Cyberbezpieczeństwo - lokalizacja dostawcy usług bezpieczeństwa IT jest ważna.
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Badanie G DATA pokazuje, że lokalizacja firmy jest bardzo ważna, zwłaszcza dla rodzin.
Wybierając rozwiązanie z zakresu cyberbezpieczeństwa, konsumenci zwracają szczególną uwagę na lokalizację dostawcy, potwierdza to aktualne badanie “Cyberbezpieczeństwo w liczbach” przeprowadzone przez G DATA. Szczególnie rodziny i młodzi ludzie poniżej 30 roku życia przywiązują wagę do kraju pochodzenia producenta.
Przy wyborze dostawcy rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT ważną rolę odgrywa lokalizacja. W bieżącym badaniu “Cyberbezpieczeństwo w liczbach” przeprowadzonym przez G DATA we współpracy z firmą Statista, co druga osoba stwierdziła, że lokalizacja dostawcy usług związanych z bezpieczeństwem w sieci jest dla niej ważna. Taka opinia ma wysoki poziom wśród osób posiadających dużą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa IT. 75% respondentów twierdzi, że lokalizacja jest dla nich istotna. Ta grupa osób doskonale zna istniejące zagrożenia i dlatego może realnie ocenić wpływ lokalnych władz na dostawcę i jego produkty. To, jak ważne jest pochodzenie dostawcy programu antywirusowego potwierdzają ostatnie działania wobec wschodniego giganta, którego program zostaje wycofany z użytku w Polsce.
Młodzi ludzie zwracają uwagę nie tylko na zakres świadczonych usług
Z badania wynika, że szczególnie młodzi ludzie i rodziny zwracają uwagę na lokalizację danego producenta. Ponad 60 procent osób poniżej 30 roku życia zgodziło się ze stwierdzeniem, że miejsce pochodzenia firmy ma dla nich znaczenie. Wśród rodzin odsetek ten wynosi prawie 59%. Ochrona własnej tożsamości w internecie oraz danych członków rodziny wydaje się być dla nich bardzo ważna, dlatego zwracają uwagę nie tylko na zakres działania usług zabezpieczających, takich jak firewall i ochrona antywirusowa, ale także na siedzibę firmy.
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.