Jak wybrać rozkładaną sofę do młodzieżowego pokoju?
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Pokój naszego dziecka to zazwyczaj jedno z mniejszych pomieszczeń mieszkaniu czy domu. Z tego względu o wiele trudniej wygospodarować tam miejsce na większe łóżko, przypominające to z sypialni rodziców i oddzielną sofę do rozmów z rówieśnikami. Z pomocą w tej wymagającej przestrzeni przychodzą narożniki oraz sofy z funkcją spania codziennego popularnej i lubianej polskiej marki Sweet Sit. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych mechanizmów rozkładania są one bardzo wygodne, a także pozwalają młodemu człowiekowi na dobry sen i regenerację.
Urządzenie pokoju nastolatka wymaga przemyślanych wyborów i dobrej organizacji przestrzeni, a mniejszy metraż wręcz prosi się o sprytne rozwiązania. Do tego typu pomieszczeń projektanci polecają więc sofy i narożniki ”dwa w jednym”. W dzień pełnią one funkcję przyjemnej przestrzeni do relaksu, a w nocy, w ciągu kilku chwil, zamieniają się w wygodne miejsce do spania. Sprawdzone propozycje, takie jak Paxi, Ema czy Nappa gwarantują nie tylko miłe dla oka, nowoczesne wzornictwo, ale przede wszystkim komfort spania.
Wizyta w salonie meblowym
Po wybraniu interesującego modelu, sprawdź dokładnie jaką przestrzenią dysponujesz. Najistotniejsze będą wymiary mebla po rozłożeniu. Krawędzi mebla na podłodze wyznaczymy np. za pomocą sznurka lub taśmy malarskiej. Młodzież jest bardzo kreatywna i miewa już całkiem określony własny gust, dlatego zabierzmy naszą latorośl do salonu meblowego i dajmy szansę zdecydowania o tym, jaki model i kolor najbardziej mu się podoba. Porównajmy wzory obić na żywo i upewnijmy się, czy materiał spełnia wszystkie oczekiwania. Wymośćmy się na siedzisku, rozłóżmy funkcję spania, by sprawdzić, czy zastosowane w nich wypełnienie przynosi komfort, jakiego oczekujemy. Wspólne podjęcie decyzji zagwarantuje, że nasza pociecha będzie w pełni zadowolona z wystroju swojego nowego lokum. Sprawdźmy, czy dziecko potrafi samodzielnie rozłożyć narożnik lub sofę. Szukajmy mebli z funkcją spania codziennego (DL Plus, np. sofa Paxi, C.S.T, np. Nappa lub stelaż włoski, jak np. Ema), gwarantujących wzmocnioną konstrukcję i wygodną powierzchnię spania po rozłożeniu.
Wybieramy rodzaj obicia
Na młodzieżowych meblach wypoczynkowych zazwyczaj toczy się bujne życie: nauka, relaks, zabawa, a przez to rozlany napój, plamy po jedzeniu, sierść czworonogów, czy wylana przez rodzica kawa. Na szczęście w ofercie Sweet Sit dostępnych jest wiele praktycznych i estetycznych tkanin plamoopornych. Mają różne kolory, faktury i właściwości. Łączy je jedno – wybierając tego rodzaju obicie zmniejszymy wchłanialność plam oraz z łatwością poradzimy sobie z czyszczeniem sofy, co z kolei przedłuży jej żywotność. To bardzo ważne w przypadku intensywnego użytkownika, jakim jest nastolatek.
Liczy się stylowa funkcjonalność
Dla większości rodziców najważniejsza kwestią przy wyborze sofy do spania będzie jej funkcjonalność – łatwe rozłożenie i złożenie sofy, czy praktyczny pojemnik na pościel. Jeśli masz nieco więcej przestrzeni, wybierz kompaktowy narożnik z kolekcji Nappa lub Ema. Zyskasz wówczas dużo miejsca do przechowywania, ponieważ skrzynia na pościel w tych meblach jest całkiem pojemna.
Dla dorastających dzieci szczególnie liczy się to, co jest trendy. Dlatego swoją uwagę kierują na modny lub ciekawy design i żywe, popularne kolory tapicerki. Jasny błękit, czerwień, głęboki róż, granat czy szarość, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! Zdecydowane kolory szczególnie korzystnie prezentują się na designerskiej sofie Paxi z oryginalnym, pionowym przeszyciem w stylu „cadillac” na oparciu.
Oferta marki Sweet Sit zawiera w sobie wybór sof i narożników, które ze względu na kompaktowe rozmiary i uniwersalny design świetnie nadadzą się do młodzieżowej przestrzeni. Warto jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego wspólnie odwiedzić salon i wybrać wymarzony model. Ważne, by zarówno rodzic, jak i dziecko czuli się usatysfakcjonowani, a przy okazji dobrze się przy tym bawili.
www.sweetsit.pl

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.