Firma Haier przekazała pralko – suszarki placówkom medycznym w Polsce
Firma Haier, w ramach wspierania walki z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, przekazała pralko-suszarki placówkom medycznym w Polsce.
Pralko-suszarki Haier Duo Dry trafiły już do Szpitala św. Anny w Piasecznie pod Warszawą, Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpitala Powiatowego w Bolesławcu oraz 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie. Urządzenia pomogą w zachowaniu higieny na oddziałach służąc do prania maseczek wielorazowych, odzieży oraz tekstyliów szpitalnych.
„Przekazany sprzęt będzie wykorzystany dla wszystkich oddziałów szpitala, jest niezbędny do właściwego realizowania procedur zgodnie z wytycznymi epidemiologicznymi. Pralko-suszarki będą służyły przede wszystkim do prania asortymentu wielorazowego, służącego do utrzymania higieny szpitalnej” – powiedziała Ewelina Górska-Wojton, Kierownik przychodni w NZOZ Szpitala św. Anny w Piasecznie.
„Pralko-suszarka od Haier została zainstalowana w Zespołach Ratownictwa Medycznego. Możliwość wyprania odzieży po skończonym dyżurze daje nam ogromną ulgę. W obliczu obecnej sytuacji nie mamy dylematu co zrobić z ubraniem – czy prać w domu i narażać naszych bliskich, czy oddawać do pralni” – dodaje Kamil Barczyk, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bolesławcu.
„Haier od samego początku swojej działalności, czyli od roku 1984, produkuje elektronikę użytkową oraz sprzęt AGD. Jedną z kluczowych zasad, którymi kieruje się w swojej działalności, jest to aby pozostawać blisko ludzi i ich bieżących problemów. W ostatnich tygodniach dewiza ta nabrała dla nas zupełnie nowego znaczenia. Wiemy, że szpitale znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji, dlatego też zdecydowaliśmy się wesprzeć personel medyczny dostarczając nasze pralko-suszarki z dodatkowym systemem antybakteryjnym” – uzasadnia Marcin Majchrzak, General Manager w Haier Group Poland.
Korzystając z okazji Marcin Majchrzak zwraca się z apelem - „Higiena i związane z nią bezpieczeństwo, w czasach które znamy, jeszcze nigdy nie były tak ważne. Jako marka czujemy się zobligowani do niesienia pomocy i zachęcamy innych odpowiedzialnych przedsiębiorców, aby również dołączali się do akcji pomagania.”
Haier jest numerem 1 na świecie w produkcji sprzętu AGD.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.