Komunikaty PR

Jak urozmaicić domowe przekąski?

2020-09-30  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Każdy z nas miewa momenty, w których potrzebuje nowych, kulinarnych doznań. Klasyczne przepisy zaczynają nas nudzić i chcielibyśmy spróbować czegoś innego. Szczególnie w przypadku przekąsek jest tak wiele sposobów na ich urozmaicenie! Dzięki odrobinie fantazji będziemy mogli przygotować oryginalne smakołyki nie tylko dla siebie, ale też dla całej rodziny i znajomych.

Pojedyncze słupki surowej marchewki czy ogórka będą raczej nijakie pod względem doznań smakowych, ale kiedy dodamy do nich aromatyczny sos lub dip, nabiorą zupełnie nowego wymiaru. Dobór odpowiednich składników i dodatków potrafi całkowicie zmienić oblicze dania! Ciekawym uzupełnieniem domowych przekąsek mogą być Sosy Kieleckie – aromatyczne i wyprodukowane z najwyższej jakości składników.

Cukiniowe krążki

Panierowane plastry cukinii to przekąska w sam raz dla miłośników roślinnej kuchni! Przygotowanie tego dania nie trwa długo, a do tego wymaga jedynie kilku składników. Zaczynamy od pokrojenia cukinii w średniej grubości krążki. W misce lub głębokim talerzu roztrzepujemy jedno jajko, do drugiego naczynia wsypujemy bułkę tartą. Plastry cukinii solimy, dodajemy pieprz, a następnie obtaczamy najpierw w jajku, a kolejno w bułce. Smażymy na oleju, aż będą miękkie i nabiorą złocistego koloru. Na koniec kładziemy krążki na ręczniku papierowym, aby odsączyć je z nadmiaru tłuszczu i podajemy z Sosem Kieleckim cygańskim – jego wyrazisty aromat idealnie uzupełni łagodny smak cukinii. Pyszności!

Ciasto francuskie z niespodzianką

Ciasto francuskie ma to do siebie, że pasuje niemal do wszystkiego! Możemy je jeść zarówno na słodko, jak i w postaci wytrawnej, z nadzieniem kwaśnym albo pikantnym. Tym razem jednak postawimy na dwie bardzo proste, ale niezawodne propozycje – zarówno w wersji klasycznej, jak i wegetariańskiej. Takie przekąski możemy zrobić nie tylko dla siebie, ale też na spotkanie ze znajomymi lub imprezę – z pewnością goście będą zachwyceni!

Pierwszy wariant to bardziej wykwintna wersja klasycznego hot doga – ciasto francuskie z parówką! Parówkę wystarczy pokroić na dwie lub trzy części, w zależności od wielkości. Ciasto kroimy na równej wielkości prostokąty i na połowie z nich układamy parówki, a pozostałe delikatnie nacinamy nożem (np. robiąc trzy paski niedochodzące do krawędzi po środku każdego kawałka). Obie części łączymy i pieczemy według wskazówek na opakowaniu po cieście francuskim, a następnie podajemy z Sosem Kieleckim czosnkowym i… zjadamy ze smakiem!

Druga z naszych propozycji to sakiewki z ciasta francuskiego ze szpinakiem i serem feta. Zaczynamy od podsmażenia na maśle jednej cebuli pokrojonej w drobną kostkę. Dodajemy dwa ząbki czosnku przeciśnięte przez praskę oraz ok. 400g świeżego szpinaku typu baby. Kiedy szpinak zmięknie i się skurczy, dosypujemy ¾ kostki pokruszonego sera feta i doprawiamy solą i pieprzem do smaku. Z ciasta francuskiego wycinamy trójkąty, na połowie z nich układamy farsz szpinakowy, a następnie przykrywamy drugim trójkątem i łączymy w całość – krawędzie możemy zlepić dociskając widelcem, dzięki czemu otrzymamy ciekawy wzór. Pieczemy według wskazówek na opakowaniu i podajemy z Sosem Kieleckim czosnkowym, którego intensywny aromat doskonale uzupełni smak szpinakowych sakiewek.

Cena sugerowana Sosu Kieleckiego czosnkowego: 3,50 zł brutto/ 180g

Cena sugerowana Sosu Kieleckiego cygańskiego: 3,50 zł brutto/ 200g

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów Biuro prasowe
2025-04-29 | 06:00

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Problem z odróżnieniem piw alkoholowych i bezalkoholowych, potrzeba wyraźnego zróżnicowania opakowań dla obu wariantów oraz całkowity zakaz reklamy
Żywienie Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów
2025-04-09 | 10:45

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Jeszcze dekadę temu zakupy spożywcze online wydawały się rozwiązaniem dla nielicznych. Zmieniające się nawyki konsumentów i rosnące oczekiwania wobec jakości
Żywienie Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
2025-03-19 | 23:00

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?

Tiramisu, comfort food i szczęście na zamówienie. Jak jedzenie poprawia nastrój w Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Szczęście ma wiele smaków, ale jeden

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Muzyka

Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Problemy społeczne

60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.