Warsaw Animation Film Festival: święto animacji szósty raz na wielkich ekranach
18 listopada startuje 6. edycja Warsaw Animation Film Festival (WAFF) – wyjątkowego święta animacji, które w tym roku odbędzie się pod hasłem INTIMACY ON SCREEN.
6. edycja Warsaw Animation Film Festival odbędzie się w dniach 18-24 listopada 2024 w Kinie Amondo, Atlantic, Rejs oraz w U20 (Al. Ujazdowskie 20; CKF im. A.Wajdy).
Na otwarcie i pierwsze pokazy organizatorzy i Kino Atlantic zapraszają już 18 listopada o godz. 18.30
W ramach tygodniowego święta animacji odbędą się liczne pokazy międzynarodowych krótkometrażowych filmów animowanych w kinach, debaty oraz warsztaty w U20.
Program konkursowy obejmuje 6 bloków filmowych w konkursach: Profesjonalny Krótkometrażowy Film Animowany, Młody Krótkometrażowy Film Animowany, Polski Krótkometrażowy Film Animowany oraz Erotyczny Krótkometrażowy Film Animowany.
W ramach pokazów specjalnych w katalogu projekcji znalazł się program Ars Electronica 2023 organizowany we współpracy z Austriackim Forum Kultury, blok Mind Blow Movies kuratorowany przez Weronikę Płaczek, dyrektorkę bydgoskiego festiwalu Animocje, a także Panorama Animowanego Erotyku z ostatniej dekady.
Dodatkowo widzowie będą mogli uczestniczyć w prezentacji Animowanych Wideoklipów i animacji, które otrzymały Nagrody Branżowe za rok 2023 Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
WAFF to nie tylko niepowtarzalna okazja do zobaczenia artystycznych animacji z całego świata, organizatorzy zapraszają również na warsztaty i debaty.
I tak, 18 i 19 listopada w godz. 09.00-15.30 w U20 odbędzie się warsztat z minimalistycznej animacji prowadzony przez Magdalenę Pilecką.
20 listopada o godz. 18.00 w U20 odbędzie się debata poświęcona muzyce w filmie animowanym oraz animacji w muzyce, w której udział wezmą m.in. Wojtek Siejak, Łukasz Rusinek, Patryk Zakrocki, Martyna Koleniec.
22 listopada o godz. 18.00 w U20 odbędzie się debata poświęcona animacji i edukacji seksualnej z udziałem Izy Plucińskiej oraz edukatorów seksualnych
Organizatorem festiwalu jest Fundacja Ex Anima. Wydarzenie współfinansowane jest przez Miasto Stołeczne Warszawa i realizowane przy wsparciu partnerów: Platige Image, CKF im. Andrzeja Wajdy, Kina Amondo, Rejs, Atlanic oraz Austriackie Forum Kultury. Patronem medialnym wydarzenia jest Trójka – Program Trzeci Polskiego Radia.
Wszelkie informacje o festiwalu, biletach, pokazach są dostępne na stronie wydarzenia na Facebooku: Warsaw Animation Film Festival oraz w partnerskich kinach.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Anna Dec: Klimat się zmienia i w tym roku wybitnie to widać. Musimy być przygotowani na różne warunki pogodowe na wakacjach
Pogodynka przyznaje, że tegoroczne lato jest wyjątkowo kapryśne. Prognozy wskazują, że w najbliższych tygodniach upały będą się przeplatać z chłodem, burzami i obfitymi opadami deszczu. Taka zmienna pogoda nie powinna nas jednak całkowicie zniechęcać do aktywności na świeżym powietrzu. Zdaniem Anny Dec trzeba korzystać z uroków lata i niezależnie od tego, czy świeci słońce, czy też pada, tak organizować czas wolny, by nie siedzieć w domu.
Problemy społeczne
Stres w życiu zawodowym może działać destrukcyjnie. O profilaktykę muszą zadbać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu. Najwyższy poziom częstego stresu dotyczy kobiet i pracowników powyżej 55. roku życia. To grupy najbardziej narażone na poczucie przeciążenia obowiązkami zawodowymi, co odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a w kontekście społecznym niesie ze sobą poważne skutki ekonomiczne. W Unii Europejskiej stres zabija rocznie nawet 10 tys. osób.
Gwiazdy
Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów

Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.