Komunikaty PR

Nieznane oblicze gwiazdy sportu – jaki prywatnie jest Wilfredo Leon?

2020-05-12  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Sylwia Makowska
Orchidea Creative Group

ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/
Do pobrania inf_pras ( 0.15 MB )

Przez wielu uznawany jest za najlepszego siatkarza świata. Ma rzeszę wiernych fanów, a na koncie liczne osiągnięcia. Prywatnie to skromny i pracowity człowiek, dla którego najważniejsza jest rodzina. Wilfredo Leon daje nam się poznać z dotąd nieznanej strony.

Kuba, Włochy, Polska – w którym z tych miejsc czujesz się jak w domu i dlaczego właśnie tam?

- Kuba i Polska to dwa kraje, które są mi najbliższe i w obu czuję się jak w domu. Wymarzona sytuacja to polska zima na Kubie, zaś lato już w Polsce. Nie przepadam za niskimi temperaturami.

Jakie są Twoim zdaniem najważniejsze wartości, które wyniosłeś z domu rodzinnego?

- To wartości etyczne i moralne, którymi kieruję się na co dzień - przede wszystkim szacunek do drugiego człowieka i świadomość, że do osiągnięcia sukcesu trzeba ciężko pracować.

Jaki jest lub jak będzie wyglądał Twój wymarzony dom?

- Właśnie jestem w trakcie budowy domu pod Warszawą. Chcę w nim mieszkać w najbliższej przyszłości, ale jeszcze nie wiem, czy będzie to już dom marzeń, przystań na całe życie. Choć na pewno na ten moment projekt odpowiada potrzebom mojej rodziny. Jest on w stylu klasycznym, w środku będzie mieć raczej stonowane kolory. Chcielibyśmy, żeby było to wygodne miejsce do spotkań z najbliższymi. Nie mogę się doczekać szczególnie ogrodu - teraz, kiedy nie powinno się wychodzić między ludzi, taka przydomowa przestrzeń byłaby wybawieniem.

Brałeś udział w najważniejszych rozgrywkach i zjeździłeś już cały świat. Czy sportowiec światowej sławy może w ogóle być typem domatora i czy Ty nim jesteś?

- Tak, zdecydowanie jestem domatorem! Najlepiej czuję się w swoich czterech ścianach. Nie zmienia to faktu, że chętnie podróżuję i poznaję nowe miejsca. Najbardziej lubię wakacje spędzane nad morzem.

Wszyscy staramy się teraz pozostawać w naszych domach. Jak w obecnej sytuacji wyglądają Twoje treningi?

- Muszę ćwiczyć w domu. Mam indywidualne programy treningowe, dzięki którym jestem w dosyć dobrej formie, mimo braku gry od niemal dwóch miesięcy. Kupiłem sobie rowerek treningowy, hantle i inne niezbędne do treningu sprzęty, dzięki czemu mam w swoim mieszkaniu namiastkę siłowni.

Jak Ty i Twoja rodzina lubicie spędzać razem wolny czas, którego teraz jest pod dostatkiem?

- Wolny czas spędzamy przede wszystkim na zabawach z dziećmi. Staramy się, aby wspólne aktywności były różnorodne, inspirujące i dostarczały wiele radości. A kiedy pogoda sprzyja, znajdujemy jakieś ustronne miejsce na świeżym powietrzu. Poza tym nasze życie wygląda normalnie - gotujemy, oglądamy coś czasem z żoną, zajmujemy się domem.

Polska i Polacy przyjęli Cię bardzo ciepło, zostałeś nawet ambasadorem kilku polskich marek. Co to dla Ciebie znaczy?

- To prawda, zostałem bardzo miło przyjęty w Polsce. To dla mnie duże wyróżnienie i duma, że polskie marki, takiej jak np. Galeco identyfikują się ze mną. Polacy są bardzo przedsiębiorczy, często tworzą firmy, które oferują innowacyjne produkty najwyższej jakości. Cieszę się, że mogę być twarzą kilku z nich.

Czy chciałbyś kiedyś grać w lidze polskiej?

- Oczywiście! Chcę w swojej karierze zagrać w polskiej lidze, ale nie wiem jeszcze, kiedy dokładnie to nastąpi.

Gdzie widzisz się za 10 lat i co będziesz wtedy robił?

- Mam nadzieję, że będę mógł jeszcze wtedy grać w siatkówkę na najwyższym poziomie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Orchidea Creative Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gwiazdy Skolim i Kubańczyk pierwszymi gwiazdami „Częstochowa Summer Festival” Biuro prasowe
2024-06-20 | 01:00

Skolim i Kubańczyk pierwszymi gwiazdami „Częstochowa Summer Festival”

Już 28 czerwca na Bulwarach Jurajskich po raz pierwszy w mieście zagra „Częstochowa Summer Festival”. Na scenie, która stanie przed Galerią Jurajską, wystąpią Skolim oraz
Gwiazdy Iluzjonista „pojawia” zaginiony samolot!
2024-05-30 | 01:00

Iluzjonista „pojawia” zaginiony samolot!

Marcin Muszyński jest jednym z najlepszych iluzjonistów w Polsce. Tworzy i reżyseruje największe Magic Show. Jego najsłynniejsze sztuczki to lewitujący fortepian wraz z pianistą, czy
Gwiazdy Ćma nad Wisłą całodobowo w Elektrowni Powiśle
2024-05-28 | 15:41

Ćma nad Wisłą całodobowo w Elektrowni Powiśle

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy na Powiślu lubią spędzać długie wieczory i wczesne poranki – od 1 czerwca w Elektrowni Powiśle rusza letni koncept Ćma nad Wisłą.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.