Historyczny sukces polskiej judoczki. Angelika Szymańska wicemistrzynią świata
oLIVE media
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/
Wspaniałe wieści z Abu Zabi. Polska judoczka Angelika Szymańska zdobyła srebrny medal podczas mistrzostw świata w kategorii 63 kg. Tym sukcesem na stałe zapisała się w historii polskiego judo.
We wtorek 21 maja podczas zmagań na międzynarodowej arenie w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Angelika Szymańska wykazała się najwyższą klasą i doskonałą formą. Przyszła reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu nie miała sobie równych.
Polka pokonała przez ippon kolejno Anriquelis Barrios z Wenezueli, Esmigul Kuyulovą z Kazachstanu, a w pojedynku o zwycięstwo w grupie trzecią zawodniczkę światowego rankingu Katharinę Haecker z Australii. W półfinale stanęła naprzeciwko Słowenki Andreji Leski, którą także pokonała przez ippon.
W finale podopieczna KSG „Olympic Dreams” zmierzyła się z Holenderką van Lieshout. Walka była bardzo wyrównana. Rywalka Polki otrzymała ostrzeżenie od sędziów, jednak na pół minuty przed zakończeniem pojedynku wykonała akcję zaliczoną jako waza-ari. Ostatecznie Szymańska musiała uznać wyższość przeciwniczki i tym samym uplasowała się na drugim miejscu.
Od początku turnieju bardzo pewnie czułam się na macie. Pierwsze 4 walki poszły dokładnie tak, jak sobie zaplanowałam i rozstrzygnęłam je na swoją korzyść w regulaminowym czasie walki. Po walce finałowej pozostaje natomiast niedosyt i sportowe zacięcie, które zamierzam wykorzystać w trakcie bezpośrednich przygotowań do Igrzysk Olimpijskich, które rozpocznę po kilku dniach odpoczynku - komentuje zawodniczka Kaman Sport Group.
Sukces Angeliki Szymańskiej ma wymiar historyczny. Zdobyty przez nią srebrny medal na mistrzostwach świata uznawany jest za największe osiągnięcie polskiego judo w XXI wieku. To także największy sukces zawodniczki KS Judo Szczepańska Team Włocławek. Jej ostatnim imponującym osiągnięciem był brązowy medal wywalczony podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy w Montpellier. Za zdobycie wicemistrzostwa Polka zagwarantowała sobie 1400 punktów do światowego rankingu judo.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Lanberry: Muszę teraz jak puzzle poukładać koncerty i treningi. Muzyka jest moim życiem, a taniec będzie pięknym dopełnieniem tego muzycznego świata
Ze względu na sporą liczbę koncertów wakacje to dla wokalistki niezwykle intensywny czas. Tym razem obowiązków jest jeszcze więcej, bo zaczęły się już treningi do „Tańca z gwiazdami”. Lanberry zapewnia jednak, że im więcej ma pracy, tym bardziej czuje się spełniona.
Konsument
Nadmierna dbałość o zdrowe żywienie może prowadzić do obsesji. Ryzyko ortoreksji występuje u co 10. człowieka

Co najmniej jedna piąta osób wykazuje zachowania ortorektyczne, a u 10 proc. rozwinie się ortoreksja, czyli obsesja na punkcie jakości pożywienia. Problem występuje częściej u kobiet oraz u osób utrzymujących regularną aktywność fizyczną. Konsekwencją zaburzenia może być zarówno nieprawidłowe odżywienie, jak i pojawienie się problemów natury psychicznej. Psychodietetycy radzą, by nie rezygnować ze zdrowego żywienia, ale we wdrażaniu postępowania dietetycznego zachować przede wszystkim umiar.
Media
Edyta Herbuś: Kiedyś niepotrzebnie uwierzyłam, że nie umiem śpiewać. Teraz już wiem, że to była nieprawda

Tancerka cieszy się, że wreszcie dała się namówić do udziału w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, bo podczas nagrań przekonała się, że stać ją na więcej, niż myślała. Znalazła w sobie odwagę do tego, by przełamać pewne swoje wewnętrzne blokady, i teraz jest dumna z tego, co udało jej się osiągnąć. Wcześniej Edyta Herbuś bała się przede wszystkim tego, że nie poradzi sobie wokalnie. Teraz dzięki odpowiednim warsztatom staje już na scenie dużo pewniejsza siebie.