Komunikaty PR

Jaki sprzęt technologiczny zabrać ze sobą na narty i snowboard? Poradnik

2024-01-24  |  13:38

Na urlop lub ferie spędzone aktywnie doskonale jest wybrać białe szaleństwo. Wypad w góry na narty i snowboard to świetna forma wypoczynku, przy którym warto zaopatrzyć się w najnowocześniejsze gadżety elektroniczne. Na pewno pozytywne wrażenia spotęgują powerbank do naładowania telefonu, nowoczesny smartwatch z obsługą wielu parametrów zdrowotnych i funkcji sportowych oraz statyw – selfie stick do robienia wyjątkowych zdjęć. Podpowiadamy, czym się powinny charakteryzować.

Według badań Polskich Kolei Linowych aż 30 proc. Polaków potrafi jeździć na nartach, stąd popularnym kierunkiem wyjazdowym na ferie są zimowe, narciarskie kurorty. Miłośnicy deski i narciarstwa już szaleją na stokach w kraju oraz za granicą, ciesząc się z ferii i urlopów, a także niesamowitych możliwości, jakie dają sporty zimowe. Ci najbardziej doświadczeni wiedzą, że oprócz odpowiedniego ubioru i sprzętu rekreacyjnego, dobrze jest zabrać ze sobą kilka gadżetów technologicznych, które ułatwią i uprzyjemnią czas spędzony na śniegu. Oto kilka sprawdzonych propozycji do spakowania do plecaka. Bez nich utrwalanie tej specyficznej atmosfery i radości nie pójdzie tak gładko.  

  • Pojemny powerbank

 

Chyba nikogo w 2024 r. nie trzeba przekonywać do zainwestowania w skuteczny powerbank. Akumulatory współczesnych smartfonów wytrzymują być może jeden dzień intensywnego użytkowania, a przecież na stoku telefon potrzebny jest nam do mnóstwa czynności, z robieniem zdjęć, kręceniem filmów czy sprawdzania trasy poprzez GPS na czele. Wybierzmy zatem pojemny i wytrzymały powerbank, taki jak Hama Alu15HD o pojemność 15000 mAh. Tyle wystarczy na naładowanie smartfona około pięć razy, a tableta dwukrotnie. Podkreślmy, że jego rozmiar nadal pozwala na schowanie go do kieszeni kurtki lub plecaka. Uwagę zwraca solidna aluminiowa obudowa, dzięki czemu trudniej go uszkodzić w przypadku spektakularnej wywrotki. Dysponuje też łącznie pięcioma złączami: micro-USB, dwoma USB-A i dwoma USB-C. To pozwoli na zasilanie energią kilku urządzeń jednocześnie. Z pewnością użyteczny okaże się też wskaźnik stopnia naładowania w formie LED.

  • Smartwatch z obsługą sportów zimowych

 

Kolejnym gadżetem, które warto mieć ze sobą na nartach i snowboardzie, jest inteligentny zegarek sportowy. Jest w stanie nie tylko pokazać nam godzinę, ale także oferuje mnóstwo funkcji, które pomogą nam w sprawdzaniu naszych osiągów sportowych i parametrów zdrowotnych. Wodoodporny smartwatch 8900 od marki Hama to doskonały przykład takiego urządzenia. Ma cały szereg zalet, takich jak funkcja Bluetooth do sparowania z telefonem, możliwość odbierania i prowadzenia rozmów, zaawansowany moduł  GPS i obsługa 110 dyscyplin sportowych, w tym właśnie nart i deski. Sporym wyróżnikiem jest barometr wysokościowy, pozwalający na precyzyjne śledzenie naszej trasy, prędkości, dystansu i wysokości podczas różnych aktywności na świeżym powietrzu.

Ten smartwatch zaopatrzono także w wiele czujników, idących w parze m.in. z licznikiem kroków, spalonych kalorii, przebytego dystansu, pulsometrem czy pulsoksymetrem, a także miernikiem VO2max, czyli efektu treningu aerobowego i zmienności tętna, wraz z wynikiem energetycznym oraz zalecanym czasem regeneracji. Te dane pomogą nam ocenić, jak intensywny i efektywny był nasz trening, jak wpłynął on na naszą wydolność i kondycję, oraz jak długo powinniśmy odpoczywać, aby uniknąć przetrenowania i kontuzji. W ten sposób łatwo porównamy nasze dzienne osiągi przy dzikich slalomach. Do obsługi wszystkich rozbudowanych funkcji służy specjalistyczna aplikacja. Dodajmy tylko, że zegarek umożliwia otrzymywanie na ekranie powiadomień i czytanie wiadomości, w tym z różnych aplikacji internetowych (np. Facebook, WhatsApp, Instagram), bez konieczności wyjmowania telefonu.

  • Selfie stick

 

Jeśli zamierzamy uwieczniać nasze swoje sportowe zmagania na stoku lub w górach, nie wystarczy mieć tylko smartfona lub aparatu. Potrzebujemy również stabilnego i funkcjonalnego statywu, który pozwoli złapać wymarzone zdjęciowe ujęcie lub nagrać film. Hama Table Tripod Solid stanowi urządzenie, które spełni pod tym względem wszelkie oczekiwania, bo to system 2w1 – mobilny statyw i kijek do selfie. Można go używać do robienia zdjęć i nagrywania filmów z różnych perspektyw, zarówno z ręki, jak i po położeniu na stabilnym podłożu. Ten kompaktowy statyw pasuje do smartfonów o szerokości od 5,9 do 9 cm oraz do aparatów fotograficznych z uniwersalnym gwintem 1/4“. Może też pochwalić się czterostopniową regulacją wysokości nóżek oraz kulową głowicą do wykonywania zdjęć w orientacji pionowej lub poziomej oraz regulowania kąta nachylenia. Na koniec podkreślmy, że solidne wykonanie z wysokiej jakości materiałów oraz montaż z wykorzystaniem śrub zamiast kleju pozwalają cieszyć się statywem przez długi czas, a aluminiowe wstawki i tworzywo sztuczne wzmacniane nylonem gwarantują dodatkową stabilność. Idealnie na surowe zimowe warunki w otoczeniu wysokich górskich pasm, drewnianych chat i wyciągów narciarskich. 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne

Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.

Problemy społeczne

Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia

Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.

Media

Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka

Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.