Komunikaty PR

Wrześniowy pokaz filmowy z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS

2022-09-06  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

W sobotę 17 września w Muzeum Żydów Polskich POLIN odbędzie się czwarte spotkanie filmowe z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS. Fundacja Avalon, w ramach Projektu Sekson, przygotowała na to wydarzenie, seans filmu “Touch me not” oraz panel dyskusyjny o cielesności i seksualności z perspektywy osób z niepełnosprawnościami. Formularz zapisów dostępny jest pod linkiem.

Cielesność w kadrach filmowych

“Touch me not” to film z 2018 r, nawołujący do akceptacji różnorodności poprzez opowieść o seksualności, cielesności, pragnieniach ludzkiego ciała. Bohaterowie filmu mierzą się przed kamerą z tym, co ich ogranicza, przeraża czy blokuje. Twórczyni filmu – Adina Pintilie testuje w filmie terapeutyczny potencjał dotyku, obnażenia ciała i emocji, zadaje pytanie czym jest “intymność”, “piękno” czy “pożądanie”.

Film będzie wyświetlany w języku angielskim z polskimi napisami.

Wybierając film na wrześniowe spotkanie, chcieliśmy odbiorców działań Projektu Sekson wprowadzić w temat cielesności. Przygotowujemy się do IV Konferencji Sekson, która w tym roku odbywa się pod hasłem “Ciało i Cielesność w ujęciu interdyscyplinarnym”. Temat filmu “Touch me not” idealnie wpisał się w cel naszych działań. W ramach Projektu Sekson chcemy zwiększać świadomość swojego ciała wśród osób z niepełnosprawnościami. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą już teraz zapoznać się z tematem cielesności i posłuchać, jak wygląda to z perspektywy osoby z niepełnosprawnością” -  Żaneta Krysiak, kierowniczka Projektu Sekson.

Porozmawiajmy o …

Każde spotkanie filmowe z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS zakończone jest dyskusją. Tak też będzie podczas wrześniowego wydarzenia. Panel dyskusyjny będzie dotyczyć cielesności z perspektywy osób z niepełnosprawnościami, pojęcia atrakcyjności, prawa do własnego ciała oraz refleksji uczestników spotkania po obejrzanym filmie.

Swoimi doświadczeniami podzielą się: Renata Orłowska - aktywistka i działaczka na rzecz osób z niepełnosprawnościami, w zakresie praw kobiet, seksualności, niepełnosprawności oraz Paweł Garstka – z wykształcenia psycholog, który na co dzień pracuje w korporacji zajmującej się funduszami inwestycyjnymi. Ma przepuklinę oponowo-rdzeniową i porusza się przy pomocy balkonika. Wspiera w działaniach projekt Sekson, poruszając tematy związane z męską seksualnością. Całość dyskusji będzie moderować dr n. hum. Alicja Długołęcka - pedagożka i edukatorka seksualna, wykładowczyni na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Międzynarodowa premiera filmu od marki L.O.L. Surprise!™ dotarła do Polski! Biuro prasowe
2024-10-16 | 01:00

Międzynarodowa premiera filmu od marki L.O.L. Surprise!™ dotarła do Polski!

Popularna marka L.O.L. Surprise™ należąca do firmy MGA Entertainment ogłosiła światową premierę filmu The Skate Dance Movie, która miała miejsce 3 października na
Film ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI
2024-10-15 | 14:00

ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI

ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI, GDZIE TRWA ANIMARKT STOP MOTION FORUM 2024   Przyjechali z różnych stron świata, by uczyć się
Film „Górski lekarz” wraca na antenę Romance TV!
2024-09-28 | 10:00

„Górski lekarz” wraca na antenę Romance TV!

Ukochany serial widzów Romance TV, „Górski lekarz”, wraca na antenę z najnowszym, 17 sezonem! Od wtorku 15 października, fani Martina Grubera będą mogli śledzić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.