Walka o planetę czy o własne życie? Kolejny sezon mrocznego thrillera ‘The Head’
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Serial ‘The Head’ to idealna propozycja dla fanów mrocznych historii rozgrywających się w nietypowych sceneriach. W nowym sezonie przeniesiemy się z mroźnej Antarktydy blisko 3,000 km na północ wprost do najbardziej niedostępnego miejsca na Ziemi – punktu ‘Nemo’ na Morzu Arktycznym. Biolog Arthur Wilde (John Lynch), znany widzom z pierwszej odsłony serii, wraz z grupą naukowców ze statku ‘Alexandria’ będzie musiał zmierzyć się ze śmiertelnym zagrożeniem. Jednym z twórców serialu ‘The Head’ jest m.in. zdobywca nagrody ‘Primetime Emmy Award 2012’ za produkcję ‘Homeland’ - Ran Telem. Drugi sezon hitowego thrillera pojawi się na platformie streamingowej Viaplay już 5 marca.
Najbardziej niedostępne miejsce na Ziemi
Makabryczne wydarzenia ze stacji badawczej na Antarktydzie na zawsze pozostaną w pamięci wybitnego biologa Arthura Wilde (John Lynch), który zajmuje się badaniem skutków zmian klimatycznych. W drugim sezonie mężczyzna dołącza do dr Maggie Mitchell (Katharine O’Donnelly) oraz jej zespołu przebywającego na statku badawczym ‘Alexandria’, przebywającego obecnie w Punkcie Nemo, niemal 3 tys. kilometrów od stałego lądu. W tym samym czasie w jednej z kabin zostaje odnaleziona głowa odcięta od ciała jednego z członków załogi. Nikt nie wie kto dokonał zbrodni. Każdy staje się jednocześnie podejrzanym i potencjalną ofiarą.
Nieznany sprawca
Pierwszy sezon serialu ‘The Head’ zyskał szeroką grupę fanów na całym świecie. Choć widzowie poznali już motyw i tożsamość sprawcy makabrycznego morderstwa dokonanego na członkach zespołu badawczego na Antarktydzie, wciąż brakuje odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Co tak naprawdę stało się na biegunie południowym? Czy chodziło o zemstę, a może motywem był dostęp do przełomowych badań dr Wilde? Jedno jest pewne - w kolejnym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocjonujących zwrotów akcji, trudnych do rozwikłania tajemnic, a przede wszystkim dramatyczna walka o przetrwanie w dusznej atmosferze nieustającego zagrożenia na drugim końcu świata.
Obsada i twórcy
W produkcję ‘The Head’ zaangażowani zostali międzynarodowi twórcy. W obsadzie zobaczymy m.in brytyjskiego aktora Johna Lyncha, zdobywcę nagrody AACTA[1] dla najlepszego aktora (1995) za rolę w filmie ‘Aniołek’, jego rodaczkę Katharine O’Donnelly ('Maria, królowa Szkotów'), irlandzkiego aktora Moe Dunforda ('Wikingowie', 'Teksańska masakra piłą mechaniczną') czy pochodzącego z Hiszpanii Enrique Arce ('Dom z papieru', 'Terminator: Mroczne przeznaczenie'). Ponadto w produkcji pojawią się aktorzy m.in z takich państw, jak Japonia, Liban, Szwecja, Argentyna i Niemcy. Producentem serialu jest Ran Tellem (‘Homeland’), a reżyserem Jorge Dorado ('Feria: Najciemniejsze światło', ‘Giganci’). Za produkcję serialu odpowiada Mediapro Studio.
‘Chcemy, by platforma Viaplay była miejscem, które nie tylko dostarcza widzom wiele emocjonujących historii, ale także porusza w swoich produkcjach najistotniejsze tematy naszych czasów. Seriale dotyczące postępujących zmian klimatycznych, takie jak ‘The Head’, czy ekologiczny thriller ‘Odwet oceanu’ zajmą ważne miejsce w szerokiej bibliotece międzynarodowych seriali fabularnych Viaplay.’ - mówi Filippa Wallestam, EVP i Chief Content Officer w Viaplay Group.
Drugi sezon serialu ‘The Head’ będzie dostępny w Polsce od 5 marca wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.
[1] Nagrody Australijskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej, znane jako nagrody AACTA, są przyznawane corocznie przez Australijską Akademię Sztuki Filmowej i Telewizyjnej.
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.