Komunikaty PR

Galeria Bronowice dołączyła do szlaku krakowskich szopek

2022-12-16  |  11:55
Biuro prasowe
Kontakt

Agencja PR
Open Media

Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl

Do 5 lutego 2023 roku na terenie Galerii Bronowice podziwiać można jedną spośród 40 szopek zlokalizowanych w Krakowie. Autorką wyjątkowej konstrukcji jest Marzena Dłużniewska, która pochodzi z rodziny od pokoleń kultywującej szopkarskie tradycje. Całość uzupełnią świąteczne warsztaty tematyczne, które odbędą się tu w najbliższą sobotę, 17 grudnia. Organizatorami Wokół Szopki są: Miasto Kraków, Muzeum Krakowa oraz KBF.               

 

Galeria Bronowice na szlaku Wokół Szopki

Już po raz 8. tradycyjne szopki krakowskie tchnęły w miasto ducha zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia. Jedna z nich, autorstwa Marzeny Dłużniewskiej, pojawiła się w Galerii Bronowice nieopodal Punktu Informacyjnego na poziomie 0. Bogato zdobiona konstrukcja mieni się całą paletą barw, a także złotych ozdób. Dostrzec możemy również nieodłączne krakowskie symbole m.in. postać smoka i hejnalistę. Szopkę standardowo wieńczą biało-czerwone polskie flagi i godło narodowe w postaci orła.   

 

Miłośnikom Krakowa, a zwłaszcza Bronowic, tytuł tegorocznego spaceru Wokół Szopki – „Bajecznie kolorowa” – z pewnością kojarzy się także z drugim, obok szopki, bohaterem spacerownika – Włodzimierzem Przerwą-Tetmajerem. W 2023 roku wypada setna rocznica śmierci tego wyjątkowego artysty, który przez swoją twórczość i życie stał się wyjątkowym wzorem artysty młodopolskiego. Spacer szlakiem krakowskich szopek z pewnością przybliży wszystkim mieszkańcom wspomnianego twórcę i pozwoli zapoznać się z jego życiorysem,  a także postaciami, symbolami i motywami zapisanymi na kartach jego dzieł.  

 

Stwórz swoją własną szopkę

W Galerii Bronowice będzie można nie tylko zobaczyć krakowską szopkę, ale też… stworzyć swoją własną konstrukcję. W najbliższą sobotę, 17 grudnia, w godz. 12.00-14.00 w centrum handlowym zorganizowane zostaną kreatywne warsztaty dla dzieci, podczas których uczestnicy zbudują ekologiczne mini-szopki z naturalnych materiałów, takich jak drewniane szpatułki, tektura, sznurek, wata, pudełka po zapałkach, siano, szyszki czy kolorowy papier. Warsztaty są bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy. Czas wykonania jednej pracy to ok. 30 minut. Zajęcia odbędą się na poziomie 0, pomiędzy wyspami handlowymi Good Lood i Crazy Bubble.

 

Koncert i akcja promocyjna Filharmonii Krakowskiej

Dzień później, 18 grudnia w niedzielę handlową, na terenie Galerii Bronowice odbędzie się niecodzienne wydarzenie – akcja promocyjna Filharmonii, mająca na celu zapoznanie klientów z ofertą repertuarową instytucji w 78. sezonie artystycznym. Całość uświetnią sety koncertowe wykonywane przez artystów Chóru Filharmonii Krakowskiej. Setlista obejmie popularne kompozycje bożonarodzeniowe, które z całą pewnością uatrakcyjnią klimat przedświątecznych zakupów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Open Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka 80. rocznica Powstania Warszawskiego w Fabryce Norblina Biuro prasowe
2024-07-29 | 17:10

80. rocznica Powstania Warszawskiego w Fabryce Norblina

Wyjątkowa wystawa fotografii, seanse filmów powstańczych w kinie KinoGram, bezpłatne pokazy emocjonującego filmu w technologii VR “Kartka z Powstania” – tak Fabryka
Sztuka Muzeum Powstania Warszawskiego łączy ludzi już od 20 lat
2024-07-29 | 12:10

Muzeum Powstania Warszawskiego łączy ludzi już od 20 lat

Ponad 10 mln odwiedzających, ponad 20 tys. przeprowadzonych lekcji muzealnych dla blisko 0,5 mln uczniów i prawie 0,5 mln obserwujących w mediach społecznościowych to jedynie kilka
Sztuka Warszawa w obiektywie: „Art Lives Here by Leonardo Hotels” – rozstrzygnięcie ko
2024-07-29 | 12:00

Warszawa w obiektywie: „Art Lives Here by Leonardo Hotels” – rozstrzygnięcie ko

Sztuka nie uznaje granic ani barier językowych – na tym założeniu oparła się druga edycja konkursu i rezydencji artystycznej „Art Lives Here by Leonardo Hotels”. Właśnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.