Komunikaty PR

Gwiazdy w kampanii #dobrokontrawirus

2020-10-06  |  09:30
Biuro prasowe
Do pobrania Inf_prasow ( 0.2 MB )

„Wirus narzucił nam ograniczenia. Dobro jest nieograniczone” przekonują Magdalena Różczka, Mateusz Damięcki, Agnieszka Sienkiewicz, Artur Barciś, Omenaa Mensah i Ada Fijał w najnowszej kampanii Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” #dobrokontrawirus. 

https://www.youtube.com/watch?v=Ev7tWH2Dduc&feature=youtu.be

Mimo strachu i ograniczeń, polskie gwiazdy, jako wolontariusze i inicjatorzy różnych akcji zakasali rękawy i od pierwszych dni pandemii włączyli się w wielki ruch wspierania pracowników służby zdrowia, seniorów, niepełnosprawnych, a nawet… internautów. 

Gwiazdy dostarczały maseczki i sprzęt potrzebny w szpitalach i domach pomocy społecznej, wpłacały pieniądze na cele związane z walką z koronawirusem. Roznosiły posiłki osobom starszym i potrzebującym, włączały się w akcje prowadzone przez fundacje, organizowały zbiórki żywności, koncerty on-line, domówki na Instagramie, wyprzedaże ubrań, włączyły się w #hot16challenge, apelowały o zachowanie miejsc pracy i namawiały do pozostania w domu. 

Kwarantanna, obostrzenia i dystans społeczny zmobilizowały tysiące Polaków do odpowiedzialnego i bezpiecznego wspierania pracowników służby zdrowia i innych potrzebujących, często zamkniętych w domach na długie miesiące. 

Teraz, kiedy cały świat stoi w obliczu drugiej fali koronawirusa ,czeka nas kolejna próba. Jeśli pierwsza fala pandemii nie stanowiła przeszkody dla solidarności społecznej i kreatywności w pomaganiu, wierzymy, że tym bardziej druga fala epidemii będzie czasem, gdy nie zapomnimy o potrzebujących i dzięki temu doświadczeniu postawimy sobie za cel, aby pomagać przez całe życie, tak, jak do tego zachęcają Gwiazdy w naszej kampanii #dobrokontrawirus – mówi Katarzyna Kunert z Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”.

Gwiazdy kontra wirus

Zaproszone do kampanii gwiazdy to prawdziwi weterani dobroczynności. Od lat angażują się w liczne akcje charytatywne, kampanie społeczne lub są ambasadorami organizacji pozarządowych. Magdalena Różczkajest ambasadorką i wolontariuszką Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku, ambasadorką UNICEF oraz fundacji „Mam marzenie”. Włącza się  w wiele akcji społecznych. Ada Fijał wspiera kobiety biorąc udział w kampaniach „Piękna bo zdrowa” oraz „Diagnostyka Jajnika”. Jest pomysłodawczynią akcji „Pomagamy Eliaszowi”, dzięki której zebrano prawie 1,5 miliona złotych. Mateusz Damięcki szczególnie mocno angażuje się w zbiórki pieniędzy dla dzieci z SMA, których leczenie wymaga przyjmowania najdroższego leku świata. Z kolei Artur Barciś w czasie największych obostrzeń podczas pandemii, stworzył wiersz dla dzieci, wyjaśniający dlaczego powinniśmy zostać w domu. Prawie milion wyświetleń pokazało, jak potrzebne było rodzinom  takie wsparcie. Aktor od dziesięciu lat angażuje się w działalność  Komitetu Ochrony Praw Dziecka,  a także zachęca do wpłacania pieniędzy na chore dzieci. Omenaa Mensah to tegoroczna laureatka Honorowej Gwiazdy Dobroczynności i założycielka Omenaa Foundation pomagającej dzieciom z Ghany. Agnieszka Sienkiewicz Gauer, współpracując z Fundacją Kasisi, wspiera dzieci z chorobą głodową w Kongo. Co roku w Dzień Kobiet  zachęca do wsparcia akcji „Bukiet dobra” spełniającej marzenia dzieci z najbiedniejszych rejonów świata. 

Pomaganie to recepta na… dłuższe życie

Pomaganie przynosi korzyść nie tylko tym, którzy jej potrzebują. Z badań m.in. Uniwersytetu Harvarda, Kalifornijskiego i Pittsburgh University wynika, że  pomagając innym, uwalniamy w naszym mózgu endorfiny i wydłużamy nasze życie. To wnioski profesora Douga Omana z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkley. Ludzie, którzy są zaangażowani w działalność charytatywną, rzadziej chorują i dłużej  żyją. Pomaganie ma wpływ na poczucie własnej wartości a nawet zapobiega depresji. Darowizny na cele charytatywne to jeden z głównych czynników poprawiających zadowolenie z życia, wynika z sondażu Gallupa, w którym uczestniczyło ponad 130 mln osób z całego świata o różnym statusie społeczno-ekonomicznym.

 

O kampanii

Kampania #dobrokontrawirus ma zwrócić uwagę na moc dobra, którego nie powstrzymał nawet Covid-19 i zachęcać Polaków do długofalowego zaangażowania się w wolontariat, wspierania zbiórek pieniędzy, akcji dobroczynnych czy dbania o codzienną, zwykłą pomoc sąsiedzką, bez względu na okoliczności czy czas pandemii. 

Częścią kampanii #dobrokontrawirus są spoty na nośnikach MORE firmy Jetline czyli miejskich oknach reklamowych, wyświetlane w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Trójmieście. 

Organizatorem kampanii jest Plebiscyt „Gwiazdy Dobroczynności”. Partnerzy: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Magazyn Olivia i Jet Line.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gwiazdy “25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat Biuro prasowe
2024-12-27 | 12:30

“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat

Już od ćwierć wieku Teatr Sabat, założony przez Małgorzatę Potocką – wybitną tancerkę, choreografkę i reżyserkę – zachwyca widzów w centrum Warszawy. To miejsce,
Gwiazdy Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło
2024-12-16 | 10:00

Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło

W sobotni wieczór, 7 grudnia, w Aspen Prime Ski & Bike Resort odbyła się kolacja charytatywna, której celem było wsparcie Hospicjum Domowego dla Dzieci w Opolu. W wydarzeniu
Gwiazdy Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
2024-12-09 | 16:00

Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!

Od 2 do 22 grudnia już po raz 11. wylicytować można kolację z gwiazdą i dzięki temu wesprzeć podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Projekt organizowany jest wspólnie z Allegro i w tym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.