Instytut Świadomości z akcją Tak Życzliwości Nie Samotności
Jako Fundacja Instytut Świadomości zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w rozpowszechnieniu informacji o naszej akcji społecznej dedykowanej seniorom Tak Życzliwości Nie Samotności realizowanej we współpracy z Głosem Seniora.
W związku z epidemią koronawirusa oraz trudną fizycznie i psychicznie sytuacją dla wszystkich z nas uruchamiamy dedykowany dla seniorów Terapeutyczny Telefon Wsparcia Instytutu Świadomości.
Instytut Świadomości w ramach swojej misji społecznej na co dzień prowadzi terapie, procesy terapeutyczno rozwojowe oraz wsparcie emocjonalne dla wszystkich, którzy tego potrzebują. W tym wymagającym i niepewnym czasie chcemy bezpłatnie wesprzeć tych, którym teraz jest najtrudniej - osoby starsze.
- Skala wykluczenia społecznego, ograniczeń i pogłębiającej się samotności jest ogromna - mówi Ewelina Zych-Myłek, Prezes Fundacji Instytut Świadomości. - Nie możemy zapominać, że walczymy nie tylko z kryzysem gospodarczym i zdrowotnym, ale przede wszystkim z kryzysem psychologicznym i emocjonalnym, który dotyczy każdego z nas - osób młodych i w sile wieku, ale zwłaszcza osób już na co dzień bardziej samotnych i słabszych. Zagubienie, strach, lęk, panika, brak lub przesyt informacji, ograniczenie lub całkowite uniemożliwienie kontaktów z rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami może spowodować traumę społeczną, z którą nie będziemy mogli poradzić sobie długo po ustaniu epidemii. Uruchamiając Terapeutyczny Telefon Wsparcia Instytutu Świadomości chcemy pomóc osobom starszym i samotnym w epidemii emocjonalnie, dać poczucie, że po drugiej stronie słuchawki jest prawdziwa osoba, której zależy i która wysłucha, pomoże, porozmawia o rozwiązaniach, doda otuchy w trudnych chwilach. Pamiętajmy, że większość osób, seniorów w dużych miastach żyje na co dzień w bardzo małych mieszkaniach lub kawalerkach i długotrwałe zamknięcie w tak ograniczonej przestrzeni destrukcyjnie i depresyjnie wpływa na ludzką psychikę. Nasza fundacja jest po to, aby pomóc - dodaje Ewelina Zych-Myłek.
Terapeutyczny Telefon Wsparcia Instytutu Świadomości jest czynny pod numerem 660-519-565 już od dziś (1 kwietnia 2020 r.) do końca miesiąca codziennie (również w weekendy) w godzinach 10:00-13:00.
Instytut Świadomości powstał z miłości i szacunku do Istoty Życia. Życia pojmowanego jako Człowiek i cały otaczający go Świat.
Budujemy świadomość w najbardziej kluczowych obszarach życia Człowieka definiowanymi jako obszar zdrowia, społeczeństwa, nauki i technologii, a także środowiska, w którym jako społeczeństwo funkcjonujemy, szczęścia i satysfakcji z Życia oraz dążenia do harmonii i piękna.
Uważamy, że Człowiek zasługuje na wartościowe Życie w wysokiej jakości, a ludzka cywilizacja na kontynuację i rozwój.
Naszą misją jest podnoszenie świadomości i samoświadomości w każdej dziedzinie życia zarówno w jednostkach, jak i całych społeczeństwach.
www.instytutswiadomosci.online
Fundacja Instytut Świadomości
mail: naukaiswiadomosci@gmail.com
tel: 660-519-565

Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle
Czym różni się kariera zawodowa osób neuroatypowych od pozostałych?
Jak budować zespoły IT otwarte na zmiany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.