Zwiastun serialu dokumentalnego ‘Human to Human’ o losach ukraińskich uchodźców
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
‘Human to Human’ to seria 10 mini-filmów dokumentalnych, skupiających się na losach uchodźców z Ukrainy i Polakach – wolontariuszach, aktywistach i zwykłych ludziach, którzy wspierają ich już od wielu miesięcy. W produkcję zaangażowali się uznani twórcy filmów dokumentalnych, a jeden z odcinków wyreżyserował Paweł Deląg. Produkcja ‘Human to Human’ trafi na Viaplay już 24 listopada – zarówno w Polsce jak i we wszystkich pozostałych krajach, na których platforma jest dostępna. Zobacz zwiastun produkcji.
Człowiek człowiekowi nadzieją
Seria filmów dokumentalnych ‘Human to Human’ skupia się nie tylko na dramatycznych losach osób uciekających z ogarniętej wojną Ukrainy, ale również pokazuje emocje, radości i trudności z jakimi muszą się mierzyć pomagający im Polacy. Produkcja wykracza daleko poza ramy najczęstszych przekazów medialnych, przedstawiających działania zbrojne na froncie i tragedię cywili. ‘Human to Human’ wyławia z tłumu pojedynczych ludzi, ukazując przeżycia uchodźców z perspektywy ludzi, którzy choć wywodzą się z innego kraju, pozostają nam niezmiennie bliscy. Równie istotne miejsce w serii mini-dokumentów zajmują Polacy – od wolontariuszy z organizacji ‘Zupa na granicę’ przez parę, która pod swój dach przyjęła czwórkę rodzeństwa po mężczyznę, który pomagał wywozić zwierzęta ze strefy konfliktu.
Produkcja dostępna w 11 krajach
Już w czwartek 24 listopada seria mini-dokumentów ‘Human to Human’ będzie miała swoją premierę za pośrednictwem platformy Viaplay nie tylko w Polsce, ale również w 10 innych krajach europejskich. W ten sposób również widzowie z krajów, do których nie dotarło tak wielu uchodźców jak do Polski, będą mieli możliwość unikalnego wglądu w losy pojedynczych osób uciekających przed wojną oraz wolontariuszy z Polski, którzy pospieszyli im na pomoc. ‘Human to Human’ przywraca wiarę w ludzi i pokazuje bohaterów naszych czasów, którzy poświęcają czas, energię i własne pieniądze, by bezinteresownie wspierać ludzi w potrzebie. To swojego rodzaju lekcja człowieczeństwa, która na długo zapadnie w pamięć wszystkim widzom.
Produkcja
Pomysłodawcą produkcji jest laureat Krakowskiego Festiwalu Filmowego Kacper Lisowski, który stworzył również kilka odcinków ‘Human to Human’. Serię realizuje Paprika Studios, należąca do Viaplay Studios, a producentem serii z ramienia firmy jest Kristoffer Rus. Szefową produkcji jest Agnieszka Knysak-Sandecka, a za produkcję liniową odpowiada Karolina Kajdanowicz. Produkcję nadzorowała producentka wykonawcza Viaplay na Polskę Barbara Wiśniewska-Grzesiak. Za reżyserię odcinków odpowiadają: Kacper Lisowski, Zuzanna Solakiewicz, Krystyna Wałajtys-Łonisk i Paweł Deląg.
Dziesięcioodcinkowy serial dokumentalny ‘Human to Human’ będzie dostępny od 24 listopada wyłącznie za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay.
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.