Komunikaty PR

Fujifilm mecenasem wystawy Wojtka Wieteski pt. „Paradise 101“

2021-02-05  |  10:00
Biuro prasowe

Jako jeden z największych producentów profesjonalnego papieru fotograficznego oraz aparatów cyfrowych FUJIFILM został mecensem wystawy Wojtka Wieteski, ambasadora tej marki w Polsce.Wystawa „Paradise 101“ przedstawia fotografie wykonane w Japonii na przestrzeni blisko 30 lat. Wszystkie prace wydrukowane zostały na specjalistycznych papierach Fujifilm Maxima i FujiFlex Crystal Archive. Zdjęcia z ostatniej podróży do Japonii w 2019 r. wykonane zostały aparatami Fujifilm GFX 50R i Fujifilm X-H1.

Wystawa składa się z cyklu fotografii i obrazów filmowych inspirowanych rzeczywistością Japonii na przełomie XX i XXI-wieku, kulturą zen oraz wschodnią kulturą narracji. Ze względu na swoją formę, jest najbardziej spektakularną wystawą w karierze artysty. Aż 511 z 555 fotografii zostało wydrukowanych na papierze Fujifilm MAXIMA dedykowanym dla profesjonalnych wydruków wieloformatowych w przestrzeniach wystawienniczych i muzealnych. Głębokość czerni i dbałość o idealne odwzorowanie cieni to elementy charakterystyczne  dla tego papieru, tak uwielbiane przez fotografów artystycznych dbających o najdrobniejsze detale. Pozostałe 44 zdjęcia wydrukowano na materiale światłoczułym Fujiflex.

Współpraca z Fujifilm z Wojtkiem Wieteską

W podróży do Japonii towarzyszyły Wojtkowi Wietesce aparaty Fujifilm GFX 50R i Fujifilm
X-H1 oraz obiektywy: GF 45mm F2.8 R WR, GF 32-64mm F4 R LM WR, GF 120mm F4 R LM OIS WR Macro, XF 18mm F2 R oraz XF 56mm F1.2 R APD.

„Z Wojtkiem Wieteską współpracujemy od 2019 roku, kiedy dołączył do nas jako ambasador marki. Jego przywiązanie do detali doskonale łączy się z wysoką jakością zdjęć wykonanych aparatami średnioformatowymi FUJIFILM GFX. W wyjątkowy sposób obrazują to zdjęcia przedstawione na wystawie „Paradise 101.“ Tomasz Taberski, Business Unit Manager Imaging Division w Fujifilm.

Wystawa “Paradise 101” w Muzeum Manggha w Krakowie.

Projekt „Paradise 101” składać się będzie z wystawy głównej obejmującej 507 fotografii na papierze Fujifilm Maxima oraz 44 fotografii na papierze FujiFlex Crystal Archive, książki fotograficznej i towarzyszącego jej doświadczenia AR (rozszerzona rzeczywistość). Wystawę można oglądać od 02 lutego 2021 r. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.