Wielka włoska wakacyjna miłość w ROMANCE TV
Face it
Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl
W poniedziałek 15 sierpnia jest narodowe święto Italii – Ferragosto. Wywodzi się z antycznych czasów i tego dnia Włosi tańczą na ulicach, bawią się i świętują środek lata. Stacja Romance TV, jak co roku, zaprasza na całodzienny maraton filmowy we włoskim klimacie, pełen słońca, relaksu, pysznego, śródziemnomorskiego jedzenia i gorących uczuć.
Solidna porcja włoskiego luzu połączona z hitami filmowymi w letnim nastroju. W ten sposób Romance TV uczci włoskie święto narodowe: Ferragosto. Przez cały poniedziałek, 15 sierpnia, od godz. 00:30 aż do północy, w cyklu „Wielka miłość w pięknej Italii w połowie sierpnia” stacja będzie pokazywać zabawne i przejmujące historie z różnych zakątków Włoch. I w malowniczej Toskanii, i w robiącej ogromne wrażenie stolicy Włoch, Rzymie, będzie widzom towarzyszyć miłość i romantyczna atmosfera.
Stacja pokaże filmy kostiumowe, takie jak „Romeo i Julia” czy współczesną adaptację słynnej baśni o Kopciuszku pt. „Kopciuszek - miłosna baśń w Rzymie”. Nie zabraknie także historii o najsłynniejszym we Włoszech telewizyjnym show lat 60. - „Studio Uno”, gdzie szczęścia i zmiany w życiu szukają trzy kobiety czy „Atelier Fontana” - biograficzny film o trzech siostrach Fontana, które rozsławiły włoską modę w świecie, zanim pojawili się Valentino, Armani i Versace. Obecnie są uznawane za matki współczesnej mody włoskiej, a ich kreacje nosiła Jackie Kennedy, Ava Gardner, Audrey Hepburn, Ingrid Bergman i Grace Kelly.
Latem nie może zabraknąć filmów , których akcja dzieje się w pięknych i idealnych na wakacje destynacjach. Będą to najlepsze odcinki z serii „Lato w…” we włoskim klimacie. Tym razem widzowie odwiedzą Toskanię, Tyrol Południowy, Elbę i Amalfi i razem z ich bohaterami będą przeżywać ich zawiłe losy rodzinne i miłosne, rozwiązywać tajemnice, odcinać się od przeszłości lub budować przyszłość. Z kolei organizatorzy uroczystości ślubnych z serii „Rejs ku szczęściu” będą podróżować z zakochanymi parami do Piemontu, na Sardynię i Sycylię. Czy wszystko skończy dobrze, a nowożeńcy będą żyli długo i szczęśliwie? Romance TV zaprasza do oglądania i przyjemnego spędzania czasu całe rodziny!
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.