Strefa PROGRESS i Strefa Piotrkowska 217 Partnerami Festiwalu “Polówka"
Strefa PROGRESS oraz Strefa Piotrkowska 217 zostały partnerami Letniego Festiwalu Filmowego Tme Polówka. Cykl filmowy, zaplanowany w 14 różnych lokalizacjach w Łodzi, w tym w kompleksie: Strefa Piotrkowska 217 i Strefa PROGRESS, rozpocznie się z początkiem lipca i potrwa do końca września. Na terenie łódzkich projektów OKAM każdy z 4 plenerowych seansów filmowych odbywać się będzie co czwartek od 7 do 28 lipca.
-To wydarzenie, które wpisało się już na stałe w letni krajobraz kulturalny Łodzi. Zapraszamy łodzian oraz przyjezdnych, którzy odwiedzać będą stolicę regionu, na tegoroczny Festiwal z kocykiem czy poduszką, ale przede wszystkim z dobrym humorem. Szeroki repertuar filmowy pozwoli na to, że każdy znajdzie coś dla siebie, i spędzi miło czas w postindustrialnym klimacie Strefy Piotrkowska 217 i powstającej Strefy PROGRESS - podkreśla Katarzyna Lewoc, Dyrektor łódzkiego oddziału OKAM Capital.
Festiwal zaplanowano w terminie 1 lipca - 30 września w 14 różnych lokalizacjach na terenie Łodzi. Wyświetlonych zostanie około 100 filmów fabularnych, a także krótkometrażowych, dokumentów i teledysków.
W Strefie Piotrkowska 217 i Strefie PROGRESS projekcje zaplanowane są przez cztery letnie czwartki, począwszy od 7 lipca. W przypadku niekorzystnej aury projekcje odbędą się w Odlewni II. Widzowie będą mieli możliwość obejrzenia takich filmów jak Smak głodu (reż. Christoffer Boe), Podróż na sto stóp (reż. Lasse Hallstrom), Czekolada (reż. Lasse Hallstrom) czy Ramen. Smak wspomnień (reż. Eric Khoo). Pokazy filmowe rozpoczynać się będą około godz. 21:00, a kończyć około 23:30.
Tme Polówka należy do najpopularniejszych festiwali filmowych odbywających się w Łodzi. Co roku w projekcjach filmowych uczestniczy ponad 30 tys. widzów. Organizatorem wydarzenia jest działająca od 2008 r. Fundacja Inicjatyw Kulturalnych „Plaster”.
Strefa PROGRESS to pierwsza inwestycja mieszkaniowa OKAM w Łodzi. Powstaje przy al. Kościuszki 132 i składać się będzie z blisko 300 mieszkań o metrażach od 25 do 140 mkw. Nowoczesny obiekt oferować będzie mieszkańcom szereg wygód, m.in. lokal mieszkańca z siłownią i częścią do co-workingu czy bezpłatną wypożyczalnię rowerów i hulajnóg. Projekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie innego projektu OKAM w mieście, tj. Strefy Piotrkowska 217, tworząc wraz z nią kompleks umożliwiający także korzystanie w bezpośrednim pobliżu domu z kultury, gastronomii i rozrywki. Oddanie Strefy PROGRESS do użytkowania planowane jest na I kwartał 2024 r.
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.