Wrześniowy pokaz filmowy z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
W sobotę 17 września w Muzeum Żydów Polskich POLIN odbędzie się czwarte spotkanie filmowe z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS. Fundacja Avalon, w ramach Projektu Sekson, przygotowała na to wydarzenie, seans filmu “Touch me not” oraz panel dyskusyjny o cielesności i seksualności z perspektywy osób z niepełnosprawnościami. Formularz zapisów dostępny jest pod linkiem.
Cielesność w kadrach filmowych
“Touch me not” to film z 2018 r, nawołujący do akceptacji różnorodności poprzez opowieść o seksualności, cielesności, pragnieniach ludzkiego ciała. Bohaterowie filmu mierzą się przed kamerą z tym, co ich ogranicza, przeraża czy blokuje. Twórczyni filmu – Adina Pintilie testuje w filmie terapeutyczny potencjał dotyku, obnażenia ciała i emocji, zadaje pytanie czym jest “intymność”, “piękno” czy “pożądanie”.
Film będzie wyświetlany w języku angielskim z polskimi napisami.
“Wybierając film na wrześniowe spotkanie, chcieliśmy odbiorców działań Projektu Sekson wprowadzić w temat cielesności. Przygotowujemy się do IV Konferencji Sekson, która w tym roku odbywa się pod hasłem “Ciało i Cielesność w ujęciu interdyscyplinarnym”. Temat filmu “Touch me not” idealnie wpisał się w cel naszych działań. W ramach Projektu Sekson chcemy zwiększać świadomość swojego ciała wśród osób z niepełnosprawnościami. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą już teraz zapoznać się z tematem cielesności i posłuchać, jak wygląda to z perspektywy osoby z niepełnosprawnością” - Żaneta Krysiak, kierowniczka Projektu Sekson.
Porozmawiajmy o …
Każde spotkanie filmowe z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS zakończone jest dyskusją. Tak też będzie podczas wrześniowego wydarzenia. Panel dyskusyjny będzie dotyczyć cielesności z perspektywy osób z niepełnosprawnościami, pojęcia atrakcyjności, prawa do własnego ciała oraz refleksji uczestników spotkania po obejrzanym filmie.
Swoimi doświadczeniami podzielą się: Renata Orłowska - aktywistka i działaczka na rzecz osób z niepełnosprawnościami, w zakresie praw kobiet, seksualności, niepełnosprawności oraz Paweł Garstka – z wykształcenia psycholog, który na co dzień pracuje w korporacji zajmującej się funduszami inwestycyjnymi. Ma przepuklinę oponowo-rdzeniową i porusza się przy pomocy balkonika. Wspiera w działaniach projekt Sekson, poruszając tematy związane z męską seksualnością. Całość dyskusji będzie moderować dr n. hum. Alicja Długołęcka - pedagożka i edukatorka seksualna, wykładowczyni na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Międzynarodowa premiera filmu od marki L.O.L. Surprise!™ dotarła do Polski!
ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI
„Górski lekarz” wraca na antenę Romance TV!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.