Komunikaty PR

Ziarnko prawdy w kultowych produkcjach – emisja „Serialowych klasyków w TNT”

2021-04-22  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania Serialowe ( 0.61 MB )

Epickie serialowe opowieści pozwalają widzom śledzić zmieniające się losy bohaterów, a ich tworzenie to wysiłek wielu filmowych profesjonalistów. Aby wykreować wciągającą historię, potrzeba też wiarygodnego scenariusza, który może zawierać ziarnko prawdy: jak produkcje z cyklu „Serialowe klasyki w TNT”. Kolejne odcinki legendarnych seriali już od 3 maja na antenie stacji.

Bob Crane zagrał na perkusji w „Zuchach Hogana”

Satyryczna forma nie musi być odklejona od rzeczywistości. Dowodem na to jest serial „Zuchy Hogana”. Opowiada o dowódcy niemieckiego obozu, regularnie wykpiwanym przez grupę amerykańskich szpiegów. Produkcja została wypełniona gagami i absurdalnymi żartami. Co istotne, wpływ na kształt serialu miały osoby, które same doświadczyły tragicznych wydarzeń podczas II wojny światowej. Aktorzy odgrywający niemieckich żołnierzy byli pochodzenia żydowskiego. Podczas przyjmowania roli postawili jeden warunek: dowódca obozu, Niemiec Klink, nie może wygrać w serialowych przepychankach.

W proces produkcji mocno zaangażował się także Bob Crane, tytułowy Hogan. Aktor był pasjonatem perkusistą już od 11 roku życia. W produkcji emitowanej w TNT postanowił sam odegrać na bębnach popularną melodię z serialu.

Wszechstronnie uzdolniony „Strażnik Teksasu”

Muzycznego talentu nie brakowało też Chuckowi Norrisowi, który zaśpiewał główny motyw znany z czołówki, czyli piosenkę „Eyes of the Ranger”. Jej pierwszą wersję stworzył muzyk Tirk Wilder.

Historia Strażnika Teksasu, będąca sednem fabuły, była podobna do życiorysu gwiazdy. Norris, tak jak bohater, jest połowicznie rdzennym Amerykaninem. Zainspirowało go to nie tylko do udziału w produkcji, ale także napisania książki-autobiografii, w której zawiera anegdoty nie tylko z prywatnego życia, ale również dotyczące produkcji emitowanej na antenie TNT. 

Prawdziwe miasteczko Walnut Grove w „Domku na prerii”

Autobiograficzna książka Laury Ingalls Wilder zainspirowała powstanie serialu „Domek na prerii”. Ta opowieść o rodzinnych i przyjacielskich relacjach w małym amerykańskim miasteczku szybko podbiła serca widzów – stacja NBC wyprodukowała 8 sezonów.

Miasteczko Walnut Grove to nazwa miejscowości w stanie Minnesota. Jego serialowa wersja zniknęła po ostatnim dniu zamknięcia planu, kiedy producenci postanowili wysadzić scenografię w powietrze i zamknąć produkcję z hukiem.

Rodzina twórczyni serialu jako postaci w „Doktor Quinn”

Choć postaci w świecie Doktor Quinn są fikcyjne, zostały stworzone na podstawie prawdziwych krewnych producentki Beth Sullivan i otrzymały imiona tych osób. Jane Seymour początkowo wahała się przed przyjęciem głównej roli, ale po latach przyznała, że było to jedno z najciekawszych doświadczeń w jej aktorskiej karierze. Opowieść o losach silnej i niezależnej lekarki przyciągała przed ekrany widzów przez lata, a twórcy starali się poruszać realne problemy jak choroby dzieci czy śmierć bliskich.

Kolejne odcinki „Serialowych klasyków w TNT”

Podczas majowej emisji doktor Quinn dokona przełomowej rzeczy: będzie pierwszą kobietą, która dołączy do amerykańskiego stowarzyszenia medycznego American Medical Society. Natomiast mieszkańcy z serialu „Domek na prerii” odkryją nieznaną wcześniej maszynę do nagrywania głosów – dziewczynki Ingallów i Olesonów wykorzystają ją w rywalizacji o serce chłopca. Strażnik Teksasu schwyci mafiosów, którzy piorą brudne pieniądze w kasynie, a bohaterowie z obozu Stalag 13 zorganizują turniej bokserski, aby odwrócić uwagę od tajemniczego planu Hogana.

 

Plan emisji nowych odcinków od poniedziałku 3 maja:

Pon.– pt., godz. 07:00 i 07:30 – „Zuchy Hogana”

Pon.– pt., godz. 12:00 i 12:55 – „Domek na prerii”

Pon.– pt., godz. 13:55 i 14:55 – „Doktor Quinn”

Pon.– pt., godz. 16:50 i 17:45 – „Strażnik Teksasu”

 

 

O TNT

TNT to ulubione miejsce dla ponadczasowych produkcji filmowych i serialowych. Szybka akcja, charakterne postaci, brawurowe kreacje aktorskie największych gwiazd – wszystko to czeka na widzów w programie stacji. W każdym miesiącu mogą liczyć oni na angażujące cykle tematyczne i wciągające maratony kinowych hitów. W stałej ramówce emitowane są klasyki jak m. in. „Dirty Dancing”, „Zabójcza broń”, „Matrix” czy „Siedem lat w Tybecie” oraz produkcje serialowe, wśród których znajdują się: „4 Blocks”, „Dr Quinn”, „Strażnik Teksasu”czy „Tropiciele”. Szeroka gama różnych obrazów filmowych to gwarancja rozrywki pełnej emocji. TNT jest kanałem nadawanym w jakości HD, należącym do koncernu WarnerMedia.
Więcej informacji można znaleźć na stronie tnt-tv.pl.

 

Biuro prasowe

Plac Trzech Krzyży 10/14

00-499 Warszawa

 

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres:

PR.Turner.Polska@turner.com

 

Emila Rybak 

Marketing & PR 

emila.rybak@warnermedia.com  

+48 512 027 201 

 

Joanna Hała

PR Manager | dotrelations

joanna.hala@dotrelations.pl  

+48 690 995 770

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Alain Delon w ARTE.tv Biuro prasowe
2024-08-22 | 01:00

Alain Delon w ARTE.tv

Alain Delon był legendą kina i na zawsze pozostanie ikoną X Muzy. Odszedł 18 sierpnia br. w wieku 88 lat. Zapamiętamy go jako aktora, scenarzystę, reżysera filmowego, a przede
Film SIERPIEŃ 80. JAK ŻYJE NAM SIĘ TERAZ? ARTE.TV PRZYPOMINA O WALCE O WOLNOŚĆ
2024-08-19 | 01:00

SIERPIEŃ 80. JAK ŻYJE NAM SIĘ TERAZ? ARTE.TV PRZYPOMINA O WALCE O WOLNOŚĆ

Sierpień 1980 r. to jeden z momentów w historii Polski, które na zawsze zmieniły dzieje naszego kraju. Ogólnopolski strajk robotniczy zakończył się zawarciem
Film Aż sześć premier telewizyjnych z okazji 100. rocznicy urodzin Rosamunde Pilcher
2024-08-17 | 10:00

Aż sześć premier telewizyjnych z okazji 100. rocznicy urodzin Rosamunde Pilcher

Rosamunde Pilcher – autorka bestellerów, których ekranizacje zachwycają widzów już od kilku dziesięcioleci, obchodziłaby w tym roku 100. rocznicę urodzin. Z tej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maja Sablewska: Musieliśmy przeformatować mój program, bo zmienia się moda i społeczeństwo. Jest więcej tolerancji, a kobiety są bardziej odważne

Stylistka zaznacza, że w swoim programie nie działa pochopnie i na oślep, a wszystkie metamorfozy poprzedzone są szczerą rozmową z bohaterkami. Z obserwacji Mai Sablewskiej wynika, że kobiety są coraz bardziej odważne w kwestii wyglądu i ubioru, nie boją się eksperymentować, chętnie szukają inspiracji i już nie przejmują się tak bardzo krytyką innych osób.  W kolejnej formatu „10 lat młodsza w 10 dni z Sablewską” jego gospodyni musi więc dostosować się do zmieniających się warunków i sprostać wymaganiom uczestniczek.

Uroda

Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga

Prezenterka nie ukrywa, że czasem lubi odpocząć od telewizyjnego looku i jeśli tylko może, to rezygnuje z perfekcyjnego makijażu, jaki jest koniecznością w pracy przed kamerami. W swoich mediach społecznościowych również nie unika zdjęć, na których pokazuje, jak wygląda bez filtrów i make-upu. Paulina Sykut-Jeżyna podkreśla, że bardziej niż na kosmetyki kolorowe stawia na pielęgnacyjne. Szczególnie dba o odpowiednie nawilżenie skóry, by zawsze była gładka i promienna.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.