Seniorzy obejrzą filmowy hit za darmo
Klub Seniora DOM zaprasza emerytów na dwa październikowe seanse filmowe: w Warszawie oraz Krakowie. W ramach „Kina dla Seniora” będzie można obejrzeć chwaloną przez krytyków komedię „Teściowie 2″ (która swoją premierę miała 15 września). W doborowej obsadzie filmu znaleźli się m.in. Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Adam Woronowicz, Eryk Kulm Jr oraz Ewa Dałkowska. Warto przypomnieć, że „Teściowie 2” to kontynuacja świetnie przyjętego, zarówno przez widzów jak i krytyków, komediowego hitu „Teściowie”, który z kolei był adaptacją niezwykle popularnej sztuki teatralnej „Wstyd” autorstwa Marka Modzelewskiego.
Jesienna edycja „Kina dla Seniora” startuje w październiku. Seniorzy obejrzą za darmo hit kinowy „Teściowie 2” z gwiazdami polskiej sceny w rolach głównych. Kontynuacja komedii „Teściowie”, która w 2021 roku podbiła serca widzów nie tylko w Polsce, ale również za granicą (film dostał m.in. Nagrodę Publiczności podczas 40. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Vancouver) będzie wyświetlana specjalnie dla seniorów w warszawskim Kinie Luna (10 października o godzinie 13:00) oraz krakowskim Kinie Mikro (12 października o godzinie 13:00). Ze względu na duże zainteresowanie seansami obowiązują wcześniejsze zapisy.
Jak można zarezerwować miejsce?
Sala kinowa pomieści ograniczoną liczbę osób, więc organizator wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc. Można to zrobić pod nymerami telefonów: 801 005 801 lub 530 000 344 w godzinach 9:00-17:00 (koszt połączenia według taryfy operatora, jak za połączenie krajowe).
Kto jest organizatorem wydarzenia?
Za organizację „Kina dla Seniora” oraz inne działania aktywizujące osoby starsze odpowiada „Klub Seniora DOM”, który działa od ponad ośmiu lat. Inicjatywa ma pomóc osobom starszym „wyjść do ludzi”, poznać rówieśników, spędzać miło czas. Dotychczas darmowe seanse filmowe były organizowane m.in. w Gdańsku, Elblągu, Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy, Toruniu, Katowicach oraz Wrocławiu.
W skrócie: Co, gdzie, kiedy?
- 10 października o godzinie 13:00 w warszawskim Kinie Luna (ul. Marszałkowska 28)
- 12 października o godzinie 13:00 w krakowskim Kinie Mikro (ul. Lea 5)
- Film: „Teściowie 2”, premiera 2023 r. W obsadzie m.in.: Maja Ostaszewska. Małgorzata, Izabela Kuna. Wanda ; Adam Woronowicz
- Zapisy pod nr telefonu 801 005 801 lub 530 000 344 w godzinach 9:00-17:00.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.