Huawei prezentuje Petal Maps – kompleksową aplikację do podróży i nawigacji
Huawei Petal Maps to aplikacja, która oferuje dostęp do map, nawigacji samochodowej, informacji o ruchu drogowym, wyszukiwania obiektów i listy ulubionych miejsc. Aplikacja została zaprezentowana dzisiaj przez Richard Yu, CEO Huawei CBG, podczas globalnej premiery flagowych smartfonów z serii Huawei Mate 40.
Petal Maps to stworzona przez Huawei kompleksowa aplikacja dla osób podróżujących pieszo, transportem publicznym czy samochodem – w jednym miejscu użytkownik będzie miał dostęp do map z widokami 2D i 3D, nawigacji samochodowej i informacji o natężeniu ruchu drogowego podawanych w czasie rzeczywistym. Petal Search umożliwi również wyszukiwanie obiektów i zapisywanie ulubionych miejsc. Aplikacja wykorzystuje zaawansowaną technologię Super GNSS oraz inteligentne algorytmy – kiedy użytkownik włączy Petal Maps, aplikacja zaproponuje najszybszą trasę dojazdu w oparciu o wiele danych, m.in. aktualne natężenie ruchu.
Aplikacja Petal Maps wspiera obsługę wykrywania gestów, zastosowaną w premierowej serii smartfonów Huawei Mate 40. Funkcja ta umożliwia m.in. obsługę nawigacji samochodowej za pomocą gestów wykonywanych ręką, bez potrzeby dotykania ekranu palcem, co podnosi bezpieczeństwo jazdy.
Petal Maps będzie dostępna dla użytkowników urządzeń Huawei w 140 krajach na całym świecie. Informacje o dostępności aplikacji na lokalnych rynkach będą podawane na bieżąco.

Raport Bitget Wallet wykazuje, że portfele kryptowalutowe stają się uniwersalnymi centrami finansowymi

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.