Jak zrobić z cytryn lemoniadę? NeuroGrafika jako sposób na szczęśliwe życie.
Z problemami jedni radzą sobie lepiej, inni gorzej, ale generalnie każdy – świadomie lub podświadomie stara się poznać sposoby na ich pokonywanie. W poszukiwaniu rozwiązań i uwalnianiu się od ograniczeń może nam pomóc m.in. neurografika, łącząca elementy psychologii, filozofii, socjologii, neurobiologii i duchowości. Ta twórcza metoda, która została wymyślona w 2014 r. przez prof. dr hab. Pawła Piskariewa, autora książki „NeuroGrafika. Algorytm znoszenia ograniczeń” bazuje na współdziałaniu świadomej i nieświadomej części psychiki poprzez stosowanie technik graficznych, które ułatwiają pracę z samym sobą i wchodzenie w interakcję z otoczeniem i światem jako całością.
Każdy z nas inaczej postrzega życie, świat, zachowania innych ludzi – zauważa Inessa Kim, certyfikowana instruktorka neurografiki. Nasza percepcja zależy od tego, jakie mamy doświadczenia, jaką życiową historię, z jakimi stereotypami się zetknęliśmy. Przez to kształtuje się nasz sposób myślenia, który z kolei wpływa na to, czy jesteśmy wolni od ograniczeń, czy zapętleni w coś, co blokuje nasz potencjał. NeuroGrafika pomaga go uwolnić, sprawia, że nasze myśli ewoluują w stronę pozytywną i pojawiają się pomysły na rozwiązanie nawet najtrudniejszych życiowych dylematów.
Stosując neurografikę, w naszym mózgu zachodzi proces, który wywołuje nowe wrażenia, ma wpływ na emocje i umiejętność konstruktywnego spojrzenia na dany problem. Dzięki temu okazuje się, że to, co wydawało się nierozwiązywalne, jest tak naprawdę zwykłą sprawą, którą nie tylko da się sprawnie załatwić, ale też z której można wyciągnąć ważną lekcję na przyszłość – lekcję, za którą będziemy wdzięczni losowi.
NeuroGrafika sprawia, że przestajemy skupiać się na tzw. „czarnowidztwie” albo zamiataniu problemów pod dywan – wyjaśnia Inessa Kim. Zamiast tego potrafimy spojrzeć na problemy zupełnie z innej strony. Akceptujemy sprawy i zachowania innych ludzi wobec nas takimi, jakie są, sprawdzamy, jakie wywołują w nas reakcje i dopuszczamy do głosu możliwości rozwiązań i reakcji. Ponieważ dzięki neurografice nasz umysł się wycisza, a emocje uspokajają, przychodzą do nas pomysły, na które wcześniej byśmy nie wpadli! Za pomocą specjalnych technik relaksujemy i odprężamy nasz mózg, wprowadzając go w stan swoistej harmonii i równowagi, co wpływa na pojawienie się pozytywno-konstruktywnego spojrzenia na fakt, że w naszym życiu spadł przysłowiowy deszcz. Zamiast płakać i użalać się nad kiepska pogodą, zakładamy kalosze, bierzemy parasol i bez lęku idziemy na spacer!
NeuroGrafika to metoda, która może być stosowana samodzielnie lub w połączeniu np. z psychoterapią czy innymi metodami radzenia sobie z małymi i dużymi kryzysami. Jest przeznaczona dla osób, które są gotowe wprowadzić zmiany w swoim życiu, ale nie do końca wiedzą, jak to zrobić i czują, że coś ich ogranicza, blokuje i powstrzymuje przed zrobieniem kroku w kierunku tego, czego pragną.
Sama odczułam na sobie uzdrawiające działanie neurografiki, przyniosła mi niesamowitą ulgę w trudnych życiowych momentach, gdy zostałam mocno zraniona przez osoby, którym ufałam – podkreśla ekspertka. Takie lub inne ciosy mogą spaść na każdego, ale neurografika sprawi, że niepokój zamieni się w spokój, złość w radość, a poczucie krzywdy w wybaczenie i wdzięczność. To jest coś niesamowitego, uwalniającego, coś, co wyzwoli chęć powrotu do życia, energię do działania i sięgania po spełnianie wszelkich marzeń – i to niezależnie od tego, ile mamy lat, kim jesteśmy z wykształcenia, czy zawodu i co się działo wcześniej w naszym życiu.
Sposób na szczęśliwe życie – poznawanie siebie, pokonywanie barier i modelowanie rzeczywistości w kierunku spełniania marzeń – tak można podsumować neurografikę, tę nowatorską metodę pracy z mózgiem – metodę, która pomaga nam zrozumieć, po co właściwie żyjemy i wyzwala w nas dziecięcą radość i energię do podejmowania róznorodnych działań, by osiągać cele, do których dążymy, czuć się spełnieni, szczęśliwi i wolni od trosk, które nie pozwalają spać spokojnie w nocy.
Inessa Kim to Mistrzyni Transformacji, mentorka ekspertów, certyfikowana instruktorka NeroGrafiki - twórczej metody, która pomaga w realizacji celów i spełnianiu marzeń, bazującej na współdziałaniu świadomej i nieświadomej części psychiki, łącząc techniki graficzne, które dają nam możliwość pracy z samym sobą i wchodzenie w interakcję ze swoim otoczeniem i światem jako całością. Miłośniczka gotowania i podróży. Mama wyjątkowej córki w spektrum autyzmu. Entuzjastka życia na własnych warunkach, przerabiająca życiowe „cytryny” na pyszne i orzeźwiające „lemoniady”. Więcej na stronie: www.inessakim.com i na Instagramie: https://www.instagram.com/neurograff.inessakim/
Kontakt dla mediów: Karina Grygielska, Agencja Face It, e-mail: k.grygielska@agencjafaceit.pl, tel. +48 510 139 575

Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle
Czym różni się kariera zawodowa osób neuroatypowych od pozostałych?
Jak budować zespoły IT otwarte na zmiany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.