Jakie kosmetyki zabrać na biwak?
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Biwak to kwintesencja wakacyjnych marzeń z dzieciństwa i synonim relaksu blisko natury. Lasy, łąki i błogi spokój, o którym marzyłyśmy miesiącami. To już za chwilę. Ale zanim spojrzymy w łagodne fale jeziora i posłuchamy śpiewu ptaków – czeka nas pakowanie wakacyjnej kosmetyczki. Co zabrać ze sobą na biwak, by sprostać zasadom perfekcyjnej pielęgnacji i podążać za beauty-trendami? Poznaj ABC pakowania kosmetyczki na wyjazd.
Elegancki glamping lub survival pod namiotem, błogi spokój w leśnej chatce lub nowoczesny biwak w modnym kurorcie. Bez względu na to, jakie wakacyjne plany już za chwile będziemy realizować, eksperci podpowiadają, że podczas pakowania kosmetyczki na wakacje warto znać kilka zasad. Jakich? Wskazują, że należy kupić się na efektywności działania składników aktywnych, zabrać niezbyt wiele… i nie za dużo, wybrać wygodne opakowania i zadbać o swój relaks ręka w rękę z pięknym zapachem oraz zachwycającą konsystencją kosmetyków… czy to możliwe? Kosmetolodzy podpowiadają, że tak! Poznaj ABC pakowania wakacyjnej kosmetyczki.
Nawilżenie – słowo-klucz wakacyjnej pielęgnacji
Zasada numer jeden – pakując kosmetyczkę na lato, zawsze pamiętaj o produktach nawilżających do twarzy, ciała i włosów! Piękne słońce, relaksujący wiatr i morskie fale to synonim udanych wakacji, prawda? Niestety, to, co my kochamy najbardziej… może sprzyjać przesuszeniu skóry i włosów! Dla cery (szczególnie tej delikatnej) i naszych pasm gwałtowna zmiana klimatu, wysokie temperatury i nieustanny kontakt ze słoną lub chlorowaną wodą stanowi prawdziwe wyzwanie. Klucz do nawilżającej i regenerującej pielęgnacji tkwi… właśnie w dobrze spakowanej kosmetyczce. Eksperci podpowiadają, że także w mocy kwiatów.
– Jednym z najistotniejszych zadań w biwakowym rytuale pielęgnacyjnym zawsze jest nawilżenie. To absolutny priorytet ze względu na szczególne warunki atmosferyczne, które sprzyjają przesuszeniu, a czasem nawet odwodnieniu skóry – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. – Dlatego tak ważne jest, byśmy regularnie stosowały kosmetyki nawilżające. Warto wybierać te inspirowane mocą natury, jak nawilżający krem do twarzy Sielanka Czerwone maki, który zaprojektowany został z myślą o skórze suchej, odwodnionej i wrażliwej. Dzięki zawartości ekstraktu z kwiatów czerwonego maku intensywnie nawilża cerę i wpływa na odbudowę funkcji barierowych naskórka, co jest kluczowe z punktu widzenia letniej pielęgnacji – dodaje.
Kosmetolodzy podkreślają, że głębokiemu nawilżeniu mogą także sprzyjać… wakacyjne trendy. Jednym z nich jest rozświetlenie z efektem glow, które możemy osiągnąć sięgając po nawilżające kremy z drobinkami miki, np. rozświetlający krem do twarzy Sielanka Peonia z ekstraktem z aloesu i alg.
Kosmetyki 2 w 1
Drugą z kluczowych zasad wakacyjnej pielęgnacji jest stosowanie… sprytnych rozwiązań, czyli kosmetyków 2 w 1 i wszystkich tych produktów, które „potrafią” spełniać więcej niż jedną funkcję. W ten sposób maksymalizujemy efektywność i… minimalizujemy cenną przestrzeń w walizce. Przykład? 2 w 1 maska i odżywka do włosów Sielanka Leśna Jeżyna, która w zależności od czasu, jaki spędzi na włosach, „potrafi” pełnić funkcję maski lub odżywki, czy kosmetyki do makijażu o podwójnym zastosowaniu, np. delikatny Krem BB do twarzy Sielanka Peonia. – Kremy BB to rozwiązanie, które zawsze świetnie sprawdza się w podróży lub na biwaku. Dzięki podwójnej funkcjonalności kosmetyku jednocześnie zapewniamy skórze silną regenerację, odżywienie i antyoksydację, ale także delikatnie korygujemy drobne niedoskonałości cery – mówi Agnieszka Kowalska.
Wygoda to podstawa
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na biwaku sięgajmy po takie kosmetyki, które zapewnią nam absolutny komfort aplikacji oraz pozwolą się zrelaksować (przecież po to właśnie tam jedziemy!). A zatem istotne są dwa kryteria: wygodne opakowanie i odpowiednia konsystencja! Podczas wakacji chcemy oddać się błogiemu nic-nie-robieniu na łonie natury. Zero zasad i… zero niespodzianek. Spokojnemu odpoczynkowi sprzyjają kosmetyki w opakowaniach zapobiegających wylaniu czy stłuczeniu, a także takich, które bez problemu naniesiemy na ciało lub włosy w każdych (także campingowych) warunkach – np. kwiatowe hydrolaty w wygodnym sprayu (normalizujący hydrolat do twarzy Sielanka Na dole fiołki) lub wcierki w atomizerze (wcierka Sielanka Dziewczyna jak malina).
Eksperci wskazują, że podczas wakacji szczególnie istotna jest również konsystencja kosmetyków. Radzą, by podczas wycieczek wybierać te produkty, które bardzo szybko się wchłaniają (np. balsamy i kremy-żele do rąk). Dzięki temu unikniemy lepkiego filmu na skórze… a w konsekwencji, chętniej i częściej naniesiemy kosmetyk na ciało i dłonie.
Nareszcie nadeszło lato! Pakowanie wakacyjnej walizki to wyzwanie… ale także przedsmak wymarzonego relaksu na biwaku, przygód i pozytywnych emocji. Kompletując kosmetyczkę, wybierz produkty które kochasz – i zrób to sprytnie, stawiając na inspiracje naturą, nawilżenie i wygodę. Rzecz w tym, by na urlopie czerpać przyjemność pełnymi garściami! Wspaniałych wakacji!
Sielanka Peonia
Krem BB do twarzy
Krem BB o naturalnym, beżowym odcieniu. Zawiera naturalne oleje o właściwościach silnie odżywczych, regenerujących i antyoksydacyjnych, czego efektem jest niwelowanie wolnych rodników i spowalnianie procesów starzenia się skóry. Lekka konsystencja doskonale wtapia się w skórę, nadając jej promienny wygląd.
Pojemność: 30 ml
Cena: 37 zł
Sielanka Na dole Fiołki
Normalizujący hydrolat do twarzy
Hydrolat kwiatowy o dwuwymiarowym działaniu – tonizującym i pielęgnującym. Wykazuje działanie normalizujące i przeciwtrądzikowe. Receptura na bazie hydrolatu z fiołka pomaga zmniejszyć łojotok, łagodzi podrażnienia i delikatnie ściąga pory. Subtelny kwiatowy zapach otula skórę i relaksuje zmysły. Idealny dla skóry tłustej i trądzikowej.
Pojemność: 100 ml,
cena: 15 zł
Nawilżający krem do twarzy
Sielanka Czerwone maki
Krem zaprojektowany z myślą o skórze suchej, odwodnionej, a także wrażliwej. Dzięki zawartości ekstraktu z kwiatów czerwonego maku, działa nawilżająco. Wpływa na odbudowę funkcji barierowych naskórka. Jego działanie wzmacnia ekstrakt z wąkroty azjatyckiej (CICA), który działa antyoksydacyjnie, jak również poprzez stymulację syntezy kwasu hialuronowego, przyspiesza gojenie mikrouszkodzeń. Delikatna konsystencja otula cerę, a subtelny kwiatowy zapach relaksuje zmysły.
Pojemność: 50 ml
Cena: 12 zł

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.