Firma Technics wzbogaca swoją linię produktów o model gramofonu: SL-1200MK7
Firma Technics zaprezentowała nowy gramofon z napędem bezpośrednim – SL-1200MK7. Nowy model posiada nie tylko te same funkcje, co jego poprzednik, ale wyróżnia się także bardzo prostą obsługą. Poprzedni model – SL1210MK7, pojawił się na rynku w styczniu 2019 roku i bardzo szybko stał się ulubieńcem DJ-ów oraz winylowych entuzjastów z całego świata.
- Przez ostanie 10 lat otrzymywaliśmy mnóstwo próśb od oddanych konsumentów, aby poszerzyć naszą linię gramofonów Technics. Wielu osobom szczególnie zależało na srebrnej wersji popularnego modelu z 2019 roku - mówi Business Development Manager w Technics Europe Frank Balzuweit. - Dlatego podjęliśmy decyzję o dodaniu do oferty nowego koloru gramofonu, aby wszyscy użytkownicy mogli wybrać preferowany wygląd swojego narzędzia pracy.
Pod względem technicznym, model SL-1200MK7 nie różni się niczym od gramofonu SL-1210MK7. Podobnie jak swój poprzednik, SL-1200MK7 wyposażony został w:
- Bezrdzeniowy silnik z napędem bezpośrednim, który osiąga stabilne obroty bez występowania efektu tzw. „ząbkowania”.
- Czułe oraz solidne ramię gramofonu, które dokładnie odczyta sygnał z płyt winylowych.
- Dwuwarstwowy talerz gramofonu ze wzmocnioną funkcją tłumienia drgań.
- Sztywną obudowę gramofonu regulującą wszelkie wibracje.
- Regulację momentu obrotowego/prędkości hamowania.
- Funkcję regulacji wysokości dźwięku.
- Funkcję odtwarzania wstecz.
- Igłę z diodą LED.
Model gramofonu SL-1200MK7 będzie dostępny w Europie od maja 2021 roku.
■ Kilka słów o serii gramofonów Technics 1200
W 1972 roku na rynku pojawił się gramofon z napędem bezpośrednim – SL-1200. Bardzo szybko stał się najlepiej sprzedającym modelem, z wynikiem łącznej sprzedaży wynoszącym 3,5 miliona sztuk. Wyróżniał się wysokimi obrotami, wytrzymałością oraz łatwością obsługi. Gramofon cieszył się również wielkim podziwem zarówno u didżejów, jak i zwyczajnych entuzjastów, co przyczyniło się do wyzwolenia kultury DJ-skiej, w takich dziedzinach jak elektroniczna muzyka taneczna. Do dzisiaj seria cieszy się ogromnym uznaniem ze strony didżejów na całym świecie.
W celu uzyskania więcej informacji, zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony Technics – www.technics.com, profilu na Facebooku oraz Twittera (@technics).
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.