Skomplikowane relacje rodzinne i przewrotne losy bohaterów filmu ’Camino'!
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach? Już wkrótce przekonamy się o tym razem z bohaterami filmu ’Camino’. Humorystyczny dramat przedstawia skomplikowaną relację pomiędzy ojcem i córką, którzy zazwyczaj unikali swojego towarzystwa. Pewnym zrządzeniem losu muszą jednak wspólnie wyruszyć na 260-kilometrową pieszą wyprawę w upalnym hiszpańskim słońcu do Santiago de Compostela. Szczera i surowa opowieść filmowa autorstwa zdobywczyni 'Kryształowego Niedźwiedzia' Plebiscytu Berlinale i 'Roberta' Duńskiej Akademii Filmowej Birgitte Stærmose zostanie zaprezentowana 5 kwietnia wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.
’¡Buen Camino!’
’¡Buen Camino!’ czyli ’Szczęśliwej drogi!’. Tymi słowami pozdrawiają się pielgrzymi podczas wędrówki do katedry w Santiago de Compostela w północno-zachodniej Hiszpanii. Wśród nich niespodziewanie znalazła się trzydziestoletnia, nieporadna życiowo Regitze oraz jej ojciec Jan, z którym łączy ją niezwykle trudna relacja. Kobieta wychowywała się w internacie i nigdy nie czuła pełnej akceptacji ze strony rodziców i najbliższego otoczenia. Co więcej nadal szuka swojej drogi – nie znalazła dotąd stałego miejsca pracy ani nie założyła rodziny. Na wieść o śmierci matki odwiedziła rodzinną miejscowość, gdzie wraz z ojcem znalazła nagranie z ostatnią wolą zmarłej. Kobieta prosi Regitze i Jana, by wybrali się pieszo w wędrówkę szlakiem ’Camino de Santiago’. 30-latka musi także mocniej skupić się na swojej przyszłości, w związku z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Podczas długiej przeprawy przez malownicze wioski, Regitze i jej ojciec przekonują się, że ’Trzeba iść naprawdę długo, by spotkać się w połowie drogi’. Czy uda im się odbudować mocno nadwyrężoną relację?
Obsada i twórcy
‘Camino’ to historia, która namaluje na twarzach widzów zarówno smutek, jak i nieskrywaną radość. Za scenariusz i reżyserię produkcji odpowiada Birgitte Stærmose, nagrodzona 'Kryształowym Niedźwiedziem' Plebiscytu Berlinale 2010 oraz 'Robertem' Duńskiej Akademii Filmowej 2010 za film krótkometrażowy ’Z miłości’.
W głównej roli wystąpi zdobywczyni dwóch nagród Duńskiej Akademii Filmowej za produkcje 'Kasztanowy ludzik' (2021) i 'Spokój w sercu' (2014) Danica Ćurčić, a u jej boku zagra Lars Brygmann ('Biała noc', 'Jeźdźcy sprawiedliwości') wcielający się w rolę ojca. Ponadto w 'Camino' wystąpią takie nazwiska jak Kristian Halken ('Oldboje'), Katrine Greis-Rosenthal ('Most nad Sundem', 'Zabójcy bażantów'), Christian Rubeck ('Hansel i Gretel: Łowcy czarownic', 'Sprzymierzeni') oraz hiszpański aktor Iñaki Ardanaz ('Paradise').
Za produkcję filmu odpowiadają Jesper Morthorst i Theis Nørgaard z ramienia firmy MOTOR. Producentami wykonawczymi filmu są Jesper Morthorst, Birgitte Stærmose, Christian Torpe oraz Anne Borggaard Sørensen z Viaplay Group.
Film ‘Camino’ został wyprodukowany przez MOTOR we współpracy z MP Film Production, Chorwackim Centrum Audiowizualnym Cash Incentive Scheme i wsparciu rozwojowym Duńskiego Instytutu Filmowego.
Film ’Camino’ będzie dostępny wyłącznie za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay od 5 kwietnia.
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.