Jesienna Młoda Sztuka
Pierwsza, jesienna wystawa i aukcja Młoda Sztuka to zbiór niezwykłych prac autorstwa najciekawszych młodych twórców. W DESA Unicum zobaczycie i wylicytujecie zarówno przedstawienia abstrakcyjne, jak i realistyczne. Ta edycja przepełniona jest dziełami o niesamowitych barwach, dzięki którym lato trwać będzie wiecznie. Pojawi się m.in. twórczość Aleksandry Osy, Marcina Gregorczuka, Klaudii Chomy i Aleksandry Kowalczyk.
Odważne, nieregularne wzory oraz mozaiki. Połączenie żywych barw i płynnych kształtów. Takie są prace Marcina Gregorczuka. Artysta jest niezwykle uzdolnionym samoukiem. Jego twórczość wciąż zyskuje na popularności. Jest dynamiczna, przepełnia ją pozytywna energia i radosne nastawienie do świata. Malarz bardzo chętnie inspiruje się motywami pochodzącymi ze street artu. Charakterystyczny dla wszystkich jego prac jest mocny, czarny kontur zarysowujący elementy kompozycji. Pojawił się on również w pracy, którą zobaczyć można będzie na nadchodzącej wystawie. Obraz zatytułowany „In Harmony With Everything” to intrygujący portret o abstrakcyjnej formie. Twarz ukazanej postaci złożona jest z nieregularnych, geometrycznych fragmentów. To wyjątkowy obraz, któremu warto przyjrzeć się z bliska na wystawie Młoda Sztuka.
Niezwykłe skupienie na detalu jest również typowe dla twórczości Klaudii Chomy. Jej prace są realistyczne, bardzo często przedstawiają zwierzęta. Artystka w sposób wyjątkowy ukazuje faktury i padanie światła. Inspiracje dla swojej twórczości czerpie z przedmiotów znalezionych w opuszczonych przedwojennych kamienicach i dworkach. Jej twórczość znajduje się w licznych kolekcjach, zarówno tych polskich, jak i zagranicznych, m.in. w Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych. W DESA Unicum zobaczyć i wylicytować można będzie jej magiczną pracę „Las jest cichy i łagodny”. To niezwykły i tajemniczy obraz ukazujący naturę nocą.
Przyroda była też inspiracją do powstania obrazu Aleksandry Osy. W swojej twórczości artystka interpretuje rzeczywistość za pomocą środków plastycznych. We wszystkich interpretacjach zachowuje pozory realizmu. Punktem wyjścia do jej prac jest codzienność. Traktuje ją jak pretekst do zabawy z formą. Na obrazie „L3” ukazała prawdziwie wakacyjną scenę. Przedstawione na nim postaci spędzają upalne lato nad wodą. Zaskakujący jest sposób, w jaki Osa posłużyła się barwami. Pomost jest błękitny, niebo burgundowe, a woda złotawa. W żaden sposób nie przypominają one rzeczywistych kolorów. Prace Aleksandry Osy wystawiane były m.in. w amerykańskim St. Joseph's Collegiate Institute. Artystka była częścią zespołu współtworzącego w pełni malarski film animowany „Loving Vincent”.
Na wystawie pojawią się również dzieła Magdaleny Kępki, Filipa Moszanta, Pauliny Pior i Malwiny Jagóry. 15 września zostaną zlicytowane w największym polskim domu aukcyjnym przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.
Wystawa Młoda Sztuka: 7-15 września 2020, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny
Aukcja Młoda Sztuka: 15 września 2020, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa
https://desa.pl/pl/aukcje/mloda-sztuka-sa9r/
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.
Bankowość
Styczeń powinien przynieść wzrost popytu na hipoteki i sprzedaży mieszkań. Klientom pomogłyby obniżki stóp procentowych
W styczniu eksperci rynku nieruchomości spodziewają się wzrostu popytu na kredyty hipoteczne. Rezygnacja przez rząd z zapowiadanego programu Kredyt 0 proc. spowodowała, że do banków zwracają się klienci czekający do tej pory na rządowe dopłaty. Jak podkreśla założyciel serwisu Tabelaofert.pl, jest grupa klientów, którzy ze względu na sytuację rynkową i swoje finanse potrzebują wsparcia państwa, ale taka ingerencja nie byłaby potrzebna przy niższym poziomie stóp procentowych. Ewentualna pomoc państwa powinna obejmować premie dla oszczędzających na własne M.
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.