Komunikaty PR

Strefa PROGRESS i Strefa Piotrkowska 217 Partnerami Festiwalu “Polówka"

2022-07-06  |  10:00
Biuro prasowe

Strefa PROGRESS oraz Strefa Piotrkowska 217 zostały partnerami Letniego Festiwalu Filmowego Tme Polówka. Cykl filmowy, zaplanowany w 14 różnych lokalizacjach w Łodzi, w tym w kompleksie: Strefa Piotrkowska 217 i Strefa PROGRESS, rozpocznie się z początkiem lipca i potrwa do końca września. Na terenie łódzkich projektów OKAM każdy z 4 plenerowych seansów filmowych odbywać się będzie co czwartek od 7 do 28 lipca. 

-To wydarzenie, które wpisało się już na stałe w letni krajobraz kulturalny Łodzi. Zapraszamy łodzian oraz przyjezdnych, którzy odwiedzać będą stolicę regionu, na tegoroczny Festiwal z kocykiem czy poduszką, ale przede wszystkim z dobrym humorem. Szeroki repertuar filmowy pozwoli na to, że każdy znajdzie coś dla siebie, i spędzi miło czas w postindustrialnym klimacie Strefy Piotrkowska 217 i powstającej Strefy PROGRESS - podkreśla Katarzyna Lewoc, Dyrektor łódzkiego oddziału OKAM Capital. 

Festiwal zaplanowano w terminie 1 lipca - 30 września w 14 różnych lokalizacjach na terenie Łodzi. Wyświetlonych zostanie około 100 filmów fabularnych, a także krótkometrażowych, dokumentów i teledysków. 

W Strefie Piotrkowska 217 i Strefie PROGRESS projekcje zaplanowane są przez cztery letnie czwartki, począwszy od 7 lipca. W przypadku niekorzystnej aury projekcje odbędą się w Odlewni II. Widzowie będą mieli możliwość obejrzenia takich filmów jak Smak głodu (reż. Christoffer Boe), Podróż na sto stóp (reż. Lasse Hallstrom), Czekolada (reż. Lasse Hallstrom) czy Ramen. Smak wspomnień (reż. Eric Khoo). Pokazy filmowe rozpoczynać się będą około godz. 21:00, a kończyć około 23:30.  

Tme Polówka należy do najpopularniejszych festiwali filmowych odbywających się w Łodzi. Co roku w projekcjach filmowych uczestniczy ponad 30 tys. widzów. Organizatorem wydarzenia jest działająca od 2008 r. Fundacja Inicjatyw Kulturalnych „Plaster”. 

Strefa PROGRESS to pierwsza inwestycja mieszkaniowa OKAM w Łodzi. Powstaje przy al. Kościuszki 132 i składać się będzie z blisko 300 mieszkań o metrażach od 25 do 140 mkw. Nowoczesny obiekt oferować będzie mieszkańcom szereg wygód, m.in. lokal mieszkańca z siłownią i częścią do co-workingu czy bezpłatną wypożyczalnię rowerów i hulajnóg. Projekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie innego projektu OKAM w mieście, tj. Strefy Piotrkowska 217, tworząc wraz z nią kompleks umożliwiający także korzystanie w bezpośrednim pobliżu domu z kultury, gastronomii i rozrywki. Oddanie Strefy PROGRESS do użytkowania planowane jest na I kwartał 2024 r. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film REPORTAŻ „EKSTRADYCJA JULIANA ASSANGE’A” NA ARTE.TV Biuro prasowe
2024-07-02 | 01:00

REPORTAŻ „EKSTRADYCJA JULIANA ASSANGE’A” NA ARTE.TV

Julian Assange, został zwolniony z brytyjskiego więzienia Belmarsh i opuścił Wielką Brytanię na pokładzie samolotu w poniedziałek rano. Założyciel WikiLeaks zawarł ugodę z
Film Udaj się do najbardziej romantycznych zakątków Francji z Romance TV!
2024-06-27 | 10:00

Udaj się do najbardziej romantycznych zakątków Francji z Romance TV!

Francuzi 14 lipca obchodzą swoje święto narodowe, a widzowie Romance TV w tym dniu będą mieli okazję przenieść się do tego pięknego kraju, dzięki ukochanym filmom przygotowanym przez
Film Wpadnij do centrum handlowego Targówek i odwiedź Wystawę Superbohaterów!
2024-06-25 | 12:30

Wpadnij do centrum handlowego Targówek i odwiedź Wystawę Superbohaterów!

Liczna reprezentacja postaci znanych z filmów o superbohaterach, już 2 lipca zawita do centrum handlowego Targówek w ramach Wystawy Superbohaterów, która zagości w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.