Komunikaty PR

Spędź wyjątkowe Boże Narodzenie i Nowy Rok z ROMANCE TV

2021-12-09  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Kowalska
Face it

Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl

Romance TV zaprasza na pełne miłości Boże Narodzenie oraz radosną noc sylwestrową. W Wigilię i pierwszy dzień Świąt stacja pokaże premierowo dramat kostiumowy „Wolter zakochany” o burzliwej młodości jednego z największych myślicieli wszech czasów, a Sylwestra widzowie spędzą z bohaterami ulubionego serialu „Hotel marzeń” i udadzą się w pełne wrażeń podróże do luksusowych destynacji w najpiękniejszych zakątkach świata w poszukiwaniu uczuć.

W piątek 24 grudnia i w sobotę 25 grudnia o godz. 20.00 Romance TV wyemituje premierowo czteroczęściowy, francuski dramat kostiumowy „Wolter zakochany”. Widzowie dowiedzą się, w jaki sposób Wolter dołączył do najznamienitszych myślicieli wszech czasów. Serial kreśli barwny portret bohatera, orędownika wolności poglądów i sumienia, którego dzieła miały decydujący wpływ na przebieg Rewolucji Francuskiej. „Wolter zakochany" opisuje młodość i lata intelektualnego rozwoju Woltera i mało znane wydarzenia w życiu utalentowanego filozofa: Wolter jako poszukiwacz przygód, kochanek, człowiek o dyskusyjnym stosunku do monarchii, dla którego najważniejsza była sprawiedliwość i praworządność. 

Z kolei 31 grudnia już od godz. 16.10 aż do północy Romance TV zaprasza na specjalny cykl sylwestrowy, w ramach którego pokaże pięć odcinków popularnego serial „Hotel marzeń”. Bohaterem trzech nowych odcinków jest znany menedżer hotelowy Markus Winter, który z oddaniem opiekuje się gośćmi, czasem niefortunnie wikłając się w miłosne przygody. Tej nocy widzowie odwiedzą Malediwy, Tobago, Brazylię, Maroko i Mjanmę.

 

Jezuita i wolnomyśliciel

Les aventures du jeune Voltaire: Jésuite et Libertin, Francja, 2021

Premiera: piątek, 24 grudnia o godz. 20:00

Po latach nauki w kolegium jezuickim Wolter - ku utrapieniu swojego ojca - nawiązuje kontakty z libertynami. Zaczyna pisać pierwszą wersję sztuki teatralnej „Edyp”.

 

Dwudziestolatek w Bastylii

Les aventures du jeune Voltaire: La Bastille à 20 ans, Francja, 2021

Premiera: piątek, 24 grudnia o godz. 21:00

Wolter zostaje wypędzony z Paryża za napisanie epigramatu. Spotyka piękną aktorkę, a potem zostaje aresztowany i osadzony w Bastylii.

 

Dworzanin czy rebeliant?

Les aventures du jeune Voltaire: Courtisan ou rebelle?

Francja, 2021

Premiera: sobota, 25 grudnia o godz. 20:00

Wolter ryzykuje wszystko, broniąc swoich przekonań. Kiedy jednak upokarza szlachcica, jego sytuacja zdecydowanie się pogarsza.

 

Wolność i wygnanie

Les aventures du jeune Voltaire: La Liberté et l'Exil, Francja, 2021

Premiera: sobota, 25 grudnia o godz. 21:00

Wolter przekonuje się z bólem serca, że przyjaźnie z możnowładcami, z którymi utrzymywał kontakty, są nic niewarte. Kiedy umiera jego ukochana, Adrienne Lecouvreur, aktorka z zawodu, wściekłość i smutek doprowadzają go niemal do szaleństwa. Kościół odmówił jej bowiem chrześcijańskiego pochówku.

 

Hotel marzeń: Brazylia

Das Traumhotel: Brasilien, Niemcy, 2012

Emisja: piątek, 31 grudnia o godz. 16:10

Markus Winter, właściciel luksusowej sieci hotelowej Siethoff niedawno powierzył swojej córce Leonie opiekę nad swoimi hotelami w brazylijskiej Bahii. Ponieważ od jakiegoś czasu zdarzają się tam kradzieże, Markus chce sprawdzić, kto za nimi stoi i postanawia zameldować się w hotelu jako normalny gość. Podejrzenia Markusa, że jego córka nie nadaje się na stanowisko managerskie, okazują się przedwczesne. Leonie jest oburzona, gdy ojciec zaczyna podejrzewać o kradzieże jej nowego przyjaciela, gitarzystę Ricardo.

 

Hotel marzeń: Mjanma

Das Traumhotel: Myanmar, Niemcy, 2012

Emisja: piątek, 31 grudnia o godz. 18:05

Markus Winter, właściciel hotelu, pragnie założyć w Mjanmie szkołę hotelarską. Ma ona zostać umiejętnie wkomponowana w okoliczne zabytkowe pagody. Inwestycją kieruje jego znajomy architekt Frank Simon. Winter stwierdza z przerażeniem, że Frank cierpi na syndrom wypalenia zawodowego. Tymczasem w pałacu królewskim w Paganie trwają przygotowania do wielkiego wesela. Bogaty biznesmen z utęsknieniem czeka na swoją sporo młodszą narzeczoną. Okazuje się, że jego wybranka utknęła na lotnisku. W drodze do hotelu młoda kobieta poznaje innego, żądnego przygód mężczyznę…

 

Hotel marzeń: Maroko

Das Traumhotel: Marokko, Niemcy, 2014

Emisja: piątek, 31 grudnia o godz. 20:00

Dyrektor hotelu Markus Winter wraca z męczącej podróży. Ciotka Dorothea ma dla niego niepomyślną wiadomość: konkurencja zamierza przejąć jego sieć hotelową. Markusowi udaje się przekonać do siebie akcjonariuszy, ale ze zmęczenia i zdenerwowania robi mu się słabo. Lekarz nie ma dla niego pozytywnych wieści. Ostrzega Markusa, że jeśli nie pozwoli sobie na odpoczynek, to musi się liczyć z poważnymi problemami zdrowotnymi. Markus postanawia wobec tego wyjechać do Maroka, do Marrakeszu, gdzie też ma hotel. Spotyka tam swoją córkę Leonie, która jest zastępcą dyrektora hotelu. Ku jego zdziwieniu w hotelu przebywa również jego była żona Gabrielle.

 

Hotel marzeń: Tobago

Das Traumhotel: Tobago, Niemcy, 2014

Emisja: piątek, 31 grudnia o godz. 21:55

Markus Winter przybywa na wyspę Tobago i dowiaduje się, że ma zostać zamknięta tutejsza klinika i dom dla sierot - na jej miejscu ma powstać kompleks wypoczynkowy. Markus i Verena, która jest lekarką i siostrą zakonną, próbują przekonać miejscowego gubernatora do zmiany decyzji. Mężczyzna zaczyna żywić wobec zakonnicy uczucia, które nie są jedynie sympatią i szacunkiem, lecz czymś dużo bardziej poważnym…

 

Hotel marzeń: Malediwy

Das Traumhotel: Malediven, Niemcy, 2014

Emisja: piątek, 31 grudnia o godz. 23:50

Markus Winter udaje się do luksusowej posiadłości Beach House Maldives, którą zarządza jego córka Leonie, chcąc złożyć jej życzenia urodzinowe. Na miejscu orientuje się, że nie wszyscy goście potrafią korzystać z uroków tego miejsca. Gorliwy przedsiębiorca imieniem Alexander nawet na urlopie nie potrafi odpocząć od natrętnych klientów i kolegów z pracy… do chwili, gdy poznaje Sandrę.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Kayah, Baczyńska i Rowińska gwiazdami reality show Viaplay o nazwie Powerwomen Biuro prasowe
2022-05-21 | 08:00

Kayah, Baczyńska i Rowińska gwiazdami reality show Viaplay o nazwie Powerwomen

Ten, kto kiedykolwiek określił płeć żeńską “słabszą”, prawdopodobnie nie miał okazji poznać bliżej bohaterek ‘Powerwomen Polska’, najnowszego programu serwisu
Film ‘Billy the Kid’ – nowe dzieło twórcy Wikingów
2022-05-21 | 08:00

‘Billy the Kid’ – nowe dzieło twórcy Wikingów

Najnowsze dzieło twórcy kultowego serialu ‘Wikingowie’ niebawem będzie dostępne na platformie Viaplay. ‘Billy the Kid’ to ośmioodcinkowy serial przedstawiający
Film Human Ark na 15. rocznicę powstania przechodzi rebranding i poszerza działalność
2022-05-20 | 09:15

Human Ark na 15. rocznicę powstania przechodzi rebranding i poszerza działalność

Human Ark na 15. rocznicę powstania przechodzi rebranding i poszerza działalność Warszawskie studio produkcyjne Human Ark właśnie obchodzi swoje 15-lecie. Human – bo taką nazwę

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Wschód Kultury

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Uroda

Natalia Gryglewska: W grudniu prawdopodobnie będę reprezentowała nasz kraj w kolejnym konkursie Miss Świata

Z racji dzierżonego tytułu Natalia Gryglewska bierze udział w różnych projektach zawodowych, kampaniach reklamowych, akcjach społecznych i imprezach branżowych. 27 maja we Włocławku odbędzie się finał Miss Polonia 2021/2022, podczas którego przekaże ona bursztynową koronę swojej następczyni, a sama z kolei zacznie przygotowania do udziału w wyborach Miss Świata, które prawdopodobnie odbędą się w tym roku już po raz drugi. Jeśli chodzi o czas wolny, to modelka najchętniej spędza go aktywnie, bo jak przyznaje – sport odgrywa bardzo ważną rolę w jej życiu.

 

Teatr

Ewa Ziętek: Mam wrażenie, że teraz do teatru przychodzi mniej ludzi. Z powodu wojny i drożyzny w sklepach liczą każdy grosz

Aktorka zauważa, że frekwencja w teatrach znów jest sporo mniejsza. I choć nie ma już obostrzeń związanych z pandemią, to nastroje społeczne pogorszyła wojna, która toczy się w Ukrainie, i wysoka inflacja. Ludzie mają więc kolejne powody do obaw i niepokoju, muszą także liczyć każdy grosz.

Seriale

Joanna Trzepiecińska: Rola Alutki przyniosła mi wielką sympatię publiczności. „Rodzina zastępcza” to był znakomity serial

Kilkanaście lat temu aktorka jako Alutka podbiła serca wielu osób i zdobyła dużą popularność. To było dla niej niezwykle miłe doświadczenie i również dziś nie kryje satysfakcji z tego, że jej bohaterka z „Rodziny zastępczej” tak zapadła widzom w pamięci. Zdaniem Joanny Trzepiecińskiej ten serial śmiało można nazwać kultowym, bo ogląda go już kolejne pokolenie, a on nadal – między innymi dzięki świetnemu scenariuszowi – nie traci na aktualności.

Partner serwisu