Komunikaty PR

Wzloty i upadki duńskiej pisarki Karen Blixen w najnowszym serialu Viaplay. Marz

2022-09-02  |  07:00

Już 18 września Viaplay zaprezentuje najnowszy międzynarodowy serial dramatyczny ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’. Produkcja przedstawi twórczość i życie Karen Blixen - duńskiej pisarki, która osiągnęła międzynarodową sławę. Realizacja cieszyła się dużym uznaniem na Międzynarodowym Festiwalu Seriali w Cannes, gdzie została zaprezentowana w kwietniu bieżącego roku jako pierwszy duński serial w historii. Obraz powstał dzięki współpracy Viaplay oraz Zentropa i ma wielką szansę, by zostać jednym z najlepszych seriali dramatycznych tej jesieni.

 

Postać jednej z największych duńskich pisarek stała się inspiracją do powstania serialu. To opowieść o kobiecie, która mimo wielu niepowodzeń wciąż potrafiła uwierzyć we własne możliwości. Historia pisarki pokazuje, że nigdy nie jest za późno, na wielkie marzenia i dążenie do ich spełnienia. Jednak każdy wybór wiąże się z określonymi konsekwencjami, o czym przekonała się również Karen Blixen, która goniła za literackim uznaniem i wolnością finansową.

 

‘Marzycielka’ to inspirujący i wzruszający portret kobiety lat 30 XX wieku, która po długim pobycie we Wschodniej Afryce wraca do rodzinnej Danii. Sięga samego dna – jest zrujnowana, chora, odizolowana i zniechęcona a wszystkie jej marzenia legły w gruzach. Jedyne co pozostało serialowej Karen to mieszczańska rodzina, do której wraca z wyraźną niechęcią zamieszkując w swoim rodzinnym domu Rungstedlund  w Danii. Widzowie będą mogli śledzić kolejne kroki pisarki, która stara się odbić od dna i spełnić swoje największe marzenie o zaistnieniu w świecie literatury jako pełnokrwista artystka, którą od zawsze była. To również droga ku wolności finansowej, wielki konflikt rodzinny i ogromna rozpacz po stracie ukochanego. Serial zawiera również retrospekcje do poszczególnych momentów życia Karen Blixen w Afryce Wschodniej i przebłyski jej wewnętrznych refleksji zamieszczonych w książce ‘Marzyciele’ (‘Drømmerne’).

 

W rolę głównej bohaterki wcieliła się Connie Nielsen (‘Bracia’, ‘Close to me’, ‘Gladiator’, ‘Adwokat diabła’, ‘Nikt’). ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’ to serial z kategorii Viaplay Originals współtworzony razem z duńską wytwórnią filmową Zentropa. Connie Nielsen, odtwórczyni głównej roli jest również jednym z producentów wykonawczych serialu. W ekranizacji wystąpił również Lars Mikkelsen, zdobywca nagrody Emmy za najlepszą rolę meską w serialu ‘Jeźdźcy burzy’. W pozostałych rolach wystąpią Hanne Uldal (‘Rejseholdet’), Joachim Fjelstrup (‘Steppeulvene’, ‘Kød og Blod’) , który w 2015 roku uzyskał tytuł ‘Shooting Star’ przyznany przez organizację European Film Promotion (EFP), Lena Maria Christensen (‘Zbaw nas ode złego’, ‘Freedom’), Solbjørg Højfeldt (‘Królestwo’, ‘Bracia’), Lochlann Ó Mearáin ('Outlander') i Johannes Kuhnke ('The House That Jack Built', 'Force Majeure').

 

Serial ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’ został stworzony przez Dunję Gry Jensen i wyreżyserowany przez Jeanette Nordahl na podstawie pomysłów Connie Nielsen i Karoline Leth. Inspiracją do powstania produkcji było życie Karen Blixen, jej listy i fragmenty opowiadania ‘Marzyciele’. Producentem serialu jest Zentropa, Marie Cecile Gade, Karoline Leth i Charlotte Hjordt we współpracy z Belga i Stage 5 i wsparciem Public Service Pool, Nordisk Film &TV Fond, Wallimages oraz belgijskiego rządu federalnego Tax shelter dzięki Belga Films Fund, Wallimage i przy wsparciu Unii Europejskiej. Producentem wykonawczym z ramienia Viaplay jest Marlene Billie Andreasen.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicis
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film REPORTAŻ „EKSTRADYCJA JULIANA ASSANGE’A” NA ARTE.TV Biuro prasowe
2024-07-02 | 01:00

REPORTAŻ „EKSTRADYCJA JULIANA ASSANGE’A” NA ARTE.TV

Julian Assange, został zwolniony z brytyjskiego więzienia Belmarsh i opuścił Wielką Brytanię na pokładzie samolotu w poniedziałek rano. Założyciel WikiLeaks zawarł ugodę z
Film Udaj się do najbardziej romantycznych zakątków Francji z Romance TV!
2024-06-27 | 10:00

Udaj się do najbardziej romantycznych zakątków Francji z Romance TV!

Francuzi 14 lipca obchodzą swoje święto narodowe, a widzowie Romance TV w tym dniu będą mieli okazję przenieść się do tego pięknego kraju, dzięki ukochanym filmom przygotowanym przez
Film Wpadnij do centrum handlowego Targówek i odwiedź Wystawę Superbohaterów!
2024-06-25 | 12:30

Wpadnij do centrum handlowego Targówek i odwiedź Wystawę Superbohaterów!

Liczna reprezentacja postaci znanych z filmów o superbohaterach, już 2 lipca zawita do centrum handlowego Targówek w ramach Wystawy Superbohaterów, która zagości w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.