszkolnej koleżanki jej syna.
Nie zabraknie także ulubienicy widzów, Leny Lorenz. W filmie „Lena Lorenz: Matka na trzy dni” słynna położna zostaje detektywem, szukającym rodziców noworodka, którego zostawiono przed jej gabinetem w koszu prezentowym. Inną propozycją do miłego oglądania jest „I tak wszystko w rodzinie“, w której w wyniku fatalnej omyłki matka, która pragnie mieć dziecko, otrzymuje komórkę jajową swojej córki...
Wisienką na torcie całodniowego maratonu filmowego jest premiera „Ukochanej rodziny” o godz. 20.00. Przepełniona pozytywną energią Rosa traci pracę w agencji reklamowej i musi wrócić do domu rodziców. Jednak ci nie są z obrotu spraw zadowoleni, gdyż lubią cieszyć się swoją wolnością. Jadąc do nich, Rosa ma nieprzyjemne spotkanie z młodym mężczyzną, Laszlo, które będzie początkiem czegoś nowego w jej życiu…
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.