Komunikaty PR

Filmowa miłość w obiektywie Krzysztofa Wellmana

2020-02-04  |  19:20
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kołogrecka
PO PROSTU PR



agnieszka|poprostupr.pl| |agnieszka|poprostupr.pl
601407033

3 lutego w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie odbył się wernisaż wystawy „Sceny romantyczne, miłosne i erotyczne w fotosach filmowych Krzysztofa Wellmana”. Wspólny mianownik zdjęć to ich wyjątkowi bohaterowie, którymi są największe postacie polskiego kina.

Krzysztof Wellman to artysta fotografik, który od prawie czterech dekad fotografuje polskich aktorów na planach filmów fabularnych, najpopularniejszych seriali i teatrów telewizji. Swoją przygodę z kinem rozpoczął już w liceum jako kaskader. Pierwszymi filmami fabularnymi, na których planach wystąpił w roli fotosisty były filmy w reżyserii Witolda Stareckiego, a następnie film  Tomasza Lengrena. „Po upadku” w reżyserii Andrzeja Trzos-Rastawieckiego. Od tego czasu utrwalił setki scen filmowych. Fotografował wiele znanych postaci ze świata filmu – m.in. Rutgera Hauera, Sophie Marceau, Malcolma McDowella, Omara Shariffa, Lamberta Wilsona, Juliana Sandsa, Renee Sautendijk, Thomasa Iana Griffitha, Johna Rhysa Daviesa, czy Horsta Buchholza.

Najnowsza wystawa Krzysztofa Wellmana to blisko 40 letnia historia polskiego kina na wyselekcjonowanych zdjęciach przedstawiających miłość w filmie. Autor podzielił wystawę na sceny romantyczne, miłosne i te najbardziej odważne - erotyczne. Jednak przede wszystkim zależało mu na pokazaniu wielkich osobowości rodzimej kinematografii. Dla wielu widzów będzie to „podróż sentymentalna”, gdy zobaczą Krystynę Jandę w scenach z kultowej „Pestki”, Grażynę Szapołowską z „Lata dwudzieste… lata trzydzieste…”, czy młodziutką Agnieszkę Włodarczyk z filmu „Sara”.

Ekspozycja dostępna będzie do 27 lutego w godzinach od 12:00 do 18:00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Partnerami wystawy są Jacob’s Creek, Printed.com.pl oraz AFA PIXX. Patronami medialnymi ekspozycji zostali TVN, Gala i Elleman.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PO PROSTU PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.