Komunikaty PR

Jak starzeć się pięknie i powoli

2021-11-16  |  14:54
Biuro prasowe
Kontakt
Aneta Koszyczek
Agencja Face It!

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
a.koszyczek|agencjafaceit.pl| |a.koszyczek|agencjafaceit.pl
794714937
www.agencjafaceit.pl

Jest to naturalny, fizjologiczny proces naszego organizmu, który jednak możemy znacząco opóźnić dzięki naturalnemu zadbaniu o siebie i ewentualnie skorzystaniu z darów medycyny estetycznej.

Zmiany zachodzące podczas starzenia się, widoczne są na różnych płaszczyznach naszej skóry, to znaczy zarówno w naskórku, skórze właściwej, tkance podskórnej, w mięśniach i kościach.

Do objawów starzenia należą oczywiście nieszczęsne zmarszczki, utrata jędrności i elastyczności skóry wymienia Beata Drzazga, właścicielka Drzazga Clinic. Skóra staje się sucha, odwodniona, często pojawiają się przebarwienia oraz zmiany naczyniowe, zanika tkanka podskórna, w mięśniach wzrasta napięcie, a także następują zmiany zanikowe w naszych kościach budujących twarzoczaszkę.

Co przyspiesza proces starzenia?

Przede wszystkim warto przeanalizować, co właściwie przyspiesza starzenie i krok po kroku ograniczyć, a najlepiej wyeliminować te czynniki z naszego życia. Im szybciej to zrobimy, tym dłużej będziemy cieszyć się młodością. Specjaliści Drzazga Clinic przygotowali listę punktów non grata, które wielu osobom na co dzień towarzyszą i sprawiają, że przedwcześnie stajemy się starzy. Na szczęście są sposoby na niechciane zjawiska warto je zastosować, by odwrócić bieg rzeczy, poprawić swoje zdrowie i wygląd.
 

  • Promieniowanie słoneczne

Oto pierwszy czynnik non grata, z którym nauczyliśmy się skutecznie sobie radzić. Promieniowanie odpowiada za szereg niekorzystnych zjawisk w kontekście starzenia. Najbardziej widoczną oznaką jego długofalowego działania są głębokie zmarszczki na całej powierzchni skóry, a także przebarwienia. Wychodząc na słońce, stosujmy więc filtry przeciwsłoneczne całorocznie, zmieniając jedynie wartość faktora SPF w zależności od pory roku, to znaczy latem SPF 50, natomiast zimą SPF 30 .
 

  • Papierosy

Palenia papierosów powoduje mało estetyczne pionowe zmarszczki wokół ust, tak zwane zmarszczki palacza, a także odpowiada za powstawanie przebarwień. Najlepiej unikajmy więc palenia w ogóle
i nie przebywajmy w otoczeniu palaczy. Jeżeli zaś borykamy się z nałogiem, a zmarszczki palacza już pojawiły się na naszej twarzy, wówczas warto zastosować zabieg z użyciem Toksyny Botulinowej, potocznie zwanej BOTOKSEM, która widocznie wygładzi zmarszczki.  Rzućmy palenie i tak to jest do zrobienia!
 

  • Zbyt mała ilość snu

Sen to najskuteczniejsza forma regeneracji nie tylko organizmu od wewnątrz, ale także od zewnątrz. Warto więc zadbać o higienę snu, kłaść się spać o odpowiedniej godzinie, przed snem nie objadać i nie korzystać z urządzeń emitujących niebieskie światło. Jeśli zadbamy o jakość snu, nasz organizm szybciej się zregeneruje, dzięki czemu nasza skóra po nocy będzie promienna, wypoczęta, a stany zapalne się wyciszą.
 

  • Niewłaściwa dieta

Stosujmy zróżnicowaną dietę odpowiednio dobraną do naszego stanu zdrowia najlepiej ubogą
w fast foody i cukry proste, a bogatą w antyoksydanty i tłuszcze nienasycone. Zmieńmy proporcje na naszych talerzach niech dominują warzywa. Nie jedzmy przed snem, nie kupujmy słodyczy zamiast tego delektujmy się owocami. Chwilową przyjemność ze spożywania czegoś szkodliwego zamieńmy
na radość z faktu, że czujemy się zdrowi i młodzi. Jeśli nie wiemy, jak walczyć ze starymi, niezdrowymi nawykami zgłośmy się do specjalisty ds. żywienia.
 

  • Brak aktywności fizycznej

Codziennie spędzajmy czas na świeżym powietrzu. Ruch wyzwala endorfiny hormony szczęścia. Ruch działa zbawiennie na ciało i umysł. Nie trzeba od razu biegać codziennych maratonów, wystarczy półgodzinny spacer - a nasze ciało i głowa od razu się do nas uśmiechną. W dobraniu odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej może pomóc trener.


 

  • Stres

Znajdźmy własny sposób na stres. Jednym wystarczy aktywność fizyczna, spędzanie czasu wśród bliskich, zadbanie o przestrzeń na realizację swoich pasji. Inni potrzebują skorzystania z technik relaksacji np. jogi, czy mindfulness warto spróbować.


 

  • Niewłaściwe kosmetyki

Nie stosujmy kosmetyków z tak zwanego przypadku czy z polecenia koleżanki. Oczywiście niekoniecznie muszą one nam zaszkodzić (choć mogą), ale warto stosować produkty indywidualnie dobrane do potrzeb konkretnej skóry. Tylko i wyłącznie wtedy otrzyma ona dokładnie to, czego potrzebuje, co w efekcie odbije się na zdrowej i promiennej cerze.




Czy jest sens skorzystać z zabiegów kosmetologicznych?

Jeśli czujemy taką potrzebę, na pewno warto skonsultować się ze specjalistą z kliniki, który oceni, jakich kosmetyków powinniśmy używać, na co zwracać uwagę podczas zakupów i jak radzić sobie
z ewentualnymi problemami skórnymi
radzi Beata Drzazga. Specjalista spełni też rolę edukacyjną opowie nam, na czym polegają zabiegi dostępne w ofercie, jakie są wskazane w danym momencie
i co poprawią.
Odpowiednio dobrane zabiegi kosmetyczne najczęściej stymulują fizjologiczne procesy przebudowy tkanki na zasadzie uszkodzenia, które może być mechaniczne, chemiczne czy też termiczne. Proces uszkodzenia prowadzi do wytworzenia kontrolowanego stanu zapalnego,
a to sprawia, że nasza tkanka ulega przebudowie, powstają nowe włókna kolagenowe, elastynowe,
a także kwas hialuronowy. Innymi słowy ta stara zużyta tkanka jest zamieniana na nową i piękniejszą.

Rynek zabiegów kosmetologicznych rozwija się w zatrważającym tempie, zabiegów jest tak dużo,
że klient, który nie jest na bieżąco może się z łatwością pogubić.  Nie wybieraj więc samodzielnie, lecz zaufaj specjaliście, a on znajdzie najlepsze z możliwych rozwiązanie,  bazując na swojej ogromnej wiedzy i doświadczeniu zachęca właścicielka Drzazga Clinic. Warto dowiedzieć się jak najwięcej o tym, jak opóźnić to, co nieuchronne. Starzeć możemy się pięknie i powoli!

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It!
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego? Biuro prasowe
2024-11-04 | 14:35

Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego?

W dzisiejszym dynamicznym świecie coraz więcej osób zgłasza dolegliwości związane z przewlekłym zmęczeniem, problemami ze snem, oraz brakiem energii, co wpływa nie tylko na ich
Zdrowie Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy
2024-10-30 | 14:10

Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy

Hipofosfatazja (HPP) to rzadkie schorzenie metaboliczne o podłożu genetycznym, które sprawia, że kości oraz zęby stają się słabe, kruche i podatne na złamania. U dzieci HPP objawia
Zdrowie Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins
2024-10-29 | 14:00

Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins

Centrum Designu DOMOTEKA świętowało swoje 18. urodziny w wyjątkowej atmosferze, łącząc miłośników dobrego wzornictwa, sztuki i filmu. W ramach jubileuszowego wydarzenia,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.