Komunikaty PR

Gdy wali się świat… Twoje życie się nie kończy, lecz zmienia!

2024-06-26  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.04 MB )

Czasami tak jest, że wali się świat i wszystko wymyka się spod kontroli. Czasami wpadamy w tunele rozpaczy. Nie wiemy, jak żyć, nie mamy pojęcia, co robić, nie widzimy sensu dalszego istnienia. Czasami wolelibyśmy zniknąć.

Powodów tego krytycznego stanu może być wiele – rozstanie z mężem lub żoną, zdrada, śmierć bliskiej osoby, choroba, wypadek i inne nieszczęścia tego świata. Każdy z ośmiu miliardów ludzi na świecie ma swoją historię, życiową opowieść, podczas której może zdarzyć się rozdział pod tytułem „Rozpacz”.
Ten trudny czas jest jednak tylko momentem, który minie. A może nawet stać się przejściem z jednej
do drugiej rzeczywistości, radykalną zmianą, która w pierwszej chwili będzie trudna do przyjęcia.

 

To, co przeżywamy, to doświadczenia, które zawsze nas wzbogacają, nawet jeśli są bardzo trudne – mówi Inessa Kim, certyfikowana instruktorka NeuroGrafiki, psychotechnologii rozwiązywania problemów, opierającej się na praktyce rysowania. Większość z nas ma jednak duży kłopot w zaakceptowaniu trudności, które pojawiają się na naszej drodze życia. Pytamy, czemu to nas spotkało, dlaczego to właśnie nam się przytrafiła choroba, zdrada lub inne nieszczęście. Pogrążamy się w żalu i rozpaczy często na długie miesiące i lata. Czekamy, aż czas uleczy rany, aż opadną emocje i… cierpimy. Tymczasem można inaczej spojrzeć na to, co nas spotyka. Na każde doświadczenie można popatrzeć z wdzięcznością, nauczyć się je akceptować i wyciągać z niego naukę. Bardzo może w tym pomóc NeuroGrafika, która jest uniwersalnym narzędziem do rozwiązywania problemów o różnym stopniu złożoności i pomaga wprowadzić pozytywne zmiany w każdym aspekcie życia.

 

Nawet w najtrudniejszym położeniu można dostrzec jakieś promyki nadziei, co w buddyjskim przekazie symbolizuje miód, spływający prosto do ust zawieszonego u wrót studni człowieka, który wskoczył tam, uciekając przed tygrysem i zawisł na gałęzi w obawie przed syczącym na dnie wężem. W buddyjskiej historii obok studni pojawia się gniazdo pszczół i do ust człowieka kapie miód - dobro natury, które choć na chwilę przysłania trudne położenie człowieka. 

 

Tak naprawdę wystarczy otworzyć oczy i obserwować, co tak naprawdę się dzieje, gdy „wali nam się świat” – mówi Inessa Kim. Szczególnie, że, jak w książce „NeuroGrafika - algorytm znoszenia ograniczeń” jej autor – prof. dr hab. Paweł Piskariew przypomina, że „ludzie żyją nie tylko w świecie obiektywnym, ale także w swojej wewnętrznej rzeczywistości, która determinuje wszystko, co im się przydarza”. Warto więc poznać swoją własną piramidę świadomości, uświadomić sobie wszystkie warstwy bytów i przybliżyć się do jaźni, która daje dostęp do całkowitej odbudowy organizmu, odnowy i przemiany. Dzięki temu osiągniemy harmonię i poczucie spełnienia niezależnie od tego, co nam się będzie przytrafiać. Dzięki temu kłopoty, które będą pojawiać się w życiu, przyjmiemy z wdzięcznością i zamiast poddać się rozpaczy, poszukamy najlepszego możliwego rozwiązania

 

Inessa Kim podkreśla, że naprawdę każdy może opanować mechanizmy zmiany i transformować nagatyw w pozytyw na wszystkich poziomach świadomości. W tym celu ekspertka inicjuje kampanię „Zrób z cytryn lemoniadę”, w ramach której przekaże wskazówki, jak sobie pomóc w skrajnych życiowo sytuacjach. Kampania skierowana będzie do wszystkich, którzy przeżywają poważny kryzys, trudności życiowe, żałobę, rozstanie, są "na zakręcie" i nie widzą sensu życia.

 

 

Inessa Kim to Mistrzyni Transformacji, mentorka ekspertów, certyfikowana instruktorka NeroGrafiki - twórczej metody, która pomaga w realizacji celów i spełnianiu marzeń, bazującej na współdziałaniu świadomej i nieświadomej części psychiki, łącząc techniki graficzne, które dają nam możliwość pracy z samym sobą i wchodzenie w interakcję ze swoim otoczeniem i światem jako całością. Miłośniczka gotowania i podróży. Mama wyjątkowej córki w spektrum autyzmu.
Entuzjastka życia na własnych warunkach, przerabiająca życiowe „cytryny” na pyszne i orzeźwiające „lemoniady”.

 

Więcej na stronie: www.inessakim.com i na Instagramie: https://www.instagram.com/neurograff.inessakim/

                                                                       

Kontakt dla mediów: Karina Grygielska, Agencja Face It, e-mail: k.grygielska@agencjafaceit.pl, tel. +48 510 139 575

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Psychologia 8 sposobów od eksperta na zmniejszenie stresu związanego z sesją egzaminacyjną Biuro prasowe
2024-06-20 | 17:00

8 sposobów od eksperta na zmniejszenie stresu związanego z sesją egzaminacyjną

W związku z trwającą sesją egzaminacyjną, marka Orbit® wraz z Magdą Chorzewską, psycholożką, chce wesprzeć studentów w radzeniu sobie ze stresem związanym z egzaminami.
Psychologia Jak kontakt z ludźmi wpływa na nasze samopoczucie? Warto mieć przyjaciół!
2024-06-09 | 08:00

Jak kontakt z ludźmi wpływa na nasze samopoczucie? Warto mieć przyjaciół!

Chyba nigdy nie widzieliśmy takiej transformacji relacji międzyludzkich, jaka zachodzi obecnie. Cyfryzacja postępuje niezwykle szybko i rozmową coraz częściej nazywane jest pisanie ze sobą
Psychologia Klucz do sukcesu - jak uwolnić swój potencjał biznesowy?
2024-06-07 | 01:00

Klucz do sukcesu - jak uwolnić swój potencjał biznesowy?

W dzisiejszym niezwykle dynamicznie zmieniającym się świecie, sukces często kojarzony jest przede wszystkim z rozwojem kariery, czy mnożącymi się na koncie zerami. Jednak, jak uważa Inessa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.