Zdobywca Oscara Kenneth Branagh jako Boris Johnson w serialu fabularnym
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Jedna z najważniejszych tegorocznych brytyjskich produkcji serialowych, serial ‘This England’ ukazuje pierwsze miesiące Borisa Johnsona spędzone w roli premiera Wielkiej Brytanii. Pomimo że okres sprawowania przez niego rządów trwał jedynie trzy lata, zbiegł się w tym czasie z pandemią koronawirusa, brexitem oraz falą kontrowersji wokół prywatnego życia brytyjskiego polityka. W główną rolę wcielił się wielokrotnie nagradzany aktor oraz reżyser Kenneth Branagh (‘Belfast’, ‘Pojedynek’). Sześciodcinkowy serial jest dostępny od 29 września br. wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.
Jedyny taki serial
Produkcja „This England” umożliwia widzom jedyny w swoim rodzaju wgląd w kulisy funkcjonowania rządu Borisa Johnsona w czasie dwóch potężnych kryzysów – pierwszej fali pandemii COVID-19 oraz opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur europejskich. Pomimo że serial odnosi się do wydarzeń sprzed zaledwie kilkunastu miesięcy, to nie jest to produkcja dokumentalna, a rasowy serial fabularny z pełną zaskakujących zwrotów akcji dramaturgią.
Za kulisami Downing Street 10
Dzięki „This England” zajrzymy za kulisy podejmowania przez gabinet Borisa Johnsona najbardziej doniosłych decyzji, takich jak wprowadzenie restrykcyjnych zasad związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i przekonamy się, czy politycy również się do nich stosowali. Obraz w reżyserii Michaela Winterbottoma przypomina jak niewiele wiedzieliśmy o wirusie w pierwszych miesiącach pandemii i w jaki sposób politycy zmuszeni byli do podejmowania decyzji wpływających na życie wszystkich obywateli niemal w ciemno. Zobaczymy heroiczną pracę lekarzy i pielęgniarek pragnących ratować życie i zdrowie obywateli w obliczu pandemii. Dowiemy się także, jak koronawirus, na którego zapadł Boris Johnson w zaledwie drugim miesiącu pandemii, wpłynął na jego dalsze losy.
Pycha kroczy przed upadkiem
Kolejnym wątkiem, poruszonym w serialu jest skandal związany z ‘Partygate’, czyli przyjęciami urządzanymi w rezydencji i ogrodach premiera Wielkiej Brytanii podczas ścisłego lockdownu, w sytuacji gdy zwykli obywatele kraju nie mogli opuszczać swoich domów i spotykać się ze swoimi rodzinami przez długie miesiące. Z bliska przekonamy się, jak afera wpłynęła na życie prywatne Borisa Johnsona i jego relacje ze współpracownikami.
Serial został współtworzony i wyreżyserowany przez Michaela Winterbottoma (‘Morderca we mnie’, ‘Droga do Guantanamo’). Oprócz Kennetha Branagha jako premiera Wielkiej Brytanii, w produkcji pojawili sięrównież Ophelia Lovibond w roli partnerki Johnsona Carrie Synthmond (‘Strażnicy Galaktyki’, ‘Thor: Mroczny świat’), Andrew Buchan (‘Wszystkie pieniądze świata’, ‘Broadchurch’), Simon Kunz (‘Sherlock’, ‘Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie’).
Polscy widzowie mogą oglądać ‘This England’ od 29 września, wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.
Międzynarodowa premiera filmu od marki L.O.L. Surprise!™ dotarła do Polski!
ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI
„Górski lekarz” wraca na antenę Romance TV!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.