Komunikaty PR

Jedyny w Polsce wykład Silji i Norberta Beck

2023-10-16  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Już 19 października 2023 r. o 19:00 Centrum Designu Domoteka zaprasza na jedyny w Polsce wykład Silji i Norberta Beck. Duet niemieckich projektantów opowie o swojej niezwykłej filozofii projektowej, której znakiem rozpoznawczym jest sięganie do tradycyjnych praktyk rzemieślniczych oraz projektowanie w zgodzie z naturą. Po wykładzie odbędzie się spotkanie ze zdobywcami German Design Award i Red Dot Award, a całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie także wystawa autorskich prac studia Beck Design. Wszystko to w ramach kolejnej już odsłony cyklu „Design Star for Domoteka”.

„Design Star for Domoteka” to organizowany corocznie przez Centrum Designu Domoteka cykl spotkań z uznanymi projektantami wnętrz, designerami oraz architektami, podczas którego dzielą się oni swoim doświadczeniem oraz unikalnym podejściem projektowym. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się już 19 października w Domotece w Warszawie. Tym razem gośćmi specjalnymi wydarzenia będą cenieni niemieccy projektanci Silja i Norbert Beck, założyciele studia Beck Design oraz zwycięzcy najbardziej prestiżowych nagród w branży, jak m.in. Red Dot Award i German Design Award.

Już 19 października 2023 r. o godzinie 19:00 w Centrum Designu Domoteka w Warszawie Silja i Norbert Beck wygłoszą jedyny w Polsce wykład o współczesnym designie, w którym wciąż fundamentalną rolę odgrywa autentyczne rzemiosło inspirowane naturą.

Po wykładzie odbędzie się spotkanie oraz dyskusja z projektantami, które poprowadzi Dorota Stępniak. Tegorocznej odsłonie cyklu „Design Star for Domoteka” towarzyszyć będzie również wystawa autorskich prac Silji i Norberta Beck.

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w wydarzeniu prosimy o przesłanie informacji na adres mailowy domoteka.rsvp@domoteka.pl

Beck Design

Skupione wokół Norberta Becka studio projektowe Beck Design łączy wysokie standardy w zakresie jakości i ponadczasowy design z południową nonszalancją i elegancją. Tworzenie modeli we własnym studio jest ważnym elementem procesu pracy. Pomysły są dopracowywane, ich funkcje poddawane próbom, a proporcje sprawdzane aż do stworzenia przekonujących modeli. Od pierwszego szkicu pomysłu przez cały okres pracy i rozwoju, Beck Design towarzyszy produktom aż do momentu, gdy osiągną one gotowość do produkcji seryjnej. W ten sposób powstają projekty, które są skrojone na miarę potrzeb poszczególnych producentów.

„Wszystko już było!”. Dlatego liczą się niuanse i wyraziste detale. Dzięki dobrze ukierunkowanemu wykorzystaniu materiałów, specjalnej linii szwów lub funkcji, która oferuje znaczącą wartość dodaną dla użytkownika, nadajemy każdemu projektowi indywidualny charakter. Prawdziwy luksus stanowią dla nas wysoka jakość estetyczna i trwałość, a nie elitarny wygląd. Ostatecznie powstaje nie tylko produkt, ale także historia tworzenia, która odzwierciedla proces produkcji, obchodzenie się z zasobami i pracę w zespole. Naszym celem jest projektowanie w duchu zrównoważonego rozwoju, trwałości i odpowiedzialnego traktowania ludzi i przyrody – mówią o specyfice swojej pracy projektowej Silja i Norbert Beck.

Norbert Beck

Rocznik 1959. Na początku uczył sztuki i rękodzieła. Było to zanim w 1988 roku założył własne biuro projektowe i rozpoczął działalność jako projektant mebli. We wczesnych latach był głównie zaangażowany w tworzenie stołów do jadalni i systemów wysuwanych. Projektował również łóżka, meble skrzyniowe i krzesła dla firmy seetalswiss.

Od 1997 roku współpracuje z firmą Rolf Benz. W wyniku tej współpracy jego uwaga z czasem przeniosła się na projektowanie mebli wypoczynkowych. W 2010 roku rozpoczął udaną współpracę z holenderskimi firmami LEOLUX i PODE, które produkują meble wypoczynkowe. Beck współpracuje też z innymi producentami mebli, a od 2019 r. również z Freistil by Rolf Benz.

Silja Beck

Rocznik 1967. Przed studiami architektonicznymi ukończyła szkołę w zakresie dekoracji wnętrz i tapicerowania. Oprócz opieki nad trójką wspólnych dzieci, przez kilka lat pracowała w wolnym zawodzie jako projektantka kolorów i wnętrz dla klientów prywatnych. Od 2013 pracuje w Beck Design.

Po więcej informacji zapraszamy na: www.domoteka.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Oaza spokoju na Żoliborzu Biuro prasowe
2024-07-31 | 16:20

Oaza spokoju na Żoliborzu

Żoliborz, jedna z najbardziej urokliwych dzielnic Warszawy, stała się idealnym miejscem  do zamieszkania dla trzyosobowej rodziny oraz psa. Właściciele bardzo cenią sobie wygodę i
Dom Architektoniczne inspiracje ze świata arch. Magdaleny Federowicz-Boule
2024-07-31 | 13:50

Architektoniczne inspiracje ze świata arch. Magdaleny Federowicz-Boule

Podróże są nieodłącznym elementem zarówno życia zawodowego, jak i prywatnego architektki Magdaleny Federowicz-Boule, założycielki wielokrotnie nagradzanej pracowni
Dom Vileda wprowadza nową linię suszarek Ultimate – styl i funkcjonalność w jednym
2024-07-31 | 09:30

Vileda wprowadza nową linię suszarek Ultimate – styl i funkcjonalność w jednym

Kultowe suszarki w stylowym, czarnym kolorze Firma Vileda, znana z dostarczania nowoczesnych rozwiązań ułatwiających domowe obowiązki, wprowadza nową, wyjątkową linię suszarek do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Handel

Co jedenasta osoba na świecie głoduje, a jednocześnie gwałtownie przybywa ludzi otyłych. Dużym problemem jest marnowanie żywności

W 2023 roku głodowało 733 mln ludzi, a ponad 2,3 mld zmagało się z umiarkowanym bądź poważnym brakiem bezpieczeństwa żywnościowego, czasami nie jedząc przez cały dzień lub dłużej. Z powodu ostrego niedożywienia każdego roku umiera około miliona dzieci – pokazuje nowy raport „Stan bezpieczeństwa żywnościowego i żywienia na świecie”, opracowany przez pięć wyspecjalizowanych agend ONZ. Z publikacji wynika, że w walce z głodem i niedożywieniem świat cofnął się o kilkanaście lat, do poziomu notowanego w latach 2008–2009. – System żywnościowy potrzebuje głębokich, strukturalnych zmian, ponieważ w tej chwili jest zorientowany na maksymalizację zysków, a nie wyżywienie ludzi – wskazują eksperci.

Media

Rafał Zawierucha: Trzeba być do zawodu aktora w jakimś stopniu powołanym. Nie można jednak mówić ludziom, jak mają żyć, na kogo głosować i co jeść

Zdaniem Rafała Zawieruchy, żeby zostać aktorem, trzeba poczuć w sobie powołanie do wykonywania tego zawodu, mieć talent i charyzmę, ale też być świadomym tego, że niesie on ze sobą wiele trudności i niełatwych decyzji. Na dobrą rolę i na sukces trzeba ciężko zapracować, ale sława jest ulotna, konkurencja duża i szybko można zostać zapomnianym. Artysta sądzi też, że nawet zdobywając dużą popularność i będąc na szczycie, nie wolno się wywyższać, uważać się za wyrocznię i dyktować innym, co mają robić i jak żyć.