Serial ‘Lucky!’ już od 24 listopada tylko w Viaplay. To on stoi za Formułą 1
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Zajrzyjcie z nami za kulisy Formuły 1 na przestrzeni siedmiu dekad! Poznajcie nieopowiedzianą dotąd historię legendarnego prezesa najszybszej serii wyścigowej świata, bohatera niezliczonych skandali i romansów, znajomego i przyjaciela najbardziej wpływowych polityków - Berniego Ecclestone'a.
Serial ‘Lucky!’ to ekskluzywne wywiady z Ecclestone'em, pełna intryg i kontrowersji historia oraz fascynujące materiały archiwalne. Każdy odcinek to opowieść o legendach motor sportu, ich rywalizacji na torze i poza nim, a wszystko to na tle najważniejszych światowych wydarzeń XX i XXI wieku. Zobacz na własne oczy, jak rodziła się i rosła w siłę Formuła 1 od pierwszych wyścigów w latach 50-tych, aż po czasy współczesne.
Premiera pierwszego odcinka ‘Lucky!’ już w ten piątek 24 listopada tylko w Viaplay!
Bezwzględny taktyk, legendarny prezes
Już od piątku 24 listopada na platformie Viaplay dostępny będzie pierwszy z ośmiu odcinków serialu dokumentalnego, opowiadającego niezwykłą historię jednej z najbardziej znaczących, a zarazem kontrowersyjnych postaci w historii wyścigów samochodowych. Bernie Ecclestone przez ponad czterdzieści lat panował nad bezwzględnym światem Formuły 1. Produkcja ‘Lucky!’ to niesamowita podróż przez świat superszybkich aut, śmiertelnego ryzyka, wpływowych polityków, pięknych kobiet, sławy i ogromnych pieniędzy.
- Mogę szczerze powiedzieć, nigdy niczego nie planowałem. Po prostu korzystałem z nadarzających się okazji. Czasami dawało mi to powody do radości, a czasami żałowałem swoich decyzji. Ogólnie rzecz biorąc, miałem szczęście! – tłumaczy Ecclestone, w nawiązaniu do tytułu serialu.
Barwne, enigmatyczne i bezwzględne podejście Ecclestone'a katapultowało Formułę 1 do pozycji światowego fenomenu, który znamy obecnie i już na zawsze zmieniło krajobraz sportów motorowych. Brytyjczyk to bez cienia wątpliwości postać równie legendarna, co kontrowersyjna.
Największe nazwiska, historyczne wydarzenia
Enzo Ferrari, Ayrton Senna, Niki Lauda, Alain Prost, Michael Schumacher, Fernando Alonso, Sebastian Vettel, Lewis Hamilton – tych legend Formuły 1 nie trzeba nikomu przedstawiać. Od samych nazwisk może zakręcić się w głowie… Wszyscy wymienieni odgrywają ważną rolę w historii Berniego Ecclestone’a. Brytyjczyk nie stronił też od spotkań z gwiazdami filmu i muzyki oraz najważniejszymi politykami, z którymi omawiał szczegóły dalszej ekspansji Formuły 1. Legendą owiane są jego tajne negocjacje z Władimirem Putinem, dotyczące organizacji Grand Prix Rosji, w czasie kiedy armia ‘zielonych ludzików’ wkraczała na Krym. Jedno jest pewne – serial ‘Lucky!’ jest równie nietuzinkowy, jak losy jego głównego bohatera!
Ecclestone przeszedł długa drogę – od fana do kierowcy, następnie menedżera kierowcy, właściciela zespołu i wreszcie absolutnego szefa Formuły 1. Dzięki serii bezwzględnych posunięć zyskał całkowitą kontrolę nad Formułą 1, którą utrzymał aż do 2017 roku, kiedy to w wieku 86 lat postanowił usunąć się w cień.
Pierwszy odcinek serialu ‘Lucky!’ zostanie udostępniony na Viaplay już w ten piątek, 24 listopada! Premiera następnych odcinków serialu będzie następowała w każdy kolejny piątek.
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.