Startup Contest: kto powalczy o 30 tys. EURO w gotówce?
Ro
Marszałkowska 58/27
02-345 Warszawa
urszula.kostrzewa|ro.team| |urszula.kostrzewa|ro.team
+48531435182
www.ro.team
Złożone z inwestorów i ekspertów biznesowych jury Startup Contest - największego w CEE konkursu organizowanego w ramach konferencji Infoshare wyłoniło 30 półfinalistów, którzy powalczą o nagrody w wysokości 30 tysięcy EURO w gotówce. Finał konkursu odbędzie się 15 października br. w AmberExpo w Gdańsku.
Do konkursu, zgłosiło się ponad 300 startupów z 46 krajów. Przeważająca część projektów pochodzi z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Izraela. Najwięcej zgłoszonych pomysłów to rozwiązania z branż: FinTech, E-commerce oraz MedTech. Dużą grupę uczestników stanowią także start-upy social impact oraz te, zajmujące się ochroną środowiska.
Finał Startup Contest odbędzie się drugiego dnia konferencji Infoshare (15 października 2021 r.). Wtedy jury wyłoni trzech zwycięzców konkursu. Główna nagroda to 20 tys. EUR w gotówce. Startupy, które zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają kolejno 7 tys. i 3 tys. EUR. Nagrody ufundował Partner Główny konferencji - Prezydent Miasta Gdańsk.
Pełna lista półfinalistów Startup Contest jest dostępna pod linkiem: https://infoshare.pl/conference/startup-contest/.
Startupowy Hyde Park nad polskim morzem
Infoshare to największa konferencja startupowa organizowana od 2007 roku. To miejsce prezentacji przełomowych rozwiązań i okazja do spotkania innowatorów z całego świata, a także wymiany wiedzy oraz doświadczeń. Dotąd w wydarzeniu wzięło udział blisko 45 tysięcy uczestników. W konkursie Startup Contest odbywającym się od 2014 roku, wzięło udział już ponad 3600 firm.
Tegoroczna edycja konferencji odbędzie się w dniach 14-15 października 2021 r. w AmberExpo w Gdańsku. Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie organizatora: https://infoshare.pl/conference/

Nikon ogłasza promocje „New to Nikon”. Wybrane zestawy taniej nawet o 470 zł!
Polska ciągle w ogonie, jeśli chodzi o zatrudnienie kobiet w IT.

Największa lekcja inżynierii materiałowej
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Gwiazdy

Andrzej Sołtysik: Moim popisowym numerem jest jajecznica – specyficzna, wyborna i wytrawna. Szkoda, że żona nie pozwala mi spędzać więcej czasu w kuchni
Dziennikarz zapewnia, że drzemie w nim spory potencjał kulinarny, niestety nie miał jeszcze okazji, by w stu procentach rozwinąć skrzydła i pokazać, na co go stać. Szansą może być więc cykl "W marcu jak w garncu", który jest jedną z wiosennych nowości „Dzień Dobry TVN”. Andrzej Sołtysik z niecierpliwością czeka na swoją kolej i ma nadzieję, że jego finezyjne dania zachwycą niejednego konesera.
Farmacja
Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.
Edukacja
Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.