Zdobywca Oscara Kenneth Branagh jako Boris Johnson w serialu fabularnym
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Jedna z najważniejszych tegorocznych brytyjskich produkcji serialowych, serial ‘This England’ ukazuje pierwsze miesiące Borisa Johnsona spędzone w roli premiera Wielkiej Brytanii. Pomimo że okres sprawowania przez niego rządów trwał jedynie trzy lata, zbiegł się w tym czasie z pandemią koronawirusa, brexitem oraz falą kontrowersji wokół prywatnego życia brytyjskiego polityka. W główną rolę wcielił się wielokrotnie nagradzany aktor oraz reżyser Kenneth Branagh (‘Belfast’, ‘Pojedynek’). Sześciodcinkowy serial jest dostępny od 29 września br. wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.
Jedyny taki serial
Produkcja „This England” umożliwia widzom jedyny w swoim rodzaju wgląd w kulisy funkcjonowania rządu Borisa Johnsona w czasie dwóch potężnych kryzysów – pierwszej fali pandemii COVID-19 oraz opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur europejskich. Pomimo że serial odnosi się do wydarzeń sprzed zaledwie kilkunastu miesięcy, to nie jest to produkcja dokumentalna, a rasowy serial fabularny z pełną zaskakujących zwrotów akcji dramaturgią.
Za kulisami Downing Street 10
Dzięki „This England” zajrzymy za kulisy podejmowania przez gabinet Borisa Johnsona najbardziej doniosłych decyzji, takich jak wprowadzenie restrykcyjnych zasad związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i przekonamy się, czy politycy również się do nich stosowali. Obraz w reżyserii Michaela Winterbottoma przypomina jak niewiele wiedzieliśmy o wirusie w pierwszych miesiącach pandemii i w jaki sposób politycy zmuszeni byli do podejmowania decyzji wpływających na życie wszystkich obywateli niemal w ciemno. Zobaczymy heroiczną pracę lekarzy i pielęgniarek pragnących ratować życie i zdrowie obywateli w obliczu pandemii. Dowiemy się także, jak koronawirus, na którego zapadł Boris Johnson w zaledwie drugim miesiącu pandemii, wpłynął na jego dalsze losy.
Pycha kroczy przed upadkiem
Kolejnym wątkiem, poruszonym w serialu jest skandal związany z ‘Partygate’, czyli przyjęciami urządzanymi w rezydencji i ogrodach premiera Wielkiej Brytanii podczas ścisłego lockdownu, w sytuacji gdy zwykli obywatele kraju nie mogli opuszczać swoich domów i spotykać się ze swoimi rodzinami przez długie miesiące. Z bliska przekonamy się, jak afera wpłynęła na życie prywatne Borisa Johnsona i jego relacje ze współpracownikami.
Serial został współtworzony i wyreżyserowany przez Michaela Winterbottoma (‘Morderca we mnie’, ‘Droga do Guantanamo’). Oprócz Kennetha Branagha jako premiera Wielkiej Brytanii, w produkcji pojawili sięrównież Ophelia Lovibond w roli partnerki Johnsona Carrie Synthmond (‘Strażnicy Galaktyki’, ‘Thor: Mroczny świat’), Andrew Buchan (‘Wszystkie pieniądze świata’, ‘Broadchurch’), Simon Kunz (‘Sherlock’, ‘Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie’).
Polscy widzowie mogą oglądać ‘This England’ od 29 września, wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.