Foxy stawia na czystą energię jako klucz do zrównoważonej przyszłości
Polscy konsumenci coraz częściej wybierają produkty, kierując się nie tylko ich jakością i ceną, ale także wartościami, które reprezentują firmy. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Sustainable Brands Poland i firmę Ipsos, aż 97% Polaków chce wspierać marki aktywnie działające na rzecz zrównoważonego rozwoju, a co piąty z uczestników badania zrezygnował z zakupu produktów marki za nieetyczne lub antyspołeczne działanie. Foxy doskonale rozumie te oczekiwania, dlatego w centrum swojej działalności stawia na produkcję z wykorzystaniem energii pozyskiwanej jedynie z odnawialnych źródeł.
Czysta energia jako filar produkcji
Foxy niezmiennie realizuje swoją misję, tworząc produkty, które wpisują się w globalne trendy zrównoważonego rozwoju. Korzystanie odnawialnych zasobów to krok ku przyszłości, w której etyczna produkcja staje się normą, a nie wyjątkiem.
Od początku procesu produkcyjnego aż po finalne przetworzenie, wszystkie produkty Foxy są wytwarzane w 100% przy użyciu źródeł odnawialnych. To jedno z kluczowych zobowiązań marki, które bezpośrednio przyczynia się do redukcji śladu węglowego i stanowi istotny element odpowiedzialności za przyszłość planety.
„Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii to nie tylko zobowiązanie wobec środowiska, ale także nasza odpowiedź na rosnące oczekiwania świadomych konsumentów. Pdjęliśmy decyzję o zakupie energii ze źródeł odnawialnych w ilościach, które pokrywają 100% produkcji naszego asortymentu” – deklaruje Tomasz Walicki, Dyrektor Marketingu Foxy.
Komunikacja oparta na transparentności
Foxy budując markę skupia się nie tylko na zrównoważonej produkcji, ale również na otwartej i klarownej komunikacji z konsumentami. Na opakowaniach produktów umieszczone są szczegółowe informacje, takie jak certyfikaty pochodzenia surowców, specyfikacje techniczne oraz wskazówki dotyczące utylizacji. Dzięki temu konsumenci mogą podejmować świadome decyzje zakupowe, wybierając produkty, które są zarówno wysokiej jakości, jak i zgodne z wartościami zrównoważonego rozwoju.
Marka Foxy tworzy etyczny i stale ewoluujący łańcuch dostaw i wartości. Produkty Foxy nie są testowane na zwierzętach, a surowce wykorzystywane do ich produkcji pochodzą jedynie z odpowiedzialnie zarządzanych lasów, co potwierdzają międzynarodowe certyfikaty. Opakowania całego asortymentu w portfolio Foxy są w 50% wykonane z plastiku z recyklingu oraz w pełni nadają się do ponownego przetworzenia.
Foxy – lepszy wybór dla Ciebie i planety
Wszystkie te inicjatywy, od wykorzystywania odnawialnych źródeł energii po transparentną komunikację i odpowiedzialność za produkt na każdym etapie jego cyklu życia, sprawiają, że Foxy jest lepszym wyborem. Marka nieustannie stawia na rozwiązania, które nie tylko dostarczają produktów najwyższej klasy, ale także odpowiadają na potrzeby tych konsumentów, dla których liczy się odpowiedzialność społeczna i troska o środowisko.

MediaMarkt i bp łączą siły: Za zakupy w MediaMarkt dostajesz bon na paliwo lub kawę

Burgerowy fenomen nie zwalnia – ponad 30% wzrostu zamówień burgerów w aplikacji Glovo

Aloha w dostawie! Lilo i Stich wracają – a z nimi na fali poké bowle
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.