Komunikaty PR

Gotowe do wynajmu. Biuro zaprojektowane przez Boris Kudlicka with Partners

2023-10-24  |  12:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

182-metrowa przestrzeń biura, zlokalizowanego przy ul. Ordynackiej, mieści się w stylowej kamienicy położonej w prestiżowym rejonie przy Nowym Świecie. Wyjątkowe sąsiedztwo dobrze oddaje charakter tej części Warszawy, a samo biuro idealnie nadaje się na kancelarie prawną, notarialną lub prestiżową siedzibę firmy. Kusząca perspektywa możliwości wynajmu przyciąga obecnie uwagę wielu przedsiębiorców, którzy pragną znaleźć tu komfortowe stanowiska pracy, z możliwością zaproszenia swych klientów na lunch do jednej z wielu pobliskich restauracji. Wykorzystując ogromny potencjał samej przestrzeni i lokalizacji, właściciel zwrócił się o pomoc w zaaranżowaniu wnętrz do świetnie znanej na warszawskim rynku pracowni Boris Kudlicka with Partners.

Już wkrótce Nowy Świat rozświetli się tysiącami świątecznych świateł, wyglądając jeszcze piękniej niż zazwyczaj. W momentach, w których nie jest aż tak przystrojony, wciąż pozostaje jednym z najbardziej prestiżowych adresów w stolicy. Przy ul. Ordynackiej, gdzie mieści się pokazywane dziś biuro, w latach 50. mieściło się Stołeczne Przedsiębiorstwa Handlu Opałem i Materiałami Budowlanymi. Dziś, w zupełnie nowym anturażu, zastajemy tu odrestaurowaną przez Boris Kudlicka with Partners przestrzeń biurową, którą można obecnie wynająć. Pracownia architektoniczna, na czele której stoi Boris Kudlicka, Weronika Libiszowska i Rafał Otłog, odpowiedzialna była za koncepcję projektową oraz nadzory autorskie.

Pod kątem funkcji pomieszczeń projektantom zależało na maksymalnej elastyczności przestrzeni, umożliwiającej maksymalne dostosowanie się poszczególnych pomieszczeń pod potrzeb niezdefiniowanego jeszcze najemcy. Obecnie biuro składa się z czterech pomieszczeń do pracy o różnym metrażu: poczekalni tzw. lounge area z możliwością wyodrębnienia strefy recepcyjnej, toalety, strefy socjalnej wraz z kuchnią oraz strefy technicznej (serwerowni). Meble celowo nie zostały tu zdefiniowane, pozostawiając całkowitą swobodę dla przyszłego najemcy. Podstawowe oświetlenie pochodzi z firmy Flos, a dekoracyjne to dobrze znane marki Aromas oraz Astro.

Architekci zaproponowali zmianę układów funkcjonalnych pomieszczeń, z inną stroną wejścia do strefy socjalnej i kuchni, tym samym tworząc wyodrębnioną strefę lounge. Przestrzeń biurowa, pod kątem wizualnym powinna była być według zespołu pracowni łatwa w dostosowaniu do profilu najemcy i jego identyfikacji wizualnej. Użyto więc neutralnych kolorów, skupiając się głównie na detalu. Zastana przestrzeń była zupełną zagadką, bo na miejscu brakowało aktualnej dokumentacji technicznej. Dopiero po wejściu na budowę można było zweryfikować wcześniejsze założenia. Od samego początku widać było, że to przestrzeń o dużym potencjale, która przez dłuższy czas pozostawała bez opieki. Architektom świetnie udało się przywrócić dawny blask i charakter przestrzeni, zlokalizowanej w jednej z historycznych warszawskich kamienic, charakteryzującej się unikalnym stylem, wyróżniającą architekturą oraz wysokim standardem. Tego typu butikowe przestrzenie biurowe znajdują obecnie coraz więcej zwolenników, głównie dzięki klimatowi, jaki daje praca w tak wyjątkowym miejscu.

Fot.Sebastian Rzepka

Więcej na: www.kudlickawithpartners.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Architektoniczne inspiracje ze świata arch. Magdaleny Federowicz-Boule Biuro prasowe
2024-07-31 | 13:50

Architektoniczne inspiracje ze świata arch. Magdaleny Federowicz-Boule

Podróże są nieodłącznym elementem zarówno życia zawodowego, jak i prywatnego architektki Magdaleny Federowicz-Boule, założycielki wielokrotnie nagradzanej pracowni
Dom Vileda wprowadza nową linię suszarek Ultimate – styl i funkcjonalność w jednym
2024-07-31 | 09:30

Vileda wprowadza nową linię suszarek Ultimate – styl i funkcjonalność w jednym

Kultowe suszarki w stylowym, czarnym kolorze Firma Vileda, znana z dostarczania nowoczesnych rozwiązań ułatwiających domowe obowiązki, wprowadza nową, wyjątkową linię suszarek do
Dom Lampy w dobrym świetle – dobór opraw, a wysokie przeszklenia
2024-07-30 | 17:00

Lampy w dobrym świetle – dobór opraw, a wysokie przeszklenia

Okazałe przeszklenia to symbol nowoczesnej architektury, a ich zastosowanie zyskuje na popularności również w budownictwie mieszkaniowym. To otwarcie na otaczający krajobraz, więcej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Rafał Zawierucha: Trzeba być do zawodu aktora w jakimś stopniu powołanym. Nie można jednak mówić ludziom, jak mają żyć, na kogo głosować i co jeść

Zdaniem Rafała Zawieruchy, żeby zostać aktorem, trzeba poczuć w sobie powołanie do wykonywania tego zawodu, mieć talent i charyzmę, ale też być świadomym tego, że niesie on ze sobą wiele trudności i niełatwych decyzji. Na dobrą rolę i na sukces trzeba ciężko zapracować, ale sława jest ulotna, konkurencja duża i szybko można zostać zapomnianym. Artysta sądzi też, że nawet zdobywając dużą popularność i będąc na szczycie, nie wolno się wywyższać, uważać się za wyrocznię i dyktować innym, co mają robić i jak żyć.

Nauka

Sztuczna inteligencja wspiera lekarzy przy leczeniu niepłodności. Z rozwiązań polskiej firmy korzystają kliniki na całym świecie

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia niepłodność może dotyczyć ok. 17,5 proc. dorosłej populacji. To oznacza, że średnio jedna osoba na sześć doświadcza problemów z niepłodnością. W Polsce to może być ok. 1,5 mln par, z których część decyduje się na procedurę in vitro. Z pomocą lekarzom w jej trakcie przychodzi sztuczna inteligencja. Polska firma MIM Fertility opracowała aplikacje, które optymalizują pracę embriologów i lekarzy. – Sztuczna inteligencja nie zastąpi lekarzy, ale wspiera ich w podejmowaniu decyzji – mówi ich współtwórca prof. Piotr Sankowski.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.