W tych filmach grały Lexusy. Kinowe hity napędzane przez modele Lexusa
Czy przypomnieliście sobie już, jak to jest chodzić do kina? A może od zaciemnionej sali wolicie rozrywkę w domowym zaciszu? Niezależnie od preferencji, każdy wie, że jedną z podstaw dobrego filmu jest porządna obsada. Miłośnicy motoryzacji zwracają jednak uwagę nie tylko na to, czy angaż dostali utalentowani aktorzy, ale również na to, czy bohaterom towarzyszą piękne samochody. Na dużym ekranie tudzież w serialowych produkcjach często pojawiają się Lexusy. Te japońskie auta mogliśmy oglądać w kilku znanych, hollywoodzkich filmach.
Światy motoryzacji i kinematografii mają szczególną więź. W wielu kinowych hitach ważne role grały przecież samochody, a niektóre modele były dostępne w wersjach specjalnych, nawiązujących do filmów. Są też obrazy, które swoją rozpoznawalność zawdzięczają przede wszystkim samochodowym scenom – pościgom czy ucieczkom. Pewne jest, że kino i samochody są jak cola i lód, albo sushi i sos sojowy. Dobrze jest je łączyć i świetnie smakują w duecie.
W wielu filmach ważne role należały również do modeli Lexusa. Auta japońskiej marki pojawiały się w licznych hollywoodzkich produkcjach, jak również niezależnych dziełach, których nie sposób zliczyć. Strona Internet Movie Cars Database, skupiająca w jednym miejscu role samochodów w filmowych i serialowych produkcjach, na zapytanie „Lexus” zwraca kilkaset wyników. Od telewizyjnych programów, przez dokumenty, aż po kinowe hity – Lexusy na ekranie prezentują się świetnie. Oto kilka produkcji, w których zagrały samochody tej marki.
Raport mniejszości
W filmie reżyserii Stevena Spielberga, za kierownicą futurystycznego, koncepcyjnego Lexusa 2054 zasiada agent John Anderton, którego gra Tom Cruise. Próbując udowodnić swoją niewinność, Anderton przemierza kilometry studyjnym supersamochodem, zasilanym ogniwami paliwowymi, na pokładzie którego dominują supernowoczesne technologie i zaawansowana biometria. Wizja przyszłości z 2002 roku została zaprezentowana nie tylko w filmie. Lexus 2054 jesienią tego samego roku został również wystawiony na motoryzacyjnych targach w Paryżu.
Wyspa
Parę lat później, w 2005 roku, Lexus 2054 ponownie pojawił się na ekranie. W filmie „Wyspa” samochód gra epizodyczną rolę i różni się kolorem od tego, który zagrał w „Raporcie mniejszości”. Akcja „Wyspy” dzieje się w połowie XXI wieku. Nic dziwnego, że w filmie Michaela Baya pojawia się akurat ten model Lexusa 2054. Sylwetka studyjnego auta jest widoczna w kilku momentach filmu, a samochód bezszelestnie przemyka po ulicach miasta przyszłości.
Czarna Pantera
Film osadzony w świecie Marvela po premierze w 2018 roku został obsypany nagrodami. Aż 3 Oscary i 38 innych nagród to nie lada wyróżnienie. Ważną rolę w tej produkcji odegrał Lexus LC 500. Na parę miesięcy przed kinową premierą „Czarnej Pantery” amerykański oddział Lexusa zaprezentował dwa Lexusy inspirowane filmem w reżyserii Ryana Cooglera. Black Panther Inspired LC był koncepcyjnym autem wzorowanym na superprodukcji. Nie dało się go pomylić z żadnym innym, choćby przez wizerunek pantery na masce czy charakterystyczne pazury na osłonach lusterek.
O ile tego pierwszego nie dało się kupić, japońska marka przygotowała również coś dla osób skłonnych do poszerzenia swojej samochodowej kolekcji. Tak powstał wzorowany na filmie Lexus LC Inspiration Series. Grand tourer otrzymał karbonowe wewnętrzne listwy progowe, 21-calowe felgi z lekkich stopów i rzecz jasna wyjątkowy, zaczerpnięty z filmu schemat kolorystyczny. Niebieskie nadwozie pomalowano specjalnym lakierem, a we wnętrzu dominowała biała, skórzana tapicerka. Do salonów w USA trafiło jedynie 100 sztuk samochodu. Piękne coupe z silnikiem V8 pod maską zagrało w „Czarnej Panterze” w towarzystwie nie mniej zadziornych Lexusów RC F.
Men in Black – International
Można śmiało powiedzieć, że najświeższa odsłona „Facetów w czerni” jest napędzana przez Lexusa. W filmie pojawiają się modele RC F, LX i RX Hybrid. Liczna reprezentacja japońskich aut nie zmienia jednak faktu, że to 464-konny RC F jest motoryzacyjną gwiazdą tego obrazu. Jak przystało na auto operacyjne służb, które radzą sobie z kosmicznymi wyzwaniami, Lexus RC F jest piekielnie szybki, drapieżny i zdolny do jazdy efektownymi bokami. Tylnonapędowe coupe to jeden z ostatnich takich samochodów. Napędzany potężnym, 5-litrowym i wolnossącym V8 Lexus w filmie Men in Black - International jest częścią rozsianej po całym globie floty, służącej agentom do walki ze złem. Co nie mniej ważne, po wystarczy nacisnąć przycisk, by zamienił się w ultrazaawansowany statek kosmiczny!
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.