Gwiazdy mówią jednym głosem: zadbaj o wzrok i naszą wspólną planetę!
Marketing & Communications Consultants
ul. Flory 5/5
00-586 Warszawa
oryszczyn|mcconsultants.pl| |oryszczyn|mcconsultants.pl
+48 600349410
www.mcconsultants.pl
Nieprawidłowe użytkowanie okularów kupionych poza punktami optycznymi oraz kwestia właściwego odzyskiwania surowców i ograniczania liczby odpadów to dwa, kluczowe obszary, z którymi mierzy się w tym roku społeczno-edukacyjna kampania Czas Na Wzrok. W zorganizowaną w jej ramach akcję #SuperMocOkularów włączyły się także gwiazdy, m.in. Danuta Stenka, Marzena Rogalska, Małgorzata i Radosław Majdanowie, Anna Samusionek, Beata Sadowska, Maciej Orłoś, Filip Chajzer, Tomasz Ciachorowski i wielu innych.
Każdego roku do naszego kraju trafia blisko 14 mln sztuk gotowych, jednorazowych okularów, czyli takich, które można kupić poza punktami optycznymi. Dotyczy to zarówno okularów korekcyjnych, jak i tanich okularów przeciwsłonecznych. Ubiegły, pandemiczny rok spowodował, że u blisko 70 proc. Polaków[1] pogorszyła się jakość widzenia. Zamiast jednak skorzystać z usługi badania wzroku i profesjonalnego doboru okularów w salonie optycznym, wiele osób wybrało szybszy, niestety – niekoniecznie lepszy sposób, ratując się jednorazowymi okularami z drogerii, apteki czy supermarketu. Takie rozwiązanie niesie ze sobą więcej szkody niż pożytku.
Nadmierne i nieprawidłowe użytkowanie „gotowców” szkodzi
Tzw. gotowce, czyli tanie okulary korekcyjne lub tanie okulary przeciwsłoneczne, kuszą niską ceną. Są też powszechnie dostępne. Warto jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie awaryjne, czyli takie, z którego możemy skorzystać wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach, np. kiedy oczekujemy na odbiór okularów od optyka lub gdy po prostu zapomnimy wziąć z domu swoją parę. Nie powinno się go natomiast traktować w kategoriach regularnej korekcji wzroku, a tym bardziej – użytkować bez uprzedniej konsultacji z okulistą lub optometrystą. Użytkując tanie okulary w sposób nieprawidłowy, ryzykujemy nieprawidłową korekcją wzroku i pogorszeniem widzenia (utrata ostrości widzenia, problemy z prawidłową oceną odległości) oraz samopoczucia (bóle i zawroty głowy, nudności, zmęczenie oczu). Dlatego tak ważne jest, by okulary – zarówno korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne – kupować w salonach optycznych, zgodnie z receptą specjalisty.
Gwiazdy apelują: pomóż swoim oczom i naszej wspólnej planecie!
Polacy mają świadomość zagrożeń wynikających z użytkowania tego typu rozwiązań bez konsultacji ze specjalistą, jednak kupują je, szkodząc tym samym nie tylko wzrokowi, ale także środowisku. Są to zwykle okulary nietrwałe, wykonane ze słabej jakości materiałów. W konsekwencji tego szybko się zużywają, psują i trafiają na wysypiska, przyczyniając się do coraz większego nagromadzenia plastiku i zanieczyszczania środowiska.
Działania komunikacyjne i promocyjne kampanii całym sercem wspierają aktywnie gwiazdy, dla których nie jest obojętny los naszej planety. Do zorganizowanej w ramach tegorocznej edycji Czas Na Wzrok akcji #SuperMocOkularów zachęcają m.in. Danuta Stenka, Marzena Rogalska, Patrycja Jaskot, Małgorzata i Radosław Majdanowie, Monika Mazur, Anna Samusionek, Beata Sadowska, Maciej Orłoś, Filip Chajzer, Tomasz Ciachorowski czy Marcin Mroczek.
nicjatywa polega na zbiórce nieużywanych, starych, zniszczonych oraz tanich, gotowych okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Każdy, kto przyniesie je do wybranego salonu optycznego, biorącego udział w kampanii, otrzyma dodatkowo specjalną ofertę na kupno nowej, profesjonalnie wykonanej pary okularów wraz z badaniem wzroku w cenie okularów (w tych salonach, w których prowadzone są badania wzroku). Zebrane „nieużytki” organizatorzy przekażą do bezpiecznej utylizacji, odzyskując z nich energię, która zasili nasze domy. Salony optyczne, biorące udział w akcji #SuperMocOkularów (w lokalizatorze oznaczone specjalną eko ikoną zielonego trójkąta z okularami), można wyszukać w lokalizatorze na stronie internetowej kampanii www.czasnawzrok.pl.
[1] Źródło danych: Raport „Czas Na Wzrok 2021” - badanie opinii, postaw i wiedzy na temat dbania o wzrok, zwłaszcza w okresie pandemii, przeprowadzone na zlecenie Grupy Essilor przez SW Research w lutym 2021, na reprezentatywnej grupie Polaków n=800 w wieku 18+.

“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat

Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło

Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny
Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Moda
Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.