Galeria Sztuki ToTuart zaprasza na wystawę „Laboratorium Rzeźby”
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Już od 11 lipca w industrialnej sali zabytkowego Centrum Praskie Koneser będzie miała miejsce wyjątkowa wystawa pt. „Laboratorium Rzeźby”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Galeria Sztuki ToTuart, która zaprezentuje prace polskich artystów m.in. Anny Wysockiej, Oskara Zięty i Adama Bakalarza.
Rzeźby stają się wizytówkami miast, budynków, przestrzeni publicznych oraz naszych domów i mieszkań. Na polskim rynku sztuki rzeźba przechodzi właśnie renesans. Coraz więcej artystów prezentuje swoje dzieła, zyskując rosnącą rzeszę wielbicieli.
W nadchodzącym czasie miłośnicy rzeźbiarstwa będą mieli okazję zobaczyć wyjątkową wystawę, poświęconą rzeźbie i instalacjom, które mogą być eksponowane zarówno w przestrzeni zewnętrznej, jak i we wnętrzach. „Laboratorium Rzeźby” będzie jednym z najciekawszym wydarzeń kulturalnych tegorocznych wakacji.
Galeria ToTuart zaprezentuje ponad 150 prac polskich artystów takich jak: Adam Bakalarz, Bartosz Banasik, Zbigniew Blajerski, Mikołaj Ciszewski, Mariusz Dydo, Dominika Donde, Marika Nowak, Kinga Nowak, MEDRALA, Martha Mulawa, Jan Musiałowski, Krzysztof Renes, Marek Sułek, Artur Szołdra, Anna Wysocka, VOZNY i Oskar Zięta.
Ekspozycję uświetnią również rzeźby inspirowane wizerunkiem znanych polskich piłkarzy. Ich autor Bartosz Banasik zdecydował się przeznaczyć część dochodu ze sprzedaży na cele charytatywne.
Wystawa jest adresowana do kolekcjonerów i koneserów sztuki, ale bez wątpienia zainteresuje również architektów i dekoratorów, a także architektów krajobrazu. Będzie to na pewno inspirujące wydarzenie pełne różnorodności form, technik i ekspresji.
Wydarzenie potrwa do 11 sierpnia i zakończy się uroczystym finisażem. W trakcie wystawy atrakcją multimedialną dla zwiedzających będą pokazy filmów i materiałów prezentujących artystów oraz ich prace. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty, niebiletowany.
Zwiedzający nie muszą się martwić o swój komfort i bezpieczeństwo. Ogromna przestrzeń w Centrum Praskim Koneser (1400 m2, 3,8 m wys.) pozwoli na zachowanie wszelkich reżimów związanych z pandemią.
Patroni medialni: Architektura Murator, Dobre Wnętrze, M jak mieszkanie, Urządzamy.pl, Konik Kreatywny, Magazif, EXSPACE, Foorni.pl, OKK! Design, Poliszdesign.pl, Designteka.pl, Świat Rezydencji Wnętrz i Ogrodów, Archimania.pl, Example.pl, Czas na Wnętrze, Weranda, Rynekisztuka.pl
Partnerzy: Centrum Praskie Koneser, Fundacja ToTuart, artfinfo.pl
Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/745867946181452/
termin: 11 lipca - 11 sierpnia 2020r., wtorek - niedziela
godziny otwarcia: 12.00 - 20.00
miejsce: Centrum Koneser, sala Laboratorium, Plac Konesera 8,
03-736 Warszawa

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.