JAK DBAĆ O SKÓRĘ W DOMU W CZASIE PANDEMII, ABY BYŁA ZDROWA I PROMIENNA?
Com&Media
Bagatela 11, lok. 18
00-585 Warszawa
paulina.bonarek|com-and-media.pl| |paulina.bonarek|com-and-media.pl
+48 539 622 032
www.com-and-media.pl
Dbanie o skórę to niezwykle istotna sprawa. Należy pamiętać, że to nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków. Jednym z najczęściej pojawiających się w ostatnim czasie pytań jest „jak prawidłowo dbać o skórę w czasie przymusowej domowej kwarantanny?”. Większość z nas ma możliwość pracy zdalnej – ma to swoje plusy i minusy. Zamknięte w czterech ścianach możemy borykać się z przesuszeniem i niedotlenieniem skóry, dlatego zamiast robić sobie wolne od pielęgnacji, powinnyśmy skupić się na niej jeszcze bardziej. Jak właściwie zadbać o skórę w domowych warunkach? Dermatolog dr Aleksandra Jagielska z warszawskiej kliniki Sthetic odpowiada!
Zadbaj o świeże powietrze
Należy pamiętać o częstym wietrzeniu mieszkania. To niezwykle istotne, ponieważ nagrzane i duszne pomieszczenia, w których wzrasta temperatura i wilgotność, to idealne warunki do rozmnażania wszelkiego rodzaju mikroustrojów i bakterii. W szczelnie zamkniętych pomieszczeniach nie ma możliwości wymiany powietrza, co sprawia, że może być ono bardziej zanieczyszczone niż to na zewnątrz. To samo tyczy się wietrzenia pościeli, w której śpimy. „Przewiana” i pachnąca pościel znacznie polepsza jakość snu. Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, która powinna skłonić nas do częstszego wietrzenia pościeli – podobnie jak w przypadku braku świeżego powietrza w domu, nieprzewietrzona kołdra w połączeniu z ludzkim potem i innymi wydzielinami to idealne siedlisko dla roztoczy, bakterii i grzybów. A te mogą być niebezpieczne nie tylko dla naszej skóry, ale również dla naszego zdrowia.
Woda, woda i jeszcze raz woda!
Pracując z domu bardzo łatwo się „zasiedzieć”. Podczas kilkugodzinnego siedzenia przy komputerze łatwo zapomnieć np. o piciu wody. A to niezwykle ważne nie tylko dla wyglądu naszej skóry, ale również dla funkcjonowania całego organizmu. Absolutne minimum to 1,5 litra wody dziennie, a najlepiej jeżeli będą to 2 i więcej. Do wody można dodać cytrynę – wystarczy wcisnąć z niej sok lub wrzucić kilka plasterków do szklanki lub dzbanka. Na zdrowie!
Pielęgnacja zaczyna się od oczyszczania
Niewychodzenie z domu nie zwalnia nas z obowiązku odpowiedniej pielęgnacji skóry. Należy pamiętać o dokładnym oczyszczaniu – trzeba robić to dwa razy dziennie! Myjemy skórę ulubionym żelem lub pianką, tonizujemy ją i dopiero wtedy możemy przejść do dalszej pielęgnacji.
Wykorzystaj właściwości witaminy C!
Codziennie rano, po właściwym oczyszczeniu skóry, warto nałożyć na twarz, szyję i dekolt serum z witaminą C. Ważne, by jej stężenie wynosiło minimum 10% – znajdziecie je m.in. w Alphascience Tannic Serum czy Neauvia C-Shot Serum. Witamina C nie tylko rozjaśnia i poprawia koloryt skóry, ale również działa przeciwstarzeniowo. Po nałożeniu serum można przejść do aplikacji ulubionego kremu pielęgnacyjnego.
Czas na maskę!
Przymusowa domowa kwarantanna to doskonały moment na jeszcze lepsze zadbanie o skórę. W tym czasie warto skorzystać z dobrodziejstwa różnego rodzaju masek – odżywczych i nawilżających. Chociaż dwa razy w tygodniu zafundujmy sobie domowe SPA w zaciszu własnej łazienki… Wanna pełna pachnącej piany, świece, książka, maseczka na twarz – chwila dla siebie to absolutne must have!
Pielęgnuj od wewnątrz
Równie ważne jak dbanie o skórę od zewnątrz jest wzmacnianie jej od wewnątrz. Na pewno zauważyłyście, że śmieciowe jedzenie, słodycze i inne grzeszki, nie służą jej najlepiej. Teraz, gdy pozostajemy w domach, mamy szansę na jeszcze lepsze przyjrzenie się swojej diecie. Warto częściej sięgać po owoce i warzywa, pić dużo wody – co już zostało wspomniane wcześniej. Dobre działanie na skórę mają również migdały i orzechy (należy jednak zachować umiar, bo są kaloryczne), oleje roślinne, olej lniany i oliwa z oliwek.
Zdrowy sen a piękna cera
Dla pięknej skóry niezwykle istotny jest sen. Sypialnia powinna być naszą oazą spokoju, kojarzyć się wyłącznie z odpoczynkiem. Nie zabierajmy do niej laptopa, nie pracujmy z łóżka, nie oglądajmy telewizji przed snem. Starajmy się codziennie wysypiać – dorosły człowiek potrzebuje przeciętnie 7/8 godzin snu. Skóra z pewnością nam się odwdzięczy!

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych
Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Dom i ogród
Sandra Kubicka: Najpierw kupiłam małą domową szklarnię na zioła. A teraz zamówiłam duży model do ogrodu i będę tam mieć pomidory, ogórki i truskawki

Modelka czerpie dużą radość z własnoręcznie wyhodowanych ziół i warzyw. Swoją przygodę z ogrodnictwem zaczęła od małej domowej szklarni kupionej w sklepie internetowym, a już niedługo będzie miała szklarnię z prawdziwego zdarzenia. Sandra Kubicka nie ukrywa, że teraz z dużą niecierpliwością czeka na to, jaki plon wydadzą sadzonki pomidorów. Na razie rosną jak na drożdżach.