Jak wybrać odpowiednią wodę dla małego dziecka?
Fly pr
Pl. Solny 15
50-062 Wrocław
anna.szeflinska|flypr.pl| |anna.szeflinska|flypr.pl
784 428 106
budflypr.newslink.pl/, flypr.newslink.pl/
Układ pokarmowy niemowląt i małych dzieci w ciągu pierwszych 3 lat życia cechuje duża delikatność oraz wrażliwość. Dlatego ważne jest, żeby woda pochodziła z bezpiecznego źródła i była poddawana regularnym badaniom. Najlepszym wyborem jest wysokojakościowa, niskozmineralizowana woda źródlana, o niskiej zawartości siarczanów, sodu, azotanów, azotynów i fluorków – mówi Kamila Janota, Kierownik ds. zapewnienia jakości i ochrony środowiska marki Mama i ja.
Przykładem wody źródlanej o bezpiecznym składzie jest Mama i ja, wydobywana z ujęcia zlokalizowanego na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego i regularnie poddawana badaniom w nowoczesnych laboratoriach. Woda ta ma bardzo niską zawartość składników mineralnych (270 mg/l) oraz jest niskosodowa (7,77 mg/l), dzięki czemu stanowi bezpieczne uzupełnienie codziennej diety niemowląt, małych dzieci, kobiet w ciąży i karmiących mam.
Rodzice poszukujący wody dla swojego dziecka powinni zwrócić uwagę na to, czy produkt posiada pozytywną opinię wiarygodnej jednostki badawczo-naukowej, która rygorystycznie ocenia produkty przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Najbezpieczniejsza dla małych dzieci jest woda certyfikowana atestem – dodaje Kamila Janota.I podkreśla: Woda Mama i ja posiada pozytywną opinię Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka" nr 28/DJW/2020. Oznacza to, że jest to produkt w pełni bezpieczny i odpowiedni do spożycia dla najmłodszych dzieci. Najwyższą jakość wody zapewnia wdrożony i certyfikowany międzynarodowy standard zarządzania bezpieczeństwem żywności IFS Food Standard.
Przy wyborze wody dla małego dziecka priorytetem jest bezpieczny skład. Na drugim miejscu znajduje się wygoda użytkowania. Warto wybierać wodę, która nadaje się zarówno do picia, jak i przygotowywania posiłków. Wysokojakościowa, niegazowana woda źródlana stanowi bazę dla mleka modyfikowanego, wszelkiego rodzaju kaszek dla najmłodszych oraz owocowo-warzywnych zupek i przecierów.
Dlatego ważne jest, by woda była dostępna w różnych wielkościach opakowań. Butelkio pojemności 1,5 l są wygodnym rozwiązaniem na co dzień – wodę łatwo nalać do szklanki lub dodać do przygotowywanych dań. Butelki 0,5 l mieszczą się do szkolnego plecaka, umożliwiając dziecku sięganie po wodę w ciągu dnia. Do samodzielnego picia dla najmniejszych dzieci warto wybierać butelki o pojemności 0,33 l – ważne jest jednak, by butelka była lekka, wyposażona w ustnik oraz miała kształt dostosowany do małych rączek. Warto też zwrócić uwagę na wygląd etykiety – kolorowe ilustracje budzą zainteresowanie dzieci i sprzyjają kształtowaniu zdrowych nawyków.
Woda źródlana Mama i ja
Mama i ja – to w pełni bezpieczna, niegazowana woda źródlana, wyróżniająca się niskim stopniem mineralizacji i niewielką zawartością sodu. Stanowi optymalne uzupełnienie codziennej diety kobiet w ciąży oraz mam karmiących piersią. Znakomicie nadaje się również do przygotowywania posiłków dla niemowląt i dzieci w każdym wieku.
Strona www: https://wodadladziecka.pl/
Cena:
1,5 L – cena: 1,89 zł
0,5 L – cena: 1,49 zł
0,33 L – cena: ok. 1,35 zł
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Psychologia
Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne
Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.
Problemy społeczne
Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia
Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.