Komunikaty PR

Flashscore, używany przez 3 miliony polskich kibiców każdego miesiąca.

2023-03-30  |  17:30
Biuro prasowe

Z najnowszego raportu State of Mobile 2023 opublikowanego przez Data.ai wynika, że wśród najczęściej pobieranych aplikacji sportowych (według rocznych pobrań w 2022 roku) Flashscore stoi na czele innych dostawców wyników sportowych i jest najczęściej pobieraną aplikacją z wynikami sportowymi na świecie. Flashscore osiągnął ten sukces również w Polsce. Znaczący wzrost pobrań aplikacji w zeszłym roku o 133% i średnia 3 milionów miesięcznych użytkowników świadczy o tym, jak dużą sympatią jest darzona ta aplikacja w Polsce.

Kategoria sportowa pojawiła się w raporcie Data.ai po raz pierwszy w tym roku, a Flashscore od razu znalazł się na globalnym szczycie, ale także zapunktował w Polsce. W tej dosłownie napakowanej kategorii znajdują się także aplikacje do telewizji sportowych, wiadomości sportowych, wyników sportowych, zakładów sportowych i innych. Według State of Mobile 2023, Flashscore jest drugą najczęściej pobieraną aplikacją sportową 2022 roku pod względem rocznych pobrań zarówno na iOS, jak i Google Play w Polsce. (Źródło: data.ai Intelligence (https://www.data.ai).

- Z Flashscore korzysta miesięcznie około 3 mln polskich fanów sportu, a liczba pobrań aplikacji w 2022 roku wzrosła o 133 % w Polsce i 44 % globalnie w porównaniu z rokiem poprzednim - mówi Krzysztof Mączka, country manager Flashscore w Polsce.

- Flashscore w ubiegłym roku zbudował w Polsce własne newsroomy i uruchomił własny sportowy serwis informacyjny Flashscore Wiadomości. Zaczynamy docierać do nowych grup fanów, dla których chcemy uzupełniać nasze wyniki sportowe o kontekstowe relacje - wyjaśnia Krzysztof Mączka

- Wyniki w raporcie State of Mobile 2023 dowodzą, że nasz kierunek jest właściwy. Liczba pobrań na całym świecie przekroczyła w ubiegłym roku 21 milionów, przy wzroście ruchu o 22% w stosunku do roku poprzedniego. W listopadzie 2022 roku Flashscore pobił rekord 116 milionów użytkowników miesięcznie i przeszedł do historii jako najlepszy miesięczny wynik w swojej ponad 15-letniej historii – dodaje.

 

O State of Mobile
Co roku firma badawcza Data.ai wydaje kompleksowy raport na temat wykorzystania aplikacji mobilnych na całym świecie o nazwie State of Mobile. Aplikacje są podzielone na kategorie, a wyniki są prezentowane według krajów i globalnie. Raport analizuje pobrania, nawyki konsumpcyjne (takie jak średni czas użytkowania) i kilka innych parametrów, które kierują firmami w ich rocznym planowaniu.

W najnowszej edycji State of Mobile 2023 wprowadzono nową sekcję SPORT. Obejmuje ona kanały telewizyjne, sportowe platformy streamingowe, serwisy z wynikami, promotorów i inne. W globalnym zestawieniu, które obejmuje wszystkie kraje świata, Flashscore zajmuje drugie miejsce na liście najczęściej pobieranych aplikacji (pierwsze miejsce zajmuje indyjska aplikacja Fantasy Cricket, Dream 11) i pierwsze wśród aplikacji do punktacji sportowej.

Źródło rankingu aplikacji do punktacji sportowej: Ranking stworzony przez Flashscore na podstawie danych data.ai Intelligence z wykorzystaniem listy 2022 Rankings by Market | Sports | EMEA.

Kontakt:

Krzysztof Mączka

Andrzej Starosta

krzysztof.maczka@flashscore.pl

andrzej.starosta@ogilvy.com

+48691771844

+48606876038

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Reportaż „Bayer Full. Dzień z życia Mistrza” tylko w Viaplay! Biuro prasowe
2024-04-25 | 08:00

Reportaż „Bayer Full. Dzień z życia Mistrza” tylko w Viaplay!

Bayer Leverkusen w kapitalnym stylu zdobył mistrzostwo Niemiec. Dokonał tego po raz pierwszy w swojej historii. Zawodnicy Xabiego Alonso zapewnili sobie tytuł już w połowie kwietnia, na
Sport Zmagania pływackie zawodników Olimpiad Specjalnych na basenie wrocławskiej AWF
2024-04-24 | 17:05

Zmagania pływackie zawodników Olimpiad Specjalnych na basenie wrocławskiej AWF

Radość z rywalizacji i zwycięstwa będą silniejsze od zmęczenia po wyścigu – ponad 120 pływaków z niepełnosprawnościami z Dolnego Śląska weźmie udział w XII
Sport Stolica wraca na siatkarskie salony. Wielki sukces KSG Warszawa
2024-04-24 | 15:00

Stolica wraca na siatkarskie salony. Wielki sukces KSG Warszawa

Wspaniałe wieści dla warszawskich kibiców siatkówki – wielka żeńska siatkówka ponownie zagości w Warszawie. W miniony weekend zespół KSG Warszawa wywalczył

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.