Komunikaty PR

Heksapeptyd i kwas GABA w pielęgnacji domowej

2024-05-13  |  12:20
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Kwas GABA i heksapeptyd to tandem doceniany przez kosmetologów i z powodzeniem stosowany w uwielbianych zabiegach bankietowych. Właściwości obu składników sprawiają, że ten duet znany jest jako anti-agingowa alternatywa dla toksyny botulinowej. Ostatnie miesiące pokazują, że kwas GABA i heksapeptyd wkroczyły w świat pielęgnacji domowej. Czy można stosować je codziennie? Eksperci wskazują, że tak.

Zabiegi bankietowe to te „do zadań specjalnych”, czyli takie, których efekty widoczne są niemal natychmiast. Kochamy to, prawda? Rynek beauty od lat docenia tę właściwość, a zabiegi bankietowe z powodzeniem stosowane są przed „wielkimi wyjściami”. Jednymi ze składników aktywnych, które przynoszą anti-agingowy „efekt WOW” jest duet: heksapeptyd i kwas GABA. Trendy pokazują, że to połączenie składników doskonale sprawdza się także w pielęgnacji domowej i skutecznie przeciwdziała objawom starzenia.

Multiplikacja działania

Heksapeptyd, nazywany niekiedy pseudobotuliną, to substancja białkowa, której właściwości i struktura są analogiczne do toksyny botulinowej. Jego małe cząsteczki świetnie wnikają w skórę. Z kolei kwas GABA, czyli kwas gamma-aminomasłowy, jest neurotransmiterem odpowiedzialnym za blokowanie sygnałów synaps nerwowych szlakami kanałów jonowych. Oznacza to, że w efekcie „potrafi” on redukować zmarszczki mimiczne, czyli… pojawia się kolejna analogia do toksyny botulinowej. Ale to jeszcze nie wszystko. Kwas GABA odbudowuje także barierę ochronną skóry, stymuluje barierę komórkową, działa wygładzająco i nawilżająco.

Oba składniki aktywne zastosowane w linii LIFT SHOT mesoBoost® wykazują skuteczne działanie spłycające zmarszczki mimiczne i rzeczywiście postrzegane są jako zbliżone działaniem do toksyny botulinowej. Kwas gamma-aminomasłowy oraz heksapeptyd działają jednak w zupełnie inny chemicznie sposób. Dzięki temu, łącząc je, osiągamy pożądany skutek multiplikacji efektywności – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, Ekspert marki mesoBoost®.

Duet w domowej pielęgnacji

Połączenie kwasu gamma-aminomasłowego i heksapeptydu stanowi jeden z kluczowych duetów w zabiegach bankietowych, czyli tych, których efekty widzimy natychmiast, „tu i teraz”. Kosmetolodzy wskazują jednak, że właściwości tych składników możemy z powodzeniem wykorzystywać także w pielęgnacji domowej. Co więcej, doskonale sprawdzą się one w przypadku długotrwałego stosowania – stanowiąc nie tylko bazę dla „efektu wow”, ale także element skutecznej kuracji przeciwzmarszczkowej.

Praktyka pokazuje, że w domowej rutynie pielęgnacyjnej możemy nie tylko sięgnąć po efekt szybkiej poprawy wyglądu skóry, czyli tak lubiany przez nas „efekt bankietowy”, ale także wykorzystać zalety kwasu gamma-aminomasłowego i heksapeptydu do długotrwałej terapii odmładzającej. Warto włączyć ten tandem do codziennego rytuału SPA dla skóry wymagającej ujędrnienia lub dojrzałej. mówi Agnieszka Kowalska. – Linię LIFT SHOT mesoBoost® tworzą serum do twarzy oraz maska. Oba produkty, przygotowane na bazie doświadczenia na rynku gabinetowym, działają wygładzająco, napinająco, skutecznie wpływając na odmłodzenie skóry – nie tylko przed „wielkimi” wyjściami, ale także na co dzień – dodaje.

 

mesoBoost® LIFT SHOT SERUM

Neurotransmiter GABA i heksapeptyd

Serum do twarzy LIFT SHOT od mesoBoost® to świetne rozwiązanie zarówno przed wielkim wyjściem, jak i na co dzień w ramach działań anti-aging. Kwas gamma-aminomasłowy (GABA) odpowiada za blokowanie sygnałów synaps nerwowych szlakami kanałów jonowych. W efekcie prowadzi to do redukcji zmarszczek mimicznych. Kluczowe składniki zawarte w preparacie działają napinająco, wygładzająco i świetnie przygotowują skórę na, tzw. wielkie wyjście.

  • HEKSAPEPTYD - białko o właściwościach toksyny botulinowej powoduje wygładzenie zmarszczek mimicznych.
  • KWAS GABA - aminokwas, neurotransmiter o działaniu podobnym do toksyny botulinowej minimalizujący zmarszczki mimiczne.

Pojemność: 30 ml

Cena: 50 zł

 

mesoBoost® LIFT SHOT MASKA

Neurotransmiter GABA i heksapeptyd

Bankietowa maska LIFT SHOT od mesoBoost® to świetne rozwiązanie zarówno przed wielkim wyjściem, jak i na co dzień w ramach działań anti-aging. Kwas gamma-aminomałsowy (GABA) odpowiada za blokowanie sygnałów synaps nerwowych szlakami kanałów jonowych. W efekcie prowadzi to do redukcji zmarszczek mimicznych. Kluczowe składniki zawarte w preparacie działają napinająco, wygładzająco i świetnie przygotowują skórę na, tzw. wielkie wyjście.

  •  KWAS GABA - aminokwas, neurotransmiter o działaniu podobnym do toksyny botulinowej minimalizujący zmarszczki mimiczne.
  •  HEKSAPEPTYD - białko o właściwościach toksyny botulinowej powoduje wygładzenie zmarszczek mimicznych.

Pojemność: 30 ml

Cena: 50 zł

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda KUP NEBOA, RATUJ ŻÓŁWIE I WYGRYWAJ! Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:00

KUP NEBOA, RATUJ ŻÓŁWIE I WYGRYWAJ!

NEBOA - polska marka wegańskich kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry głowy, startuje z nową kampanią marketingową, w której konsumenci kupując produkty,
Uroda Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?
2024-07-05 | 10:00

Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce jest synonimem lata, wakacji i relaksu. Gorące promienie relaksują, wprawiają nas w dobry nastrój... i nadają naszej skórze delikatnego blasku,
Uroda Co warto wiedzieć o bakuchiolu?
2024-07-05 | 09:00

Co warto wiedzieć o bakuchiolu?

Bakuchiol to roślinny król kosmetycznej multifunkjonalności. Działa przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Wykorzystanie bakuchiolu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.