Komunikaty PR

Jej Wysokość Sylvia Królowa Szwecji z wizytą w warszawskiej Spynce

2023-09-29  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Estoria PR
Estoria PR

Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl
Do pobrania Spynka ( 0.16 MB )

W czwartek, 28 września 2023 Jej Wysokość Sylvia Królowa Szwecji odwiedziła punkt opieki i edukacji dla dzieci ukraińskich uchodźców – Spynka, działający przy ul. Modlińskiej w Warszawie. Królowej towarzyszyła delegacja przedstawicieli rządu Szwecji na czele z Ministerką Spraw Społecznych – Camillą Waltersson Grönwall oraz szerokie grono reprezentantów World Childhood Foundation. 

Celem Fundacji World Childhood założonej przez Królową Sylvię ponad 20 lat temu jest zapewnienie wszystkim dzieciom bezpiecznego i pełnego miłości dzieciństwa, wolnego od przemocy, wykorzystywania i nadużyć seksualnych. Królewska Fundacja wspiera liczne programy na całym świecie  skupione na pomocy dzieciom i dorosłym, którzy posiadają wiedzę i zrozumienie dla dziecięcych potrzeb. Wśród tych programów jest także wsparcie dla Fundacji Rozwoju Dzieci, która od kwietnia 2022 organizuje i prowadzi punkty dziennej opieki dla dzieci uchodźców, głównie z Ukrainy w Polsce. Opiekę w ponad 60 placówkach w całej Polsce znajdują dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym, a zespół psychologów i pedagogów szkoli, wdraża i rozwija kompetencje ukraińskich edukatorek i nauczycielek, zatrudnionych w Spynkach.

„To olbrzymi zaszczyt i radość spotkać tak znakomitych gości w Spynce, która działa w Centrum Pomocy Humanitarnej na warszawskim Żeraniu niemal od początku wybuchu wojny w Ukrainie.” – mówi Monika Rościszewska-Woźniak, Prezeska Fundacji Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego.

„Bezpieczny i kolorowy azyl, który tworzymy dla ukraińskich maluchów w Spynkach oraz autorski program wczesnej edukacji, dostosowany do potrzeb poszczególnych grup wiekowych stanowią modelowe rozwiązania, znajdujące uznanie znakomitych międzynarodowych partnerów, takich jak właśnie World Childhood Foundation, a także Unicef oraz Plan International.” – dodaje M. Rościszewska-Woźniak.

W ramach kolejnych etapów rozwoju programu SPYNKA, Fundacja Rozwoju Dzieci prowadzi szkolenia integracji międzykulturowej, a także pedagogiczne i psychologiczne, wspierające edukatorki pracujące z dziećmi wymagającymi szczególnej opieki, także z dysfunkcjami psycho-fizycznymi. Jednocześnie wzorując się także na skandynawskich wzorcach edukacyjnych i wynikach badań naukowych, Fundacja Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego prowadzi program promujący naukę i organizację zajęć dla grup żłobkowych i przedszkolnych w plenerze – pod nazwą „Dzieci Mają Wychodne”.

Więcej informacji o wszystkich programach prowadzonych przez Fundację Rozwoju Dzieci: www.frd.org

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Estoria PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Spędźcie FestiwaLove wakacje w Atrium Biała! Biuro prasowe
2024-08-01 | 13:55

Spędźcie FestiwaLove wakacje w Atrium Biała!

FestiwaLove wakacje w Atrium Biała wciąż trwają! Przed nami pięć festiwalowych spotkań, a każde z nich poświęcone innej tematyce, związanej z różnymi wydarzeniami. Zapraszamy
Dziecko Start akcji „Powrót do szkoły” w sklepach sieci Netto
2024-07-31 | 12:15

Start akcji „Powrót do szkoły” w sklepach sieci Netto

Mimo że za nami dopiero półmetek tegorocznych wakacji, już teraz warto zacząć zastanawiać się nad stopniowym kompletowaniem szkolnej wyprawki. Jak pokazują badania, 9 na 10
Dziecko Karmienie piersią w pierwszych tygodniach – praktyczne porady
2024-07-30 | 17:00

Karmienie piersią w pierwszych tygodniach – praktyczne porady

Mleko mamy to naturalny i najzdrowszy pokarm zapewniający noworodkowi wszystkie składniki odżywcze niezbędne dla jego prawidłowego wzrostu i rozwoju. Jednak dla wielu kobiet karmienie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Handel

Co jedenasta osoba na świecie głoduje, a jednocześnie gwałtownie przybywa ludzi otyłych. Dużym problemem jest marnowanie żywności

W 2023 roku głodowało 733 mln ludzi, a ponad 2,3 mld zmagało się z umiarkowanym bądź poważnym brakiem bezpieczeństwa żywnościowego, czasami nie jedząc przez cały dzień lub dłużej. Z powodu ostrego niedożywienia każdego roku umiera około miliona dzieci – pokazuje nowy raport „Stan bezpieczeństwa żywnościowego i żywienia na świecie”, opracowany przez pięć wyspecjalizowanych agend ONZ. Z publikacji wynika, że w walce z głodem i niedożywieniem świat cofnął się o kilkanaście lat, do poziomu notowanego w latach 2008–2009. – System żywnościowy potrzebuje głębokich, strukturalnych zmian, ponieważ w tej chwili jest zorientowany na maksymalizację zysków, a nie wyżywienie ludzi – wskazują eksperci.

Media

Rafał Zawierucha: Trzeba być do zawodu aktora w jakimś stopniu powołanym. Nie można jednak mówić ludziom, jak mają żyć, na kogo głosować i co jeść

Zdaniem Rafała Zawieruchy, żeby zostać aktorem, trzeba poczuć w sobie powołanie do wykonywania tego zawodu, mieć talent i charyzmę, ale też być świadomym tego, że niesie on ze sobą wiele trudności i niełatwych decyzji. Na dobrą rolę i na sukces trzeba ciężko zapracować, ale sława jest ulotna, konkurencja duża i szybko można zostać zapomnianym. Artysta sądzi też, że nawet zdobywając dużą popularność i będąc na szczycie, nie wolno się wywyższać, uważać się za wyrocznię i dyktować innym, co mają robić i jak żyć.