Komunikaty PR

Jak wybrać odpowiednią wodę dla małego dziecka?

2021-04-20  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Szeflińska
Fly pr

Pl. Solny 15
50-062 Wrocław
anna.szeflinska|flypr.pl| |anna.szeflinska|flypr.pl
784 428 106
budflypr.newslink.pl/, flypr.newslink.pl/

Układ pokarmowy niemowląt i małych dzieci w ciągu pierwszych 3 lat życia cechuje duża delikatność oraz wrażliwość. Dlatego ważne jest, żeby woda pochodziła z bezpiecznego źródła i była poddawana regularnym badaniom. Najlepszym wyborem jest wysokojakościowa, niskozmineralizowana woda źródlana, o niskiej zawartości siarczanów, sodu, azotanów, azotynów i fluorków – mówi Kamila Janota, Kierownik ds. zapewnienia jakości i ochrony środowiska marki Mama i ja.

Przykładem wody źródlanej o bezpiecznym składzie jest Mama i ja, wydobywana z ujęcia zlokalizowanego na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego i regularnie poddawana badaniom w nowoczesnych laboratoriach. Woda ta ma bardzo niską zawartość składników mineralnych (270 mg/l) oraz jest niskosodowa (7,77 mg/l), dzięki czemu stanowi bezpieczne uzupełnienie codziennej diety niemowląt, małych dzieci, kobiet w ciąży i karmiących mam.

Rodzice poszukujący wody dla swojego dziecka powinni zwrócić uwagę na to, czy produkt posiada pozytywną opinię wiarygodnej jednostki badawczo-naukowej, która rygorystycznie ocenia produkty przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Najbezpieczniejsza dla małych dzieci jest woda certyfikowana atestem – dodaje Kamila Janota.I podkreśla: Woda Mama i ja posiada pozytywną opinię Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka" nr 28/DJW/2020. Oznacza to, że jest to produkt w pełni bezpieczny i odpowiedni do spożycia dla najmłodszych dzieci. Najwyższą jakość wody zapewnia wdrożony i certyfikowany międzynarodowy standard zarządzania bezpieczeństwem żywności IFS Food Standard.

Przy wyborze wody dla małego dziecka priorytetem jest bezpieczny skład. Na drugim miejscu znajduje się wygoda użytkowania. Warto wybierać wodę, która nadaje się zarówno do picia, jak i przygotowywania posiłków. Wysokojakościowa, niegazowana woda źródlana stanowi bazę dla mleka modyfikowanego, wszelkiego rodzaju kaszek dla najmłodszych oraz owocowo-warzywnych zupek i przecierów.

Dlatego ważne jest, by woda była dostępna w różnych wielkościach opakowań. Butelkio pojemności 1,5 l są wygodnym rozwiązaniem na co dzień – wodę łatwo nalać do szklanki lub dodać do przygotowywanych dań. Butelki 0,5 l mieszczą się do szkolnego plecaka, umożliwiając dziecku sięganie po wodę w ciągu dnia. Do samodzielnego picia dla najmniejszych dzieci warto wybierać butelki o pojemności 0,33 l – ważne jest jednak, by butelka była lekka, wyposażona w ustnik oraz miała kształt dostosowany do małych rączek. Warto też zwrócić uwagę na wygląd etykiety – kolorowe ilustracje budzą zainteresowanie dzieci i sprzyjają kształtowaniu zdrowych nawyków.

 

Woda źródlana Mama i ja

Mama i ja to w pełni bezpieczna, niegazowana woda źródlana, wyróżniająca się niskim stopniem mineralizacji i niewielką zawartością sodu. Stanowi optymalne uzupełnienie codziennej diety kobiet w ciąży oraz mam karmiących piersią. Znakomicie nadaje się również do przygotowywania posiłków dla niemowląt i dzieci w każdym wieku.

Strona www: https://wodadladziecka.pl/

 

Cena:

1,5 L – cena: 1,89 zł 

0,5 L – cena: 1,49 zł

0,33 L – cena: ok. 1,35 zł

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fly pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Wspólna zabawa, wspólny rozwój: Grupa LEGO odkrywa korzyści płynące z zabawy! Biuro prasowe
2024-09-26 | 18:00

Wspólna zabawa, wspólny rozwój: Grupa LEGO odkrywa korzyści płynące z zabawy!

Nowe badanie Play Well Grupy LEGO na Polskę dowodzi, że jedna na pięć rodzin (17%) nigdy nie bawi się razem[1], mimo że aż 83% rodziców rozumie, jak ważna jest zabawa dla rodzinnego
Dziecko Dzień Chłopaka, czyli idealna okazja do obdarowania chłopców w każdym wieku!
2024-09-25 | 14:25

Dzień Chłopaka, czyli idealna okazja do obdarowania chłopców w każdym wieku!

Zbliżający się Dzień Chłopaka (30.09) to idealny moment na podarowanie przemyślanego prezentu bliskiej nam osobie. Wybierając upominek dla chłopca, warto pomyśleć o tym, aby nie
Dziecko Familijne sponsorem podcastu „Co powie Tata? – opowieści o pozytywnym ojcostwie
2024-09-24 | 15:05

Familijne sponsorem podcastu „Co powie Tata?" – opowieści o pozytywnym ojcostwie

Marka Familijne została sponsorem drugiego sezonu podcastu Onetu pt. „Co powie Tata?”, który porusza temat relacji ojców z dziećmi. W nowej serii, liczącej 10

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.