'Szpiedzy Waszyngtona' - cztery sezony emocjonującego serialu już na Viaplay!
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Serial ‘Turn’ to nowe spojrzenie na wojnę o niepodległość Stanów Zjednoczonych, a dokładniej wydarzenia roku 1776, gdy Brytyjczycy po odzyskaniu Long Island oraz portu w Nowym Jorku postawili armię generała Jerzego Waszyngtona w niezwykle trudnej sytuacji. Wówczas do akcji wkracza młody farmer, który wraz z przyjaciółmi z dzieciństwa postanawia dołączyć do tajnego szpiegowskiego ruchu oporu ‘The Culper Ring’. Chcąc odmienić losy swojego kraju bohaterowie narażają zdrowie i życie w walce o niepodległość u boku Jerzego Waszyngtona. Scenariusz został stworzony na podstawie powieści Alexandra Rose'a ‘Washington's Spies: The Story of America's First Spy Ring’. Na Viaplay właśnie pojawiły się cztery sezony tej emocjonującej produkcji.
Na rozstaju dróg
Po odbiciu przez Brytyjczyków Long Island oraz portu w Nowym Jorku armia Jerzego Waszyngtona znalazła się w niezwykle trudnym położeniu. Brytyjczycy mieli znaczną przewagę militarną i strategiczną, natomiast amerykańskim siłom brakowało wsparcia i zaopatrzenia, co przekładało się na coraz niższe morale słabo wyszkolonych żołnierzy. Serial przedstawia postać Abrahama Woodhulla, który wówczas stanął przed trudnym wyborem – jako mieszkaniec Long Island mógł pozostać lojalny wobec brytyjskiej Korony lub włączyć się do walki o wolną Amerykę. Ostatecznie razem z przyjaciółmi i grupą zwykłych obywateli został członkiem tajnej grupy ‘The Culper Ring’. Organizacja ma jeden cel: zbieranie kluczowych informacji i przekazywanie ich armii generała George'a Washingtona. Ostatecznie Woodhull wraz z pozostałymi członkami sieci szpiegowskiej odgrywa niezwykle ważną rolę w walce o wolność, a dostarczane informacje decydują o dalszych losach armii Waszyngtona.
Scenariusze pisane przez historię
Serial ‘The Turn’ to idealna pozycja na długi weekend. Fascynujący serial historyczny zabierze widzów do świata szpiegów z prawdziwego zdarzenia. Nie zabraknie intryg, skomplikowanych operacji wywiadowczych oraz balansowania na krawędzi lojalności i zdrady. Produkcja skupia się na tajnej grupie ‘The Culper Ring’ działającej w czasach amerykańskiej rewolucji. Serial zachowuje doskonały balans między faktami historycznymi i fikcyjnymi wątkami podkreślającymi odwagę, jaką niejednokrotnie musieli wykazywać się szpiedzy z ‘The Culper Ring’. Na platformie streamingowej Viaplay pojawiły się jednocześnie wszystkie części 4-sezonowej produkcji. To łącznie czterdziestoodcinkowy seans dla fanów kina akcji okraszonego wątkami historycznymi. Scenariusz serialu ‘Turn’ został oparty o powieść Alexandra Rose'a ‘Washington's Spies: The Story of America's First Spy Ring’.
Obsada
W produkcji Craiga Silversteina ('Kości', 'Terra Nova') w postać Abrahama Woodhulla wcieli się brytyjski aktor Jamie Bell, zdobywca nagrody dla ‘Najlepszego aktora pierwszoplanowego’ plebiscytu BAFTA 2001 (Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych) za rolę w filmie ‘Billy Elliot’. W serialu zobaczymy również takich aktorów, jak m.in. Heather Lind (produkcja nagrodzona w plebiscytach ‘Złote Globy’ i ‘Emmy’: ‘Zakazane Imperium’; ‘Mistress America’), Meegan Warner (‘Powrót do Heaven's Veil’, ‘Owieczki boże’), Samuel Roukin (film nominowany w plebiscytach ‘Oscary’, ‘People’s Choice’ i ‘Critics’ Choice’: ‘Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I’; ‘Solomon Kane: Pogromca zła’), Daniel Henshall (film wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes ‘Snowtown’; ‘Mystery Road: Origin’) oraz Seth Numrich (‘Imperium’, ‘Pod sztandarem nieba’).
Wszystkie cztery sezony produkcji ‘Turn’ znalazły się już na platformie streamingowej Viaplay.
![OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_992190091,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
![Serial Udar z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia](/files/_uploaded/glownekonf_871813648,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.