Komunikaty PR

Jak przyjemnie spędzać czas w domu?

2020-04-16  |  12:00

 

Czas w domu można spędzać z powodu obowiązku, pracy lub dla przyjemności. Obecnie w związku
z panującą sytuacją musimy ograniczać przebywanie na dworze do minimum. Gdy nie możemy wyjść na zewnątrz – na przykład na plac zabaw czy do parku, to kluczowe staje się kreatywne podejście do zagospodarowania czasu w mieszkaniu. Jak ciekawie i pożytecznie zorganizować go sobie i swojej rodzinie? Sprawdź nasze sposoby!

 

Naucz się czegoś nowego

Z nauką do czynienia mamy już od najmłodszych lat. Niektórzy uważają, że kończy się ona wraz ze zdaniem matury, egzaminów zawodowych lub studiów. Nic bardziej mylnego! Jak mawiał klasyk – „Człowiek uczy się przez całe życie” – i warto to robić. Dlaczego? Ucząc się podnosimy swoje kompetencje zawodowe, rozwijamy swoją wiedzę i nabywamy nowe umiejętności. Warto zastanowić się, jaka umiejętność lub wiedza jest w stanie pomóc nam w awansie lub w polepszeniu jakości swojego życia i zdecydować się na przykład na internetowy kurs z jej zakresu. W dobie powszechności platform e-learningowych można za grosze nauczyć się języka obcego, obsługi programu graficznego, poznać tajniki programowania czy wyszkolić się z… szydełkowania. Możliwości jest mnóstwo – wystarczy chcieć i poszukać informacji w sieci.

Postaw na czytanie

Studiowanie książek (zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej) pozwala na zapoznanie się z lub zgłębienie dziedzin lub tematów, które często wydają się odległe i enigmatyczne. Czytanie może być również źródłem wspaniałej rozrywki, w ramach której wczuwamy się w świat bohatera i nie możemy oderwać się od lektury. Ponad to książki rozwijają wyobraźnię, poszerzają zasób słownictwa i sprawiają, że jesteśmy oczytani. Zamiast wielogodzinnego siedzenia przed ekranem telewizora warto poszukać ciekawych pozycji literackich lub podręczników, które pozwolą spożytkować ten czas o wiele efektywniej. Jeśli masz dzieci, to śmiało możesz spróbować zainteresować je czytaniem – w końcu masz na to czas!

Rodzinne gry planszowe

Granie w gry planszowe pozwala na wspólną integrację z całą rodziną. W sklepach można spotkać naprawdę dużo ciekawych pozycji, które są dostosowane do gry już dla dzieci od 3 roku życia! Spędzanie czasu nad planszówkami to nie tylko wspaniały sposób na poprawę więzi, ale to również duży bonus dla rozwoju logicznego i strategicznego myślenia, nauka wnioskowania i myślenia przycznowo-skutkowego. To również wspaniała zabawa dla wszystkich.

Mała rzecz, która nieco umila czas

Niezależnie od tego, na jaką czynność zdecydujemy się pod własnym dachem – czy będzie to wspólne spędzanie czasu z rodziną, chwila relaksu z książką czy też przygotowanie prezentacji do pracy – warto umilać sobie ten czas kubkiem gorącej kawy czy herbaty.  Niektórym ciężko jest wyobrazić sobie inne rozpoczęcie dnia niż aromatyczna, gorąca, mała czarna. Niestety często zdąży nam ona wystygnąć, gdy wołają dzieci, zajmiemy się czymś na chwilę – więc pijemy ją w pośpiechu „na jeden raz”. Na szczęście są rozwiązania, które umożliwiają cieszenie się gorącym napojem przez wiele godzin – bez potrzeby ponownego podgrzewać! Jak to jest możliwe?

Umożliwia to kubek termiczny Wink. To wytrzymały termos wykonany ze stali nierdzewnej, który utrzymuje temperaturę napojów ciepłych nawet od 3 do 4 godzin i zimnych od 4 do 5 godzin (co jest niezwykle przydatne latem). Można w nim przechowywać wszystkie płyny, ponieważ tworzywo, z którego jest wykonany, nie wchodzi z nimi w reakcje. Jest lekki i poręczny, dzięki czemu wygodny. Mając go w kuchennej szafce z łatwością będziemy mogli cieszyć się ulubionym napojem, w odpowiedniej temperaturze, bez względu na to co mamy do zrobienia. Gdy zabierzemy go do pracy, żadne spotkanie czy nagła rozmowa z szefem nie sprawi, że nasza kawa czy herbata wystygnie. Można (a nawet należy) użyć go w kawiarni czy innych punktach gastronomicznych zamiast jednorazowego kubeczka. Stawiając na kubek wielokrotnego użytku wpływamy na ograniczenie wytwarzania jednorazowych opakowań, przyczyniamy się do zmniejszenia produkcji dwutlenku węgla i wspieramy idee zero waste oraz less waste.

 

 

W domu też może być fajnie!

Atmosferę w mieszkaniu tworzą członkowie rodziny i ich pomysły. Czas, który – czy z obowiązku, czy
z przyjemności – spędzamy w naszych czterech kątach nie musi być zmarnowany. Warto zastanowić się jakie możliwości posiadamy wokół siebie (i jak możemy je wykorzystać) oraz co pożytecznego (z korzyścią na przyszłość) możemy się nauczyć, by w pełni wykorzystać ten czas.

www.winkbottle.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona
Styl życia Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
2025-02-19 | 13:30

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Pokolenie Z wkroczyło na rynek pracy, wnosząc na niego świeżą energię, pomysły i… oczekiwania. A te determinują podejście pracodawców do szeroko pojętego zarządzania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Muzyka

Konsument

Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.

Prawo

Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.