Serial ‘Szkoła dla zabójców’ już na Viaplay!
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Wyobraźmy sobie szkołę inną niż wszystkie. Szkołę, gdzie nauka algebry czy fizyki nie jest priorytetem. Co innego jednak, jeśli chodzi o techniki zabijania! Nastoletni Marcus błąka się po ulicach San Francisco. Nie ma nikogo, żyje z dnia na dzień. Kiedy pewnego dnia otrzymuje zaproszenie do elitarnej placówki edukacyjnej nie wie jeszcze, że będzie musiał dosłownie walczyć o przetrwanie pośród dzieci największych przestępców i kandydatów na maniakalnych zabójców. Równie ważnym zadaniem będzie znalezienie tam sprzymierzeńców! Jak Marcus poradzi sobie na szkolnych korytarzach pełnych nastolatków, którzy zrobią wszystko by awansować w szkolnej hierarchii? Scenariusz został zainspirowany serią komiksów autorstwa Ricka Remendera i Wesleya Craiga o tym samym tytule. Serial w całości jest już dostępny na Viaplay.
Chcesz przetrwać pośród morderców? Bądź jak oni
Marcus nie chce dłużej żyć. Choć jest zaledwie nastolatkiem, stracił rodziców i żyje na ulicy. Wyjada resztki ze śmietnika i wierzy, że już nic go nie czeka. W najczarniejszym momencie swojego życia otrzymuje jednak niezwykłą szansę – ofertę dołączenia do elitarnego liceum. Szkoła Kings Dominion to wyjątkowa placówka, w której uczniów kształci się przede wszystkim w sztuce… zabijania. O istnieniu szkoły wiedzą jedynie wtajemniczeni, a członkostwo możliwe jest tylko dla wybranych. Uczniowie to zazwyczaj dzieci największych przestępców lub nastoletni maniacy, gotowi zostać seryjnymi mordercami. Każdy dzień w tym miejscu jest kolejnym etapem w nauce przetrwania. Tym bardziej, że nauczycieli w Kings Dominion nie interesuje tylko teoria, ale również praktyka w dziedzinie zabijania. Czy Marcus, pomimo niełatwych przeżyć, poradzi sobie z szalonymi kolegami i koleżankami?
Teen drama jakiej nie było
Używki? Bójki? Posiadanie niebezpiecznych przedmiotów? W zwykłej szkole grożą wydaleniem lub przynajmniej zawieszeniem w prawach ucznia. W Kings Dominion są na porządku dziennym! Serial wyprodukowany przez braci Russo (‘Tyler Rake’, ‘Gray Man’) nie boi się czarnego humoru i pokazuje szkołę, jakiej jeszcze nie widzieliśmy. Mając na co dzień do czynienia z nastolatkami, dla których morderstwo to nie pierwszyzna, Marcus stara przetrwać pozostając w zgodzie ze swoimi własnymi zasadami. Łatwo pomyśleć, gorzej zrealizować, kiedy w każdej chwili koleżanka z ławki może Ci wbić nóż w plecy. Nie mówiąc już o próbie znalezienia się na nieco wyższym miejscu w hierarchii szkoły niż ‘Szczury’. Jak Marcus poradzi sobie w klasie pełnej zabójców? I czy Marcusowi poza hektolitrami krwi uda się znaleźć w Kings Dominion również... przyjaciół?
Obsada i twórcy
W główną rolę serialu ‘Szkoła dla zabójców’ wcielił się Benjamin Wadsworth (‘Dad vs. Lad’, Teen Wolf’). W serialu wystąpili również: Lana Condor (‘To All the Boys I've Loved Before’, ‘Alita: Battle Angel’), Benedict Wong (‘Doctor Strange’, ‘The Martian’), María Gabriela (‘Yo Soy Franky’, ‘The Moodys’), Luke Tennie (‘Shock Nation’, ‘Chicago P.D.’), Liam James (‘The Way, Way Back’, ‘Psych’), Michel Duval (‘Scream Queens’, ‘Queen of the South’), Taylor Hickson (‘Aftermath’, ‘Deadpool’) oraz legendarny wokalista punkowej grupy Black Flag, poeta i pisarz Henry Rollins (‘Zagubiona autostrada, ‘Gorączka’). Twórcami produkcji są Rick Remender 'Fear Agent', 'Black Science’) Wesley Craig (komiksy 'Guardians of the Globe', 'The Bunker') i Miles Orion Feldsott ('American Koko', 'Beats'). Producentami wykonawczymi seriali są m.in. bracia Anthony i Joe Russo (‘Tyler Rake’, ‘Gray Man’).
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.